Complete Results

RaceTab 3 by MileSplit                          Registered to: Teri Durbin, mntrackxc

                             Triton Invite - 2013-04-02                              
                                 RCTC, Rochester, MN                                 

                       Girls 55 Meter Dash                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jillian Krier            Byron                     7.65    10
  2 Gabby Matuska            Kasson-Mantorville        8.15     8
  3 Mara Quam                Kenyon-Wanamingo          8.21     6
  4 Erin Groth               Kenyon-Wanamingo          8.34     5
  5 Karissa Kime             Stewartville              8.36     4
  6 Beighley Leth            Kasson-Mantorville        8.36     3
  7 Elise Peterson           Kasson-Mantorville        8.43     2
  8 Abby Haberman            Owatonna                  8.52     1
  9 Crystal Theobald         Kasson-Mantorville        8.55      
 10 Ana Marx                 Pine Island               8.57      
 11 Corynne Dahl             Kenyon-Wanamingo          8.65      
 12 Jaquelyn Dodd            Stewartville              8.69      
 13 Anna Haggerty            Pine Island               8.95      
 14 Sydney Way               Kenyon-Wanamingo          8.97      
 15 Kristin Smith            Triton                    9.02      
 16 Reanna Ostreng           Byron                     9.11      
 17 Jessica Freese           Byron                     9.17      
 18 Hannah Fischer           Kenyon-Wanamingo          9.25      
 19 Sam Vrieze               Stewartville              9.30      
 20 Chase Whynaucht          Pine Island               9.33      
 21 Maggie Lewison           Lyle-Pacelli              9.38      
 22 Danielle Bye             Pine Island               9.38      
 23 Nayelie Avalos           Owatonna                  9.53      
 24 Yesenia Gibson           Byron                     9.65      
 25 Taylor Stroebl           Triton                    9.75      
 26 Naciima Diriye           Owatonna                  9.79      
 27 Taylor Schaefer          Pine Island               9.79      
 28 Hannah Nelson            Lyle-Pacelli              9.80      
 29 Shania Villafan          Triton                    9.99      
 30 Kelli Blaisdell          Kasson-Mantorville       10.40      

                      Girls 200 Meter Dash                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Emily Ashland            Kenyon-Wanamingo         29.07    10
  2 Camille Fawcett          Byron                    29.29     8
  3 Pine Islandper Yankow    Triton                   29.50     6
  4 Margo Achterkirch        Owatonna                 30.24     5
  5 Karissa Kime             Stewartville             30.62     4
  6 Sarah Holtz              Lyle-Pacelli             30.92     3
  7 Abby Hansen              Owatonna                 31.34     2
  8 Baylee Jahrus            Byron                    31.59     1
  9 Tess Hokanson            Kenyon-Wanamingo         31.77      
 10 Ashley Greene            Owatonna                 32.17      
 11 Corynne Dahl             Kenyon-Wanamingo         32.59      
 12 Jaquelyn Dodd            Stewartville             32.73      
 13 Lauren Berg              Kenyon-Wanamingo         32.81      
 14 Olivia Heins             Kasson-Mantorville       32.85      
 15 Anna Haggerty            Pine Island              32.92      
 16 Brittany Olson           Byron                    33.00      
 17 Madeline Lau             Kasson-Mantorville       33.31      
 18 Murray Hayley            Stewartville             33.46      
 19 Alyssa Larson            Kasson-Mantorville       33.54      
 20 Lacey Ratajcek           Stewartville             33.63      
 21 Arantxa Hernandez        Kasson-Mantorville       33.64      
 22 Kristin Smith            Triton                   33.69      
 23 Mikayla Pukal            Pine Island              34.03      
 24 Chase Whynaucht          Pine Island              34.51      
 25 Lexi Langeland           Owatonna                 34.84      
 26 Alena Kritzer            Lyle-Pacelli             35.19      
 27 Caitlin Kneeland         Pine Island              35.24      
 28 Ciera Federly            Owatonna                 36.08      
 29 Emma Skoglund            Kasson-Mantorville       36.12      
 30 Yesenia Gibson           Byron                    36.32      
 31 Gabi Dale                Stewartville             37.58      
 32 Hannah Nelson            Lyle-Pacelli             38.72      

