Minneapolis Washburn High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.84 | h | Charlotte DeVaughn | 4th | Finals H1 | Girls Results |
12.95 | Charlotte DeVaughn | 3rd | Prelims H1 | Girls Results | |
13.28 | Erin Doyle | 9th | Prelims H1 | Girls Results | |
13.47 | Macy Rajacich | 10th | Prelims H1 | Girls Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.05 | Charlotte DeVaughn | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
26.21 | Charlotte DeVaughn | 3rd | Prelims H1 | Girls Results | |
27.55 | Macy Rajacich | 7th | Finals H1 | Girls Results | |
27.91 | Macy Rajacich | 8th | Prelims H1 | Girls Results | |
28.65 | Neomi Johnson | 11th | Prelims H1 | Girls Results | |
400 Meter Dash | |||||
59.88 | Charlotte DeVaughn | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
1:01.60 | Erin Doyle | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
1:02.36 | Charlotte DeVaughn | 1st | Prelims H1 | Girls Results | |
1:02.59 | Erin Doyle | 3rd | Prelims H1 | Girls Results | |
1:06.59 | Lily Endo | 6th | Prelims H1 | Girls Results | |
1:06.96 | Lily Endo | 6th | Finals H1 | Girls Results | |
800 Meter Run | |||||
2:18.49 | Olivia Orr | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
2:18.96 | Olivia Orr | 1st | Prelims H1 | Girls Results | |
2:24.21 | Anna Kelly | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
2:27.90 | Anna Kelly | 2nd | Prelims H1 | Girls Results | |
2:28.14 | Juliette Croce | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
2:29.08 | Juliette Croce | 3rd | Prelims H1 | Girls Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:03.47 | Emily Covert | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
5:06.60 | Hannah Oscarson | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
5:06.63 | Olivia Orr | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:02.31 | Emily Covert | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
11:14.91 | Hannah Oscarson | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
11:50.70 | Grace Dickel | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.89 | Diarra Traore | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
18.45 | Diarra Traore | 4th | Prelims H1 | Girls Results | |
19.09 | Mikoto Dyer | 6th | Prelims H1 | Girls Results | |
19.34 | h | Mikoto Dyer | 6th | Finals H1 | Girls Results |
20.82 | Lexia Flores | 10th | Prelims H1 | Girls Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
54.33 | Diarra Traore | 5th | Prelims H1 | Girls Results | |
54.55 | Diarra Traore | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
56.85 | Ella Mullin | 6th | Finals H1 | Girls Results | |
57.13 | Ella Mullin | 8th | Prelims H1 | Girls Results | |
57.21 | Meghan Mcginley | 9th | Prelims H1 | Girls Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.89 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:49.78 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:14.80 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:15.90 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
High Jump | |||||
4-4 | Kendall Phillips | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
4-4 | SB | Mikoto Dyer | 4th | Finals H1 | Girls Results |
4-2 | Aley Tesch-stevson | 5th | Finals H1 | Girls Results | |
Long Jump | |||||
16-11.75 | Charlotte DeVaughn | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
15-4.5 | Natalie Tufvesson | 3rd | Finals H1 | Girls Results | |
13-8 | Erin Doyle | 7th | Finals H1 | Girls Results | |
Triple Jump | |||||
33-2.5 | Natalie Tufvesson | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
31-9.75 | Mikoto Dyer | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
31-0.5 | Aley Tesch-stevson | 6th | Finals H1 | Girls Results | |
Discus | |||||
104-9 | Danita Todd | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
96-11 | Kendall Phillips | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
74-1 | Ay Thoma | 5th | Finals H1 | Girls Results | |
Shot Put | |||||
36-2.75 | Kendall Phillips | 1st | Finals H1 | Girls Results | |
31-9.25 | Danita Todd | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
