Event 6 Boys 5k Run CC Varsity
Place Name Team Time
1 Eldien, Hunter Fergus Falls 17:53.62 1
2 Carlson, Eli Ottertail Ce 18:00.49 2
3 George, Ricky Ottertail Ce 18:13.34 3
4 Dolezal, Cody Ottertail Ce 18:21.13 4
5 Oehler, Matthew Fergus Falls 18:27.26 5
6 Marvel, Jacob Fergus Falls 18:43.51 6
7 Wendland, Noah Ottertail Ce 18:47.82 7
8 Hendricks, Marc Ottertail Ce 19:09.22 8
9 Prody, Will Fergus Falls 19:22.16 9
10 Nuss, Ben Fergus Falls 19:22.76 10
11 Votava, Sawyer Fergus Falls 19:24.97 11
12 Danielson, Caleb Fergus Falls 19:28.92 12
13 Sechser, Luke Pine River-Backus 19:33.95 13
14 Siira, Wesley Brandon-Evansville 19:37.43 14
15 Ackerman, Nick Pine River-Backus 19:44.65 15
16 Geiser, Luke Parkers Prairie 19:52.83
17 Bauck, Brady New York Mills 20:04.82 16
18 Hite, Jacob Ottertail Ce 20:12.11 17
19 Rasmussen, Josh Hillcrest Luther 20:33.02
20 Koehn, Jason Parkers Prairie 20:43.87
21 Jansen, Anthony Pillager 20:46.07 18
22 Bordwell, Brennen Pillager 21:16.44 19
23 Gilbertson, Zeke Pillager 21:22.89 20
24 Bueckers, Louis Pine River-Backus 21:27.26 21
25 Holding Eagle, Mat Fergus Falls 21:36.67
26 Baune, Jonas New York Mills 21:41.18 22
27 Lukanen, Marcus Pine River-Backus 21:47.66 23
28 Hendrickx, Ben New York Mills 21:53.18 24
29 Olson, Garrett Pillager 22:00.26 25
30 O'Dell, Finagen Pine River-Backus 22:38.98 26
31 Travis, Caleb Pine River-Backus 22:39.81 27
32 Pikkaraine, Alek Brandon-Evansville 23:10.73 28
33 Bitzen, Nolan Brandon-Evansville 23:11.33 29
34 Cassidy, Edan New York Mills 23:14.03 30
35 Steele, Cole Parkers Prairie 23:19.72
36 Peterson, Tyler Pine River-Backus 23:21.56 31
37 Dobson, Jacob Pillager 23:38.30 32
38 Bessler, Nathan New York Mills 24:01.25 33
39 Gilbertson, Zacc Pillager 24:26.67 34
40 Merritt, Blake Brandon-Evansville 25:31.08 35
41 Bosek, Anakin Brandon-Evansville 26:28.42 36
Event 1 Girls 3200 Meter Run CC Junior High
Place Name Team Time
1 Braeger, Karley Fergus Falls 14:53.14 1
2 Soydara, Ellia Fergus Falls 15:07.17 2
3 Christle, Hannah Pillager 15:47.71
4 Schindler, Rebecca Fergus Falls 16:00.43 3
5 Goodman, Ally Ottertail Ce 16:41.55
6 Lange, Coryne Pillager 17:00.58
7 Reader, Emma Pillager 17:18.58
8 Wilson, Kylee Pillager 17:28.45
9 Fults, Mariah Fergus Falls 17:55.19 4
10 Dolezal, Katie Ottertail Ce 18:25.64
11 Schmidt, Miah Fergus Falls 18:31.33 5
Event 2 Boys 3200 Meter Run CC Junior High
Place Name Team Time
1 Benson, Cody New York Mills 13:02.15
2 Schroeder, Luke Fergus Falls 13:26.70 1
3 Tumberg, Aiden New York Mills 13:54.49
4 Mansker, Noah Ottertail Ce 14:02.14
5 Schneider, Kade Pine River-Backus 14:28.80
6 Froslee, Joseph Ottertail Ce 14:44.34
7 Job, Isaac Fergus Falls 14:48.90 2
8 Wick, Keisen Fergus Falls 15:06.09 3