                      Girls 400 Meter Dash                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wiebke            Kasson-Mantorville     1:05.31    10
  2 Emily Ashland            Kenyon-Wanamingo       1:07.23     8
  3 Rachel Smith             Owatonna               1:07.41     6
  4 McKenna Rubin            Triton                 1:08.54     5
  5 Jess Ungs                Kasson-Mantorville     1:10.14     4
  6 Lauren Mikel             Stewartville           1:10.15     3
  7 Maddie Ford              Byron                  1:11.07     2
  8 Tess Hokanson            Kenyon-Wanamingo       1:11.59     1
  9 Jordyn Boe               Byron                  1:12.67      
 10 Rebekah Birgin           Kasson-Mantorville     1:12.85      
 11 Tate Peterson            Owatonna               1:13.47      
 12 Madison House            Pine Island            1:13.82      
 13 Toria Koch               Owatonna               1:14.26      
 14 Maia Determan            Kasson-Mantorville     1:14.45      
 15 Morgan Olson             Byron                  1:15.11      
 16 Jessica Thompson         Kenyon-Wanamingo       1:15.24      
 17 Maureen Disque           Byron                  1:16.01      
 18 Nikki Sedivy             Owatonna               1:16.22      
 19 Siri Quam                Kenyon-Wanamingo       1:16.43      
 20 Mary Gherti              Stewartville           1:17.05      
 21 Annie Holtz              Lyle-Pacelli           1:17.48      
 22 Leah Anderton            Pine Island            1:17.86      
 23 Emma Vouk                Pine Island            1:19.15      
 24 J'Nae Limberg            Owatonna               1:19.94      
 25 Mariah Lang              Triton                 1:22.98      
 26 Tori Vouk                Pine Island            1:23.79      
 27 Zea Kylie                Stewartville           1:25.94      
 28 Gabi Dale                Stewartville           1:27.53      
 29 Lauren Rupprecht         Pine Island            1:33.27      
 30 Clara Flikke             Kenyon-Wanamingo       1:37.13      
 31 Nicole Van Hooser        Lyle-Pacelli           1:39.68      

                       Girls 800 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Regina Burroughs         Byron                  2:48.28    10
  2 Amanda Glowa             Kasson-Mantorville     2:49.65     8
  3 Sierra Wock              Kasson-Mantorville     2:50.01     6
  4 Chlooe Kidd              Stewartville           2:50.10     5
  5 Sara Schartau            Pine Island            2:50.93     4
  6 Jade Schmelling          Kasson-Mantorville     2:51.30     3
  7 Halea Pine Islandcha     Owatonna               2:51.95     2
  8 Katie Scruggs            Stewartville           2:52.69     1
  9 Marie Larsen             Stewartville           2:53.48      
 10 Shari Sahl               Kenyon-Wanamingo       2:53.99      
 11 Liza Shelquist           Pine Island            2:55.75      
 12 Madeline Kraemer         Lyle-Pacelli           2:55.84      
 13 Greta Rhodes             Triton                 2:56.17      
 14 Maddie Glynn             Owatonna               2:56.32      
 15 Madelyn Rysavy           Owatonna               2:56.72      
 16 Madison Truckenmiller    Lyle-Pacelli           2:57.97      
 17 Lexi Loats               Pine Island            3:01.69      
 18 Sarah Kahle              Lyle-Pacelli           3:02.44      
 19 Taya Johnson             Byron                  3:02.44      
 20 Carissa Kleinwort        Triton                 3:02.94      
 21 Kiara Friedrich          Owatonna               3:04.03      
 22 Alaina Goff              Stewartville           3:13.88      
 23 Courtney Houghlum        Kenyon-Wanamingo       3:14.63      
 24 Sophie Langworthy        Pine Island            3:15.76      
 25 Jesse Wollschlager       Pine Island            3:16.33      
 26 Nicole Johnson           Owatonna               3:17.37      
 27 Siobhan Chantigian       Byron                  3:22.70      
 28 Erin Houghlum            Kenyon-Wanamingo       3:26.46      
 29 Taylor Miller            Kenyon-Wanamingo       3:28.87      
 30 Morgan Hettenger         Stewartville           3:36.28      
 31 Hannah Paulson           Kenyon-Wanamingo       4:06.16      

                      Girls 1600 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jackie Warehime          Owatonna               6:03.60    10
  2 Nikki Theobald           Kasson-Mantorville     6:14.73     8
  3 Maddie Patterson         Kenyon-Wanamingo       6:17.72     6
  4 Heather Husgen           Stewartville           6:17.73     5
  5 Brianna Griffin          Kasson-Mantorville     6:17.90     4
  6 Chrissy Lofgren          Stewartville           6:19.34     3
  7 Savannah Kundert         Kasson-Mantorville     6:22.71     2
  8 Taylor Rasmussen         Pine Island            6:23.53     1
  9 Megan Badger             Kasson-Mantorville     6:25.65      
 10 Chlooe Kidd              Stewartville           6:25.93      
 11 Adeline Angst            Pine Island            6:31.22      
 12 Courtney West            Triton                 6:32.57      
 13 Katie Bohn               Kenyon-Wanamingo       6:40.99      
 14 Justine Schneider        Byron                  6:47.11      
 15 Haylee VanEngelenhove    Owatonna               6:50.57      
 16 Haley Abrams             Byron                  6:50.94      
 17 Tritonstan Antibella     Stewartville           6:53.79      
 18 Kristen Rysavy           Owatonna               6:54.43      
 19 Lisa Greenslade          Pine Island            6:56.21      
 20 Katherine Ethan          Lyle-Pacelli           7:03.52      
 21 Jessica Luna             Owatonna               7:12.40      
 22 Summer Rauk              Pine Island            7:25.33      
 23 Meredith Boyce           Byron                  7:26.64      
 24 Sabrina Norte            Pine Island            7:30.76      
 25 Morgan Hettenger         Stewartville           7:53.83      
 26 Melaina Borchert         Byron                  7:54.09      

