Boys JH 2K
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
1 1 5640 Dylan Schroeder Sauk Rapids-Rice 8 M 8:03.8
2 2 1339 Daniel Heuring EV-W-K 7 M 8:09.3
3 3 2364 Ryan Wirz EV-W-K 7 M 8:09.9
4 4 3296 Luke Goelz Maple Lake 7 M 8:13.1
5 --- 3046 Owen Skwira Holdingford 8 M 8:17.4
6 --- 2951 Lukas Jendro Holdingford 7 M 8:21.6
7 --- 5206 Nolan Eckmann Paynesville 8 M 8:35.1
8 5 5604 Damian Lara Sauk Rapids-Rice 8 M 8:41.3
9 6 1330 Jack Fink EV-W-K 8 M 8:56.2
10 7 5631 Josiah Sanchez Sauk Rapids-Rice 8 M 9:07.4
11 8 5544 Sebastian Bromenschenkle Sauk Rapids-Rice 8 M 9:19.6
12 9 1363 Carter Lommel EV-W-K 8 M 9:25.3
13 --- 2926 Collin Friedrich Holdingford 7 M 9:33.7
14 10 3578 Nathan Zander Maple Lake 7 M 9:48.6
15 --- 3057 Kyle Ziemeitz Holdingford 8 M 9:59.8
16 --- 5202 Jake Bebus Paynesville 7 M 10:10.5
17 11 3304 Jeremiah Skreen Maple Lake 7 M 10:16.2
18 12 3297 Alan Haglin Maple Lake 7 M 10:20.1
19 13 5692 Simon Thompson Sauk Rapids-Rice 8 M 10:56.6
20 14 5716 Collin Wiebe Sauk Rapids-Rice 7 M 10:58.3
21 15 3188 Ryan Cranston Maple Lake 7 M 11:14.1
22 16 1372 Alex Ludlow EV-W-K 7 M 12:00.6
23 17 1368 Keegan Lommel EV-W-K 7 M 12:04.6
Girls JH 2K
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
1 --- 1271 Katelyn Utecht EV-W-K 8 F 9:08.8
2 --- 1262 Kiera Stommes EV-W-K 7 F 9:37.3
3 --- 2386 Grace Doucet Holdingford 7 F 9:40.4
4 1 3108 Kassandra Fynboh Maple Lake 7 F 9:46.3
5 --- 1263 Maddie Umana EV-W-K 8 F 9:51.7
6 2 3126 Haley Nelson Maple Lake 7 F 9:51.8
7 --- 5182 Kylie Hoekstra Paynesville 7 F 9:52.1
8 --- 5084 Anna Eckmann Paynesville 7 F 9:52.9
9 --- 2411 Lorraine Mrosla Holdingford 7 F 10:23.1
10 --- 5068 Anessa Anderson Paynesville 8 F 10:40.4
11 3 3138 Sarah Neutz Maple Lake 8 F 11:03.6
12 --- 5483 Kelsey Sundquist Sauk Rapids-Rice 8 F 11:18.3
13 4 3124 Neveah Meyer Maple Lake 7 F 11:46.1
14 5 3105 Grace Fritz Maple Lake 8 F 11:53.5
15 6 3109 Adison Gorres Maple Lake 7 F 12:08.1
16 --- 2526 Lily Notsch Holdingford 7 F 12:45.2
17 7 3148 Madysen Payne Maple Lake 7 F 13:42.1
Girls JV 5K
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
1 1 1245 Zya Lueders EV-W-K 10 F 21:59.0
2 2 1156 Isabel Greenwald EV-W-K 9 F 22:43.7
3 3 1252 Katie Ruhland EV-W-K 8 F 23:18.2
4 4 1210 Gretta Lemke EV-W-K 9 F 23:44.9
5 5 1202 Sawyer Kuechle EV-W-K 11 F 23:48.3
6 6 1179 Brielle Kuechle EV-W-K 8 F 24:03.4
7 7 1219 MaKenna Ludwig EV-W-K 12 F 24:06.6
8 --- 1168 Kiersten Johnson EV-W-K 12 F 24:30.2
