West Central Area School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.27 | SB | Shaylynne Westergard | 8th | Finals | Complete Results |
14.77 | SB | Andrea Duncan | 11th | Finals | Complete Results |
15.20 | SB | Taylin Schliecher | 15th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
32.01 | SB | Sierra Westrom | 16th | Finals | Complete Results |
34.20 | SB | Madison Woodle | 18th | Finals | Complete Results |
35.59 | SB | Alayna Aanerud | 19th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:09.32 | SB | Mary Olhoft | 10th | Finals | Complete Results |
1:14.39 | Amanda Drechsel | 13th | Finals | Complete Results | |
1:21.38 | SB | Alayna Aanerud | 14th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:29.92 | Kylee Fernholz | 1st | Finals | Complete Results | |
2:40.23 | SB | Demara Bumgartner | 4th | Finals | Complete Results |
2:43.05 | Cally Haraldson | 8th | Finals | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:33.53 | SB | Kylee Fernholz | 1st | Finals | Complete Results |
5:51.52 | SB | Abby Van Kempen | 3rd | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:48.78 | SB | Abby Van Kempen | 1st | Finals | Complete Results |
15:19.61 | Stephanie Toms | 9th | Finals | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
19.80 | SB | Dawn Cleveland | 11th | Finals | Complete Results |
21.39 | SB | Genavie Haraldson | 12th | Finals | Complete Results |
21.83 | Amber Jones | 14th | Finals | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
54.29 | Holly Vankempen | 7th | Finals | Complete Results | |
56.56 | SB | Dawn Cleveland | 12th | Finals | Complete Results |
1:01.41 | Genavie Haraldson | 15th | Finals | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
58.67 | Relay Team | 5th | Finals | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:06.67 | Relay Team | 6th | Finals | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:44.88 | Relay Team | 5th | Finals | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:25.44 | Relay Team | 3rd | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-11 | SB | Kylee Fernholz | 2nd | Finals | Complete Results |
4-4 | Tiana Christenson | 8th | Finals | Complete Results | |
4-4 | SB | Alyssa Aaneruud | 9th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-5 | Tiana Christenson | 9th | Finals | Complete Results | |
13-5.5 | SB | Holly Vankempen | 14th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
31-0 | SB | Holly Vankempen | 5th | Finals | Complete Results |
27-10.75 | SB | Taylin Schliecher | 13th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
102-4 | Annabell Haarstad | 1st | Finals | Complete Results | |
78-7 | SB | Amber Schill | 8th | Finals | Complete Results |
69-9 | SB | Mary Olhoft | 13th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
31-1 | Annabell Haarstad | 1st | Finals | Complete Results | |
24-5 | Taylir Bullick | 13th | Finals | Complete Results | |
17-5.5 | SB | Amber Schill | 20th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.67 | SB | Justin Haley | 10th | Finals | Complete Results |
12.69 | SB | Tanner Wagner | 12th | Finals | Complete Results |
12.90 | SB | Domenic Walz | 15th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.63 | SB | Justin Haley | 8th | Finals | Complete Results |
25.81 | SB | Tanner Wagner | 9th | Finals | Complete Results |
32.26 | SB | Chris Onstad | 20th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
57.78 | Jared Oachs | 5th | Finals | Complete Results | |
1:08.76 | SB | Tyler Onstad | 17th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.13 | SB | John Olhoft | 2nd | Finals | Complete Results |
2:15.87 | SB | Tyler Schill | 5th | Finals | Complete Results |
2:25.21 | Davin Schack | 11th | Finals | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:57.90 | SB | Alex Toms | 5th | Finals | Complete Results |
5:15.96 | Tyler Schill | 8th | Finals | Complete Results | |
5:51.22 | SB | Cody Mehlhaf | 14th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:15.70 | Alex Toms | 4th | Finals | Complete Results | |
11:50.01 | Bryce Paulson | 6th | Finals | Complete Results | |
11:52.83 | Ryley Nelson | 7th | Finals | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.00 | Brady Combs | 3rd | Finals | Complete Results | |
23.32 | SB | Jj Drews | 10th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
45.03 | Brady Combs | 4th | Finals | Complete Results | |
50.09 | SB | Ethan Olson | 7th | Finals | Complete Results |
56.42 | SB | Jj Drews | 14th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
48.85 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:44.57 | Relay Team | 5th | Finals | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:52.03 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:15.84 | Relay Team | 2nd | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Daniel Schack | 1st | Finals | Complete Results | |
4-6 | SB | Tyler Onstad | 16th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
20-0.5 | Daniel Schack | 1st | Finals | Complete Results | |
19-7.75 | SB | Dakotah Kashmark | 2nd | Finals | Complete Results |
18-10.5 | SB | Drew Peterson | 4th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
39-6.75 | Daniel Schack | 1st | Finals | Complete Results | |
38-9.25 | SB | Dakotah Kashmark | 2nd | Finals | Complete Results |
37-4.5 | SB | Tanner Wagner | 3rd | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
120-5 | SB | Jared Oachs | 1st | Finals | Complete Results |
70-7 | SB | Jake Combs | 17th | Finals | Complete Results |
65-0 | SB | Justin Haley | 19th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
27-11.5 | SB | Jake Drechsel | 15th | Finals | Complete Results |
27-11 | SB | Domenic Walz | 16th | Finals | Complete Results |
25-8 | SB | Jake Combs | 19th | Finals | Complete Results |