                     Girls 55 Meter Hurdles                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Mara Quam                Kenyon-Wanamingo          9.34    10
  2 Pine Islandper Yankow    Triton                    9.71     8
  3 Kelsey Von Berge         Byron                     9.75     6
  4 Toria Koch               Owatonna                 10.00     5
  5 Josie Hale               Stewartville             10.07     4
  6 Ari Lorentz              Kasson-Mantorville       10.11     3
  7 Courtney Dohrmann        Triton                   10.28     2
  8 Katie Schultz            Pine Island              10.32     1
  9 Paisley Jones            Kasson-Mantorville       10.42      
 10 Eliza Warneke            Pine Island              10.51      
 11 Madison Blazing          Byron                    10.66      
 12 Shannon Randall          Owatonna                 10.94      
 13 Kayla Schlechtinger      Stewartville             10.94      
 14 Beighley Leth            Kasson-Mantorville       10.97      
 15 Michelle Denny           Byron                    11.19      
 16 Jessica Thompson         Kenyon-Wanamingo         11.21      
 17 Sarah Benrud             Kenyon-Wanamingo         11.22      
 18 Nikki Sedivy             Owatonna                 11.31      
 19 Taya Johnson             Byron                    11.34      
 20 Madie Hart               Stewartville             11.59      
 21 Tate Peterson            Owatonna                 11.59      
 22 Kiley Yankowiak          Triton                   12.04      
 23 J'Nae Limberg            Owatonna                 12.07      
 24 Emily Majewski           Byron                    12.14      
 25 Zea Kylie                Stewartville             12.44      
 26 Kaitlin Bronk            Pine Island              12.71      
 27 Emma Culbertson          Pine Island              12.74      
 28 Leah Anderton            Pine Island              13.37      

                  Girls 4x200 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Byron A                                    1:56.89    10
  2 Owatonna A                                 1:59.33     8
  3 Triton A                                   2:00.34     6
  4 Stewartville A                             2:00.47     5
  5 Pine Island A                              2:00.50     4
  6 Stewartville B                             2:04.12     3
  7 Kenyon-Wanamingo A                         2:05.91     2
  8 Pine Island B                              2:06.07     1
  9 Owatonna B                                 2:09.37      
 10 Kasson-Mantorville A                       2:10.82      
 11 Kenyon-Wanamingo B                         2:10.87      
 12 Byron B                                    2:11.10      
 13 Triton B                                   2:33.02      

                  Girls 4x400 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Owatonna A                                 4:31.04    10
  2 Pine Island A                              4:36.50     8
  3 Stewartville A                             4:41.81     6
  4 Kasson-Mantorville A                       4:42.61     5
  5 Pine Island B                              4:52.44     4
  6 Byron A                                    5:05.61     3
  7 Byron B                                    5:10.18     2
  8 Stewartville B                             5:11.10     1
  9 Triton A                                   5:11.30      
 10 Owatonna B                                 5:11.98      
 11 Kenyon-Wanamingo A                         5:16.14      
 12 Triton B                                   5:21.29      

                  Girls 4x800 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Owatonna A                                10:50.86    10
  2 Pine Island A                             11:24.94     8
  3 Kasson-Mantorville A                      11:26.66     6
  4 Kasson-Mantorville B                      11:27.82     5
  5 Stewartville A                            11:37.00     4
  6 Lyle-Pacelli A                            11:50.51     3
  7 Byron A                                   11:50.82     2
  8 Pine Island B                             11:55.12     1
  9 Kenyon-Wanamingo A                        12:19.56      
 10 Kenyon-Wanamingo B                        12:26.32      
 11 Triton A                                  12:46.33      
 12 Byron B                                   13:06.37      
 13 Owatonna B                                13:15.02      

