O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 (< 5) 832 Sarah Bostrom Crosby-Ironton 13:57.3 4:22/K 7
2 1 907 Mary Wunderlich Perham 14:18.2 4:28/K 8
3 2 910 Stephanie Dickerson Perham 14:21.4 4:29/K 8
4 3 896 Emily VanWatermulen Perham 14:26.2 4:31/K 8
5 4 921 Emma Neubeck Bemidji 14:26.5 4:31/K 8
6 5 711 Peyton Backes Dilworth-Glyndon-Felton 14:44.0 4:36/K 6
7 (< 5) 730 Anna Windels International Falls 14:48.4 4:38/K 8
8 (< 5) 760 Mara Adams Pine River-Backus 14:48.5 4:38/K 7
9 (< 5) 828 Maddie Severson Crosby-Ironton 14:49.7 4:38/K 9
10 (< 5) 957 Jennifer Lavin Clearbrook-Gonvick 14:54.5 4:39/K 8
11 6 858 Haley Syverson Warroad 14:57.0 4:40/K 7
12 7 867 Sarah McFarlane Warroad 15:02.7 4:42/K 9
13 (< 5) 676 Tatianna Wiley Pelican Rapids 15:06.8 4:43/K 8
14 8 946 Regan DeWitt Bemidji 15:07.6 4:43/K 6
15 (< 5) 672 Lily Williams Pelican Rapids 15:10.0 4:44/K 7
16 (< 5) 675 Rachael Guler Pelican Rapids 15:10.8 4:44/K 8
17 9 927 Isabelle Wells Bemidji 15:21.2 4:48/K 8
18 10 929 Jody Pemberton Bemidji 15:28.1 4:50/K 7
19 (< 5) 739 Johanna Brunsberg Wadena-Deer Creek 15:31.3 4:51/K 7
20 11 709 Makayla Winter Dilworth-Glyndon-Felton 15:33.5 4:52/K 6
21 12 863 Mia Hallett Warroad 15:35.4 4:52/K 9
22 (< 5) 690 Autumn Dimich Roseau 15:37.4 4:53/K 8
23 13 710 Marissa John Dilworth-Glyndon-Felton 15:43.1 4:55/K 7
24 (< 5) 737 Hailey Peterson Wadena-Deer Creek 15:46.3 4:56/K 8
25 14 911 Aireaana Gavere Bemidji 15:53.3 4:58/K 6
26 (< 5) 875 Mikaela Nelson Park Rapids Area 15:54.6 4:58/K 7
27 15 704 Avery Tweeton Dilworth-Glyndon-Felton 15:55.5 4:58/K 7
28 16 938 Mackenzie Hopfensperger Bemidji 15:56.7 4:59/K 7
29 (< 5) 750 Elizabeth Parker West Marshall Fusion 16:11.2 5:03/K 7
30 (< 5) 697 Mia Sikorski Roseau 16:12.2 5:04/K 8
31 17 855 Ella Rourk Warroad 16:15.7 5:05/K 8
32 18 903 Kiara Wheelright Perham 16:23.8 5:07/K 8
33 (< 5) 667 Anna Stachowski Pelican Rapids 16:26.1 5:08/K 8
34 19 925 Hannah Alexander Bemidji 16:28.6 5:09/K 8
35 20 864 Peyton Estling Warroad 16:34.8 5:11/K 7
36 (> 7) 943 Nessa Peters Bemidji 16:36.8 5:11/K 8
37 (< 5) 818 Rachael Smith United North Central 16:45.8 5:14/K 7
38 (< 5) 952 Olivia Taylor Laporte 16:49.5 5:15/K 8
39 21 851 Amber Cole Warroad 17:01.1 5:19/K 9
40 (< 5) 976 Carly Scherzer Bagley/Fosston* 17:04.1 5:20/K 6
41 (< 5) 699 Skylar Thingvold Roseau 17:05.7 5:20/K 8
42 22 908 Mattea Steeke Perham 17:07.0 5:21/K 7
43 (< 5) 683 Lilly Frohman Lake Park-Audubon 17:08.3 5:21/K 7
44 (< 5) 719 Megan Busch International Falls 17:08.5 5:21/K 8
45 23 838 Ellie Flaws Pequot Lakes 17:09.2 5:22/K 7
46 24 708 Maddi Haugen Dilworth-Glyndon-Felton 17:15.0 5:23/K 9
47 (< 5) 734 Emma Ries Wadena-Deer Creek 17:21.1 5:25/K 7
48 (< 5) 773 Madi Lee East Grand Forks 17:25.5 5:27/K 7
49 (< 5) 682 Gracie Johnson Lake Park-Audubon 17:30.5 5:28/K 7
50 25 892 Courtney Frohling Perham 17:32.4 5:29/K 7
51 (> 7) 915 Aria Gish Bemidji 17:41.1 5:32/K 8
52 (< 5) 790 Eleanor Brickson Thief River Falls 17:41.1 5:32/K 7
53 (< 5) 759 Lauren Penkhus Pine River-Backus 17:43.4 5:32/K 7
54 (< 5) 749 Betsey Hapka West Marshall Fusion 17:47.7 5:33/K 7
55 26 833 Angelina Doughty Pequot Lakes 17:48.5 5:34/K 6
56 (< 5) 768 Jasmine Kereze East Grand Forks 17:55.8 5:36/K 8
57 27 902 Kate Lachowitzer Perham 18:02.7 5:38/K 8
58 (> 7) 918 Camille McDermott Bemidji 18:11.0 5:41/K 7
59 (< 5) 744 Megan Moen Trek-North 18:14.8 5:42/K 6
60 (< 5) 680 Camryn Anderson Lake Park-Audubon 18:18.6 5:43/K 7
61 (< 5) 801 Tia Petrescue Thief River Falls 18:22.0 5:44/K 9
62 28 837 Ella Peterson Pequot Lakes 18:24.6 5:45/K 7
63 (> 7) 931 Katarina Malterud Bemidji 18:25.5 5:45/K 7
64 29 869 Shayle Turner Warroad 18:26.0 5:46/K 9
65 30 836 Elena Grove Pequot Lakes 18:26.3 5:46/K 9
66 (> 7) 919 Cora Geerdes Bemidji 18:29.8 5:47/K 7
67 (> 7) 935 Kylee Benson Bemidji 18:32.6 5:48/K 7
68 31 850 Sydnie Wgeishofski Pequot Lakes 18:47.4 5:52/K 7
69 (> 7) 926 Heidi Whipple Bemidji 19:02.0 5:57/K 8
70 (> 7) 894 Eliana Paurus Perham 19:09.9 5:59/K 7
71 32 848 Sohpia LaBarre Pequot Lakes 19:20.6 6:03/K 9
72 33 701 Alyssa Oswald Dilworth-Glyndon-Felton 19:28.8 6:05/K 7
73 34 845 Lilly Blomer Pequot Lakes 19:30.2 6:06/K 6
74 (< 5) 753 Starr Johnson West Marshall Fusion 19:53.2 6:13/K 9
75 (> 7) 936 Lainey Searles Bemidji 20:04.1 6:16/K 6
76 (< 5) 688 Sierra Castle Lake of the Woods/Rainy River* 20:15.6 6:20/K 7
77 (> 7) 912 Alexis Spradling Bemidji 20:54.7 6:32/K 8
78 (> 7) 842 Hailey Carlson Pequot Lakes 21:47.2 6:48/K 8
79 (< 5) 1576 Stephanie Judd Lake of the Woods/Rainy River* 24:33.6 7:40/K 7
80 (> 7) 934 Kiera Nelson Bemidji 24:35.7 7:41/K 6