9 --- 1218 Krista Loch EV-W-K 12 F 24:50.7
10 --- 1155 Allie Dockedorf EV-W-K 11 F 24:57.5
11 --- 1254 Olivia Schleper EV-W-K 12 F 25:43.0
12 --- 3112 Alyssa Hadler Maple Lake 9 F 29:36.0
13 --- 3104 Molly Erickson Maple Lake 10 F 30:56.5
14 --- 1247 Lilly Rhodes EV-W-K 9 F 31:59.4
15 --- 3070 Keiara Anderson Maple Lake 11 F 34:37.3
16 --- 3094 Ashley Carlson Maple Lake 12 F 34:37.9
17 --- 2384 Yanisa Bavonrattanapran Holdingford 11 F 39:51.3
18 --- 2415 Britney Notsch Holdingford 9 F 40:26.0
Girls Varsity 5K
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
1 1 1289 Libby Yozamp EV-W-K 12 F 21:05.7
2 2 1201 Olivia Kuechle EV-W-K 11 F 21:18.7
3 3 5471 Julia Severson Sauk Rapids-Rice 12 F 21:25.8
4 4 5188 Natalie Lieser Paynesville 10 F 21:31.7
5 5 5081 Macy Carlson Paynesville 9 F 21:32.2
6 6 1183 Brookelyn Kuechle EV-W-K 7 F 21:40.9
7 7 1246 Amaya Lyrek EV-W-K 12 F 21:49.0
8 8 1278 Rachel Utecht EV-W-K 12 F 21:53.9
9 9 1188 Cailyn Kuechle EV-W-K 11 F 21:54.2
10 10 1141 Jenna Andersen EV-W-K 9 F 21:54.9
11 11 5197 Ellie Zimmermann Paynesville 9 F 22:09.5
12 --- 2388 Becky Lampert Holdingford 9 F 23:00.3
13 12 5486 Emily Sutton Sauk Rapids-Rice 11 F 23:35.0
14 13 5175 Erica Gaebe Paynesville 10 F 23:44.8
15 14 5324 Mackenzie Felchle Sauk Rapids-Rice 8 F 24:05.4
16 15 3095 Gracie Elsenpeter Maple Lake 12 F 25:06.7
17 16 5092 Paige Frenchick Paynesville 7 F 25:16.4
18 17 3154 Sammi Wasserman Maple Lake 11 F 25:21.6
19 18 3118 Emily Lewis Maple Lake 9 F 26:15.7
20 19 3075 Greta Brown Maple Lake 9 F 26:24.8
21 20 3114 Mikayla Koss Maple Lake 11 F 26:46.7
22 21 5183 Delaney Ignace Paynesville 10 F 27:31.5
23 22 5953 Ali Kremer Sauk Rapids-Rice 10 F 27:46.5
24 23 3149 Josie Wagner Maple Lake 11 F 28:26.5
25 24 3115 Kate LaTour Maple Lake 11 F 28:30.6
26 25 5448 Maureen Schimnich Sauk Rapids-Rice 12 F 28:59.5
27 26 5489 Alyssa Waytashek Sauk Rapids-Rice 10 F 31:14.3
Boys JV 5K
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
1 1 5283 Eli Nelson Paynesville 8 M 19:30.5
2 2 5211 Collin Frieler Paynesville 12 M 20:34.6
3 3 2827 Cohl Clear Holdingford 9 M 20:48.2
4 4 5552 Gavin Fuchs Sauk Rapids-Rice 11 M 21:29.8
5 5 2826 Cade Clear Holdingford 10 M 21:57.1
6 6 2703 Carter Buchta Holdingford 10 M 21:59.9
7 7 5614 Nate Martin Sauk Rapids-Rice 8 M 22:19.4
8 8 5609 Andy Lochen Sauk Rapids-Rice 11 M 22:26.2
9 9 5618 Musab Nuh Sauk Rapids-Rice 10 M 23:05.8
10 10 5713 Mason Weisenbusch Sauk Rapids-Rice 12 M 23:27.9