                         Girls High Jump                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Taylor Wiebke            Kasson-Mantorville     5-06.00    10
  2 Brooklyn Lewis           Kasson-Mantorville     5-04.00     8
  3 Taylor Knesel            Byron                  4-11.00     6
  4 Mariah Teerhar           Stewartville           4-11.00     5
  5 Eliza Warneke            Pine Island            4-07.00     4
  6 Nicole Fokken            Pine Island            4-07.00     3
  7 Ari Lorentz              Kasson-Mantorville     4-07.00     2
  8 Caitlin Anderson         Owatonna               4-05.00     1
  9 Aileen Gustmann          Owatonna               4-03.00      
 10 Stephanie Bellrichard    Byron                  4-03.00      
 11 Kaitlin Bronk            Pine Island            4-01.00      
 12 Kristin Smith            Triton                 4-01.00      
 13 Mara Quam                Kenyon-Wanamingo       4-01.00      
 14 Payton Stites            Byron                  4-01.00      
 15 Madie Hart               Stewartville           4-01.00      
 16 Mariah Lang              Triton                 4-01.00      

                        Girls Pole Vault                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jillian Krier            Byron                  8-06.00    10
  2 Katie Scruggs            Stewartville           8-06.00     8
  3 Maia Determan            Kasson-Mantorville     8-06.00     6
  4 Lauren Mikel             Stewartville           8-00.00     5
  5 Hannah Coleman           Byron                  8-00.00     4
  6 Lauren Timm              Byron                  7-06.00     3
  7 Taya Johnson             Byron                  6-06.00     2
  8 Jordan Wickman           Owatonna               6-06.00     1
  9 Mariah Teerhar           Stewartville           6-00.00      
 10 Courtney O'Reilly        Pine Island            6-00.00      

                         Girls Long Jump                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Anne Christofferson      Byron                 16-01.00    10
  2 Sarah Holtz              Lyle-Pacelli          15-03.00     8
  3 Ari Lorentz              Kasson-Mantorville     14-0.75     6
  4 Ana Marx                 Pine Island           13-10.50     5
  5 Karissa Kime             Stewartville          13-04.00     4
  6 Kathryn DuFrene          Owatonna              12-10.25     3
  7 Alli Robertson           Kasson-Mantorville    12-07.75     2
  8 Arantxa Hernandez        Kasson-Mantorville    12-06.50     1
  9 Kaylea Ahrens            Owatonna              12-05.50      
 10 Reanna Ostreng           Byron                 12-03.50      
 11 Abby Haberman            Owatonna              12-01.00      
 12 McKenna Rubin            Triton                11-04.00      
 13 Taylor Miller            Kenyon-Wanamingo      11-02.00      
 14 Murray Hayley            Stewartville          10-11.75      
 15 Taylor Schaefer          Pine Island           10-11.25      
 16 Maddie Boe               Triton                10-09.75      
 17 Mikayla Pukal            Pine Island           10-09.25      
 18 Jaquelyn Dodd            Stewartville           9-11.25      
 19 Taylor Stroebl           Triton                 9-08.50      
 20 Sarah Benrud             Kenyon-Wanamingo       9-00.00      
 21 Bria Wachowiak           Owatonna               8-05.25      

                        Girls Triple Jump                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Anne Christofferson      Byron                 33-11.50    10
  2 Sarah Holtz              Lyle-Pacelli          32-04.50     8
  3 Carli Langeland          Owatonna              32-01.00     6
  4 Josie Hale               Stewartville          31-05.00     5
  5 Kayla Schlechtinger      Stewartville          31-02.75     4
  6 Camille Fawcett          Byron                 30-08.25     3
  7 Taylor Knesel            Byron                 29-05.25     2
  8 Callie McCauley          Owatonna               29-0.50     1
  9 Emily Karl               Kenyon-Wanamingo      28-04.75      
 10 Elise Peterson           Kasson-Mantorville    27-07.75      
 11 Kaitlin Dick             Pine Island           25-07.00      
 12 Megan Pearson            Owatonna              24-02.00      
 13 Leah Anderton            Pine Island           23-00.00      
 14 Kaitlin Bronk            Pine Island           22-06.50      

                         Girls Shot Put                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kelsey Rohrig            Owatonna              40-01.00    10
  2 Mikayla Bock             Owatonna              34-01.00     8
  3 Katie Scruggs            Stewartville          31-10.00     6
  4 Crystal Nickles          Byron                 30-10.00     5
  5 Sarah West               Stewartville          30-04.00     4
  6 Morgan Hettenger         Stewartville          30-01.00     3
  7 Cassandra Drees          Stewartville          29-05.50     2
  8 Abigail Mckern           Kasson-Mantorville    27-05.00     1
  9 Margaret Silhasek        Byron                 27-00.00      
 10 Mackenzie Churchward     Kasson-Mantorville    26-11.00      
 11 Emily Queen              Owatonna              26-04.00      
 12 Haylee Block             Owatonna              26-04.00      
 13 Kalley Berg              Pine Island           26-02.00      
 14 Stephanie Pine Island    Pine Island           25-03.00      
 15 Maddie Hintz             Byron                 24-07.00      
 16 Alexsa Bartlett          Kasson-Mantorville    24-06.00      
 17 Megan Quam               Kenyon-Wanamingo      24-02.00      
 18 Karin Anderson           Owatonna              22-04.50      
 19 Maddie Patterson         Kenyon-Wanamingo      22-03.00      
 20 Summer Halsey            Lyle-Pacelli          22-01.00      
 21 Haley Redican            Triton                21-09.50      
 22 Hunter Miller            Stewartville          21-06.00      
 23 Danielle Bye             Pine Island           20-02.00      
 24 Alize Johnson            Triton                19-10.00      
 25 Haley Moe                Triton                18-03.00      
 26 Malena Kelm              Kenyon-Wanamingo      17-06.00      
 27 Carleigh Windhorst       Kenyon-Wanamingo      15-11.00      
 28 Emma Retterath           Lyle-Pacelli          15-07.50      