30-3 | Savannah Johnson | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.71 | William Sanders | 5th | Finals H1 | Boys Results | |
11.76 | Kiante Blount | 7th | Prelims H1 | Boys Results | |
11.82 | Kiante Blount | 7th | Finals H1 | Boys Results | |
11.90 | William Sanders | 6th | Prelims H1 | Boys Results | |
13.05 | Izaak Raspberry | 15th | Prelims H1 | Boys Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.31 | Luke Peterson | 3rd | Prelims H1 | Boys Results | |
24.34 | h | Luke Peterson | 6th | Finals H1 | Boys Results |
24.77 | Nathan Flomo | 9th | Prelims H1 | Boys Results | |
25.13 | Willem Robertson | 10th | Prelims H1 | Boys Results | |
400 Meter Dash | |||||
51.95 | Andy Le | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
53.78 | Sivan Sartin | 6th | Finals H1 | Boys Results | |
54.12 | Andy Le | 3rd | Prelims H1 | Boys Results | |
54.32 | Sivan Sartin | 6th | Prelims H1 | Boys Results | |
55.47 | Ohamed Mahamud | 9th | Prelims H1 | Boys Results | |
800 Meter Run | |||||
2:02.88 | Kai Johnson | 1st | Prelims H1 | Boys Results | |
2:03.48 | Kai Johnson | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
2:05.48 | Ben Perry | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
2:05.97 | Ben Perry | 4th | Prelims H1 | Boys Results | |
2:07.92 | Matt Cota | 5th | Prelims H1 | Boys Results | |
2:08.92 | Matt Cota | 5th | Finals H1 | Boys Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:20.50 | Hamza Ali | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
4:35.60 | Joseph Minor | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
4:36.17 | Matt Cota | 3rd | Finals H1 | Boys Results | |
3200 Meter Run | |||||
9:17.14 | Hamza Ali | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
9:42.74 | Andrew Sell | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
9:42.74 | Joseph Minor | 3rd | Finals H1 | Boys Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.58 | Rjay Holden | 2nd | Prelims H1 | Boys Results | |
17.92 | Rjay Holden | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
19.14 | h | Jeremy Ortiz | 3rd | Finals H1 | Boys Results |
19.52 | Jeremy Ortiz | 3rd | Prelims H1 | Boys Results | |
20.67 | Wrye Berkley | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
21.07 | Wrye Berkley | 4th | Prelims H1 | Boys Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.54 | Rjay Holden | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
44.94 | h | Jeremy Ortiz | 3rd | Finals H1 | Boys Results |
45.10 | Jeremy Ortiz | 1st | Prelims H1 | Boys Results | |
45.10 | Rjay Holden | 3rd | Prelims H1 | Boys Results | |
47.66 | Wrye Berkley | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
48.97 | Wrye Berkley | 5th | Prelims H1 | Boys Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.16 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:34.22 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Boys Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:35.74 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Boys Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:33.41 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
High Jump | |||||
6-1 | Saviaon Johnson | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
5-8 | Andy Le | 2nd | Finals H1 | Boys Results | |
5-6 | D'angelo Moore | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
Long Jump | |||||
18-5.5 | Andy Le | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
18-2.75 | Alex Weinschreider | 5th | Finals H1 | Boys Results | |
17-7.75 | D'angelo Moore | 8th | Finals H1 | Boys Results | |
Triple Jump | |||||
39-1.25 | Damon Neubert | 3rd | Finals H1 | Boys Results | |
36-11.5 | Sivan Sartin | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
36-1.75 | Quinn Ingram | 5th | Finals H1 | Boys Results | |
Discus | |||||
137-8.5 | Drew Hillard | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
91-6 | Habib Oduniyi | 5th | Finals H1 | Boys Results | |
78-6.5 | Wyatt Sklaney | 8th | Finals H1 | Boys Results | |
Shot Put | |||||
44-10.25 | Drew Hillard | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
32-8.25 | Wyatt Sklaney | 8th | Finals H1 | Boys Results | |
29-7 | Habib Oduniyi | 11th | Finals H1 | Boys Results |