11 11 5688 Henry Sherwood Sauk Rapids-Rice 10 M 24:00.9
12 12 2954 Connor Klocker Holdingford 9 M 24:06.9
13 13 2925 Jordan DeMark Holdingford 9 M 24:29.9
14 14 5602 Jacob Kruger Sauk Rapids-Rice 12 M 24:45.4
15 15 5212 Logen Hacklander Paynesville 11 M 25:32.0
16 --- 5545 Caden Collins Sauk Rapids-Rice 9 M 26:43.5
17 --- 5644 Alex Sevre Sauk Rapids-Rice 10 M 26:51.6
18 --- 3300 Jack Peterson Maple Lake 10 M 27:34.2
19 --- 3189 Elijah Elsenpeter Maple Lake 9 M 29:16.2
20 --- 5627 Paul Rothanburg Sauk Rapids-Rice 9 M 31:14.4
21 16 5286 Connor Roufs Paynesville 9 M 31:17.5
22 17 5228 Alex Johnson Paynesville 9 M 32:03.4
23 --- 5503 Brady Posch Sauk Rapids-Rice 12 M 34:47.5
Boys Varsity 5K
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
Pl Tm Bib First Name Last Name Team Gr M/F Time
1 1 5620 Sam Ringger Sauk Rapids-Rice 12 M 16:49.8
2 2 2656 Braden Bomgaars Holdingford 10 M 17:58.5
3 3 5491 Jared Bentrud Sauk Rapids-Rice 10 M 18:00.2
4 4 5285 James Pritchett Paynesville 12 M 18:03.2
5 5 5295 Ryan Thomas Paynesville 9 M 18:03.2
6 6 2705 Jeremiah Christiansen Holdingford 12 M 18:05.2
7 7 2932 Ben Grebinoski Holdingford 12 M 18:16.3
8 8 5323 Andrew Zwiefel Paynesville 12 M 18:26.2
9 9 3039 Alex Provo Holdingford 12 M 18:39.6
10 10 5269 Kadin Ludwig Paynesville 10 M 18:49.0
11 11 2943 Stuart Hawn Holdingford 12 M 18:50.0
12 12 3050 Zeke Woods Holdingford 11 M 18:59.0
13 13 5582 Dakota Johnson Sauk Rapids-Rice 12 M 19:24.4
14 14 5281 Duncan McNab Paynesville 10 M 19:31.5
15 15 5599 Nick Kosloske Sauk Rapids-Rice 11 M 19:49.2
16 16 5264 Eric Johnson Paynesville 12 M 19:57.1
17 17 5575 Cooper Grau-Firkus Sauk Rapids-Rice 12 M 20:19.6
18 18 1334 Gregory Gathje EV-W-K 12 M 20:23.8
19 19 5559 Ben Gilbertson Sauk Rapids-Rice 11 M 20:24.8
20 20 5218 Jason Hoeft Paynesville 11 M 20:28.0
21 21 1344 Matt Loch EV-W-K 10 M 20:28.3
22 22 2996 Blake Kolles Holdingford 9 M 20:41.2
23 23 5954 Wyatt Jacobs Maple Lake 12 M 21:47.9
24 24 1307 Jake Blommer EV-W-K 11 M 21:56.5
25 25 1342 Jawnathan Lane EV-W-K 11 M 22:28.6
26 26 2346 Riley Spoden EV-W-K 10 M 22:43.4
27 27 2358 Neal Wertish EV-W-K 10 M 22:55.2
28 28 3295 Jackson Gallagher Maple Lake 12 M 22:57.0
29 29 3299 Nicholas Lind Maple Lake 7 M 23:03.1
30 30 3325 Logan Weninger Maple Lake 11 M 24:20.3
31 31 3318 Jaden Welch Maple Lake 11 M 25:19.0
32 32 3298 Rayne Jacobsen Maple Lake 11 M 26:33.6
33 33 3302 Nathan Rasset Maple Lake 9 M 26:45.5