                       Boys 55 Meter Dash                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Tyler Paquin             Kenyon-Wanamingo          6.85    10
  2 Ben Farrell              Pine Island               7.02     8
  3 Thor Knutson             Byron                     7.02     6
  4 Kyle Groven              Pine Island               7.08     5
  5 Jacob Buchl              Kasson-Mantorville        7.09     4
  6 Austin Bauer             Kenyon-Wanamingo          7.15     3
  7 Jordan Hickey            Byron                     7.17     2
  8 Shane Curtis             Stewartville              7.21     1
  9 Nathan Bahr              Byron                     7.22      
 10 Isaiah Jacobsen          Stewartville              7.27      
 11 cole Nielsen             Kasson-Mantorville        7.30      
 12 Tristan Akason           Pine Island               7.35      
 13 Kameron Coe              Byron                     7.36      
 14 Cody Stanger             Stewartville              7.36      
 15 Collin Fanton            Stewartville              7.39      
 16 Brandon Hoth             Stewartville              7.39      
 17 Nate Myers               Triton                    7.44      
 18 Thomas MacGregor         Byron                     7.48      
 19 Jax Bryngelson           Triton                    7.62      
 20 Bradley Kish             Kenyon-Wanamingo          7.66      
 21 Bailey Paquin            Kenyon-Wanamingo          7.69      
 22 David Diang              Lyle-Pacelli              7.91      
 23 Max Henderson            Triton                    7.92      
 24 PaTritonck Murphy        Lyle-Pacelli              7.94      
 25 Jace Wohlfiel            Kasson-Mantorville        7.99      
 26 Justin Moses             Kasson-Mantorville        8.04      
 27 Alex Keigley             Pine Island               8.12      
 28 Zach Kennedy             Pine Island               8.21      
 29 Victor Bazzara           Kenyon-Wanamingo          8.44      
 30 Seth Budihas             Kasson-Mantorville        8.92      
 31 Adam Vacura              Triton                    8.95      

                       Boys 200 Meter Dash                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ben Farrell              Pine Island              24.74    10
  2 Tyler Paquin             Kenyon-Wanamingo         24.76     8
  3 Micah Conti              Byron                    25.00     6
  4 Eric Williams            Kasson-Mantorville       25.21     5
  5 Kyle Keller              Kenyon-Wanamingo         25.40     4
  6 Nathan Bahr              Byron                    25.62     3
  7 Isaiah Jacobsen          Stewartville             26.03     2
  8 Caleb Greseth            Kenyon-Wanamingo         26.06     1
  9 Collin Fanton            Stewartville             26.15      
 10 Austin Bauer             Kenyon-Wanamingo         26.18      
 11 Thor Knutson             Byron                    26.43      
 12 Mason Stevenson          Kenyon-Wanamingo         26.86      
 13 Tristan Akason           Pine Island              26.91      
 14 Chye Stecher             Stewartville             26.96      
 15 Grant Smith              Kasson-Mantorville       27.03      
 16 David Diang              Lyle-Pacelli             27.35      
 17 Brandon Hoth             Stewartville             27.47      
 18 Jason Hoerle             Pine Island              28.32      
 19 Garrett Dahms            Triton                   28.37      
 20 Casey Lang               Triton                   28.65      
 21 Stephen Juenger          Lyle-Pacelli             29.50      
 22 Kasun Ranatunga          Byron                    30.91      
 23 PaTritonck Murphy        Lyle-Pacelli             31.83      
 24 Cameron Heard            Lyle-Pacelli             31.84      
 25 Alex Paulson             Triton                   33.19      
 26 Jeremy Clark             Pine Island              33.43      
 27 Spencer Tomlinson        Byron                    35.86      