9 Notch, Ezra Pillager 15:23.08
10 Lindgren, Aiden Fergus Falls 15:28.60 4
11 Thorson, Oliver Fergus Falls 15:30.41 5
12 Brichacek, Brenden Pillager 15:51.34
13 Hopkin, Andrew Pine River-Backus 16:18.27
14 Lilly, Malachi New York Mills 16:23.19
15 Gardner, Mitchel Parkers Prairie 16:57.50
16 Deplazes, Cody Pine River-Backus 17:25.31
17 Sobieski, Henry New York Mills 18:16.71
Event 3 Girls 5k Run CC JUnior varsity
Place Name Team Time
1 Romero, Marta Ottertail Ce 26:14.09
2 Ortega, Blanca Pillager 26:48.46 1
3 Sheehan, Rachel Pillager 26:51.98 2
4 Loftis, Makayla Pillager 27:59.65 3
5 Tangkwa Lertnrapon, Yibb Pillager 28:48.97 4
6 Bennett, Samantha Pillager 29:22.78 5
7 Lee, Julianne Hillcrest Luther 31:24.41
8 Buranen, Kasandra Pillager 33:57.47 6
Event 4 Boys 5k Run CC Junior Varsity
Place Name Team Time
1 Papon, Kolsen Fergus Falls 19:38.51
2 Frost, Donnie Ottertail Ce 20:19.11 1
3 Scherfenberg, Issac Ottertail Ce 20:32.59 2
4 Thompson, James Ottertail Ce 22:11.75 3
5 Froemming, Logan Brandon-Evansville 23:07.38
6 Kraft, Kaelan Ottertail Ce 23:28.47 4
7 Beavers, Austin Pine River-Backus 23:34.79
8 Alonzo, Blake Ottertail Ce 23:47.94 5
9 Dahl, Keenan Pine River-Backus 24:08.01
10 Krecklau, Chris Pine River-Backus 24:08.22
11 Turner, Dray Pillager 24:25.36
12 Grimsley, Gabe Pillager 24:27.07
13 Geyer, Colin Ottertail Ce 24:37.70 6
Event 5 Girls 5k Run CC varsity
Place Name Team Time
1 Hansen, Ainsley Fergus Falls 21:10.79 1
2 George, Katie Ottertail Ce 21:38.07 2
3 Stenstrom, MaKenna Fergus Falls 22:32.12 3
4 Hatlewick, Sierra Fergus Falls 22:45.91 4
5 Frost, Raeanne Ottertail Ce 22:48.31 5
6 Radermacher, Abbie Ottertail Ce 22:55.80 6
7 Grabe, Gracie Ottertail Ce 23:02.82 7
8 Jarandson, Morgan Fergus Falls 23:04.00 8
9 Watson, Allie Pillager 23:11.82 9
10 Lodge, Sidney Pine River-Backus 23:33.85 10
11 Skogen, Berit Fergus Falls 23:41.96 11
12 Swanberg, Sienna Pillager 23:51.56 12
13 Gardner, Callista Parkers Prairie 24:16.56
14 Hardy, Emma Pillager 24:23.86 13
15 Cichy, Macie Ottertail Ce 24:28.14 14
16 Gardin, Taylor Ottertail Ce 24:54.53 15
17 Adams, Mara Pine River-Backus 25:33.91 16
18 Deschene, Caitlyn Brandon-Evansville 25:38.69
19 Clyne, Karly Pillager 25:41.36 17
20 Kimman, Jessa Pillager 25:46.42 18
21 Lange, Coryne Pillager 26:00.63 19
22 Franson, Natalie Fergus Falls 26:41.23 20
23 Dirks, Molly Hillcrest Luther 26:53.24
24 Templeton, Emma Pine River-Backus 26:56.05 21
25 Colsen, Noelle Pillager 27:02.68 22
26 Sechser, Anna Pine River-Backus 27:02.88 23
27 Bueckers, Vivian Pine River-Backus 28:12.96 24
28 Kuismi, Christina Brandon-Evansville 28:16.12
29 Netland, Isabella Pine River-Backus 29:08.41 25
30 Lund, Kerryn Brandon-Evansville 29:54.90