                       Boys 400 Meter Dash                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Sam ReMine               Kasson-Mantorville       54.91    10
  2 Kyle Keller              Kenyon-Wanamingo         55.92     8
  3 Henry Hartzler           Byron                    57.71     6
  4 Peter Schwartz           Kasson-Mantorville       58.39     5
  5 Thomas MacGregor         Byron                    58.68     4
  6 Ben Ringham              Kenyon-Wanamingo         59.28     3
  7 Ryan McNallan            Pine Island              59.46     2
  8 Chris Frick              Pine Island              59.47     1
  9 Nick Murry               Kasson-Mantorville     1:00.96      
 10 Micha Grove              Kenyon-Wanamingo       1:01.35      
 11 Shawn Pletz              Pine Island            1:01.36      
 12 Hunter Kraling           Pine Island            1:01.80      
 13 Noah Rechtzigel          Kenyon-Wanamingo       1:02.47      
 14 Noah Schatzel            Byron                  1:02.72      
 15 Mitchell Magnuson        Pine Island            1:02.80      
 16 Taylor Wobschall         Lyle-Pacelli           1:04.20      
 17 Cole Marshall            Kasson-Mantorville     1:04.29      
 18 Bradley Kish             Kenyon-Wanamingo       1:04.52      
 19 Josh Rupprecht           Stewartville           1:04.61      
 20 Logan Maas               Triton                 1:04.90      
 21 Stephen Juenger          Lyle-Pacelli           1:05.18      
 22 Justin Kime              Stewartville           1:05.59      
 23 Zach Peterson            Kasson-Mantorville     1:06.25      
 24 Zach Rupprecht           Stewartville           1:06.49      
 25 Troy Bailey              Stewartville           1:08.17      
 26 Logan Daley              Byron                  1:12.72      
 27 Todd Nuss                Triton                 1:12.76      
 28 Hunter Yankowiak         Triton                 1:12.81      
 29 Cole Ethan               Lyle-Pacelli           1:14.17      
 30 Devon Van Moer           Stewartville           1:19.07      

                       Boys 800 Meter Run                        
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Derek Wiebke             Kasson-Mantorville     2:09.04    10
  2 Paul Kohner              Pine Island            2:21.51     8
  3 Mark Ostroot             Kasson-Mantorville     2:22.98     6
  4 Ben Colvin               Kasson-Mantorville     2:25.45     5
  5 Tommy Palof              Pine Island            2:28.91     4
  6 Kenny Dux                Stewartville           2:29.33     3
  7 Colton Chicos            Triton                 2:30.83     2
  8 Ross Wagener             Kasson-Mantorville     2:31.11     1
  9 Ian Thomason             Byron                  2:32.53      
 10 Ben Kleese               Kenyon-Wanamingo       2:32.57      
 11 Luke Nelson              Kenyon-Wanamingo       2:34.16      
 12 James Mathison           Stewartville           2:36.60      
 13 Jimmy Kroll              Pine Island            2:39.52      
 14 Ryan Haffeman            Pine Island            2:40.56      
 15 Nathan Drees             Lyle-Pacelli           2:41.70      
 16 Alex Ondler              Byron                  2:44.68      
 17 Jarrett Nepstad          Byron                  2:46.00      
 18 David Eaton              Pine Island            2:46.32      
 19 John Ethan               Lyle-Pacelli           2:51.84      
 20 Bennet Kraemer           Lyle-Pacelli           2:59.95      
 21 Landon Dostal            Triton                 3:08.88      
 22 Anthony Servellon        Lyle-Pacelli           3:23.38      

                       Boys 1600 Meter Run                       
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Derek Wiebke             Kasson-Mantorville     4:42.72    10
  2 Jacob Bieber             Byron                  5:03.93     8
  3 Mitchel Acker            Pine Island            5:14.28     6
  4 Eric Hokanson            Kenyon-Wanamingo       5:16.95     5
  5 Ben Nystuen              Kenyon-Wanamingo       5:18.47     4
  6 Jonah Gehrt              Byron                  5:21.64     3
  7 Colton Chicos            Triton                 5:25.24     2
  8 Brennan Gustafson        Kasson-Mantorville     5:25.91     1
  9 Ben Kleese               Kenyon-Wanamingo       5:28.72      
 10 Kenny Dux                Stewartville           5:29.33      
 11 Andrew Sorenson          Byron                  5:32.16      
 12 Josh Meyers              Pine Island            5:33.50      
 13 Isaiah Ondler            Pine Island            5:33.53      
 14 James Mathison           Stewartville           5:34.38      
 15 Corbin Slaymaker         Kasson-Mantorville     5:36.43      
 16 Jacob Heimer             Kasson-Mantorville     5:36.44      
 17 Tim Entgelmeier          Byron                  5:43.05      
 18 Sam Marolt               Byron                  5:46.18      
 19 Trevor Michel            Lyle-Pacelli           5:47.82      
 20 Nick Simonette           Triton                 5:53.15      
 21 Cole Weiss               Pine Island            6:06.33      
 22 Jacob Higgins            Pine Island            6:09.48      
 23 Gavin Johnson            Triton                 6:26.64      
 24 Clayton Flynn            Kasson-Mantorville     6:42.29      

                      Boys 55 Meter Hurdles                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Rickey Brown             Byron                     8.38    10
  2 Caleb Greseth            Kenyon-Wanamingo          8.45     8
  3 Zac Drees                Stewartville              8.61     6
  4 Nicholas Sigrist         Byron                     8.77     5
  5 Ed ReMine                Kasson-Mantorville        8.77     4
  6 Hector Bugarin           Triton                    9.10     3
  7 Caleb Toft               Pine Island               9.30     2
  8 Leif Bungum              Triton                    9.37     1
  9 Mason Stevenson          Kenyon-Wanamingo          9.57      
 10 Wyatt Kundert            Kasson-Mantorville       10.06      
 11 Lucas Bakken             Kenyon-Wanamingo         10.30      
 12 Ben Scherger             Triton                   10.53      
 13 Nicholas Cain            Pine Island              10.60      
 14 Cam Hodge                Byron                    11.13      
 15 Christian Kroll          Pine Island              11.14      
 16 Marcus Aarsvold          Pine Island              11.18      
 17 Cody Weber               Kasson-Mantorville       12.02      

                   Boys 4x200 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Byron A                                    1:38.83    10
  2 Stewartville A                             1:43.53     8
  3 Triton A                                   1:44.78     6
  4 Kasson-Mantorville A                       1:48.30     5
  5 Pine Island A                              1:48.84     4
  6 Stewartville B                             1:50.77     3
  7 Pine Island B                              1:52.04     2
  8 Byron B                                    1:53.04     1
  9 Triton B                                   1:55.04      
 10 Lyle-Pacelli A                             1:55.51      
 11 Kenyon-Wanamingo A                         1:56.00      

                   Boys 4x400 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Kasson-Mantorville A                       3:43.19    10
  2 Byron A                                    3:48.47     8
  3 Pine Island A                              4:04.19     6
  4 Stewartville A                             4:07.56     5
  5 Pine Island B                              4:16.63     4
  6 Kenyon-Wanamingo A                         4:27.37     3
  7 Triton A                                   4:35.12     2
  8 Triton B                                   4:49.32     1
  9 Kenyon-Wanamingo B                         4:52.20      

                   Boys 4x800 Meter Relay                   
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Pine Island A                              8:59.67    10
  2 Byron A                                    9:00.08     8
  3 Kenyon-Wanamingo A                         9:26.42     6
  4 Kasson-Mantorville A                       9:32.93     5
  5 Pine Island B                              9:50.04     4
  6 Byron B                                   10:21.61     3
  7 Kasson-Mantorville B                      10:54.49     2
  8 Lyle-Pacelli A                            10:56.57     1

                         Boys High Jump                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Will Gisler              Stewartville           6-02.00    10
  2 Peter Schwartz           Kasson-Mantorville     6-02.00     8
  3 Derek Wiebke             Kasson-Mantorville     5-08.00     6
  4 Wyatt Kundert            Kasson-Mantorville     5-04.00     5
  5 Cody Baumbach            Byron                  5-02.00     4
  6 Ben Farrell              Pine Island            5-00.00     3
  7 Luke Nelson              Kenyon-Wanamingo       5-00.00     2
  8 Chye Stecher             Stewartville           4-10.00     1
  9 Spencer Woldemar         Byron                  4-10.00      
 10 Evan Richardson          Byron                  4-10.00      
 11 Zach Rupprecht           Stewartville           4-10.00      
 12 Brennen Ruis             Lyle-Pacelli           4-08.00      
 13 Mitchel Acker            Pine Island            4-08.00      

                         Boys Pole Vault                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Robert Mesenburg         Byron                 14-00.00    10
  2 Nicholas Sigrist         Byron                 13-00.00     8
  3 Zac Drees                Stewartville          11-00.00     6
  4 Isaiah Rutten            Pine Island            8-06.00     5
  5 Josh Rupprecht           Stewartville           8-00.00     4
  6 Joey Thompson            Stewartville           7-06.00     3
  7 Brandon Haze             Pine Island            7-06.00     2
  8 James Schroder           Pine Island            7-00.00     1

                         Boys Long Jump                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Drew Fuchs               Byron                 19-07.75    10
  2 Ben Farrell              Pine Island           19-02.50     8
  3 Robert Mesenburg         Byron                 18-06.00     6
  4 Jon Beach                Stewartville          17-10.25     5
  5 Spencer Woldemar         Byron                 17-08.50     4
  6 Ryan McNallan            Pine Island           17-07.25     3
  7 Jacob Buchl              Kasson-Mantorville    17-05.00     2
  8 Sam ReMine               Kasson-Mantorville    17-01.00     1
  9 Brandon Hoth             Stewartville          16-08.75      
 10 Micha Grove              Kenyon-Wanamingo      16-06.00      
 11 Peter Schwartz           Kasson-Mantorville    16-05.00      
 12 Jordan Johnson           Stewartville          16-04.50      
 13 Taylor Wobschall         Lyle-Pacelli          16-03.75      
 14 Nick Simonette           Triton                15-11.75      
 15 David Diang              Lyle-Pacelli          15-09.75      
 16 Nate Myers               Triton                15-06.25      
 17 Hector Bugarin           Triton                15-05.25      
 18 Spencer Schultz          Pine Island           14-07.00      
 19 Brennen Ruis             Lyle-Pacelli          14-07.00      
 20 Logan Quam               Kenyon-Wanamingo      12-02.25      
 21 Chuill Lip               Kenyon-Wanamingo       9-06.50      

                        Boys Triple Jump                         
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cody Baumbach            Byron                 38-01.00    10
  2 Jon Beach                Stewartville          37-05.50     8
  3 Jordan Johnson           Stewartville          36-11.75     6
  4 Jacob Ostreng            Byron                 36-09.00     5
  5 Taylor Wobschall         Lyle-Pacelli          36-06.75     4
  6 Wyatt Kundert            Kasson-Mantorville    35-02.25     3
  7 Erik Nosbisch            Stewartville           35-0.50     2
  8 Jacob Buchl              Kasson-Mantorville    34-11.00     1
  9 Shawn Pletz              Pine Island           34-06.50      
 10 Benton Blank             Byron                 32-05.00      
 11 Leif Bungum              Triton                 32-0.50      
 12 Jimmy Kroll              Pine Island           31-10.00      
 13 Ben Nystuen              Kenyon-Wanamingo      31-09.75      
 14 Josh Meyers              Pine Island           30-04.50      
 15 Brennen Ruis             Lyle-Pacelli          29-10.50      
 16 Casey Lang               Triton                27-04.50      

                          Boys Shot Put                          
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brian Burroughs          Byron                 47-05.50    10
  2 David Underwood          Kasson-Mantorville    42-09.00     8
  3 Bradey Kunz              Pine Island           39-06.50     6
  4 Caleb Greseth            Kenyon-Wanamingo      37-07.00     5
  5 Joe Smith                Byron                 36-10.00     4
  6 Garrett Nosbisch         Stewartville          36-05.50     3
  7 Ryan King                Kasson-Mantorville    36-05.00     2
  8 Gavin Johnson            Triton                35-09.50     1
  9 Grant Klancher           Triton                34-10.00      
 10 Adam Vacura              Triton                34-05.00      
 11 Jack Miller              Pine Island           34-01.50      
 12 Alex Trapp               Kenyon-Wanamingo      33-04.50      
 13 Joe Bass                 Byron                 32-11.50      
 14 Troy Asche               Kasson-Mantorville    32-05.50      
 15 Erik Nosbisch            Stewartville          32-04.00      
 16 Hudson Ades              Kenyon-Wanamingo      32-01.50      
 17 Adam Shanahan            Pine Island           31-04.50      
 18 Ryan Noah                Kenyon-Wanamingo      31-01.00      
 19 Bailey Paquin            Kenyon-Wanamingo      30-00.00      
 20 Aaron Kressin            Lyle-Pacelli          28-09.00      
 21 Colton Schmidt           Stewartville          27-06.50      
 22 Alex Paulson             Triton                27-05.00      
 23 Hunter Gehrke            Lyle-Pacelli          27-05.00      
 24 Deacon Schlichting       Triton                 17-0.50      



          Varsity Girls Team Scores (14 Events Scored)           
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Kasson-Mantorville          113    27   31    3   16   36    0  
  2 Byron                       109    21   10    6   17   55    0  
  3 Stewartville                94     11   14    4   19   46    0  
  4 Owatonna                    89     14   12    5   28   30    0  
  5 Kenyon-Wanamingo            48     30    6   10    2    0    0  
  6 Pine Island                 44      0    5    1   26   12    0  
  7 Triton                      27     11    0   10    6    0    0  
  8 Lyle-Pacelli                22      3    0    0    3   16    0  


           Varsity Boys Team Scores (14 Events Scored)           
=====================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Fld  Oth 
---------------------------------------------------------------------
  1 Byron                       154    27   11   15   30   71    0  
  2 Kasson-Mantorville          119    24   33    4   22   36    0  
  3 Pine Island                 104    26   18    2   30   28    0  
  4 Stewartville                76      3    3    6   16   48    0  
  5 Kenyon-Wanamingo            70     37    9    8    9    7    0  
  6 Triton                      18      0    4    4    9    1    0  
  7 Lyle-Pacelli                 5      0    0    0    1    4    0