Girls JH 2600m
Place Score ID Name Grade Team Time Back Mile Pace
1 1 410 Dempsey Fogarty 7 1 Colfax 11:11.8 00:00.0 06:00
2 2 409 Courtney Dressel 7 2 Colfax 11:52.0 00:40.1 06:21
3 1070 Ann Kleinschmidt 8 Marshall 11:53.0 00:41.1 06:22
4 3 1558 Sierra Stucky 7 1 Plainview-Elgin 12:04.8 00:52.9 06:28
5 1012 Madelyn Zastrow 7 Long Prairie 12:20.4 01:08.5 06:37
6 4 1408 Kacey Trout 7 1 Northland 12:27.4 01:15.5 06:40
7 5 85 Gracie Otis 7 1 AlBrook 12:28.6 01:16.7 06:41
8 1011 Natalie Minke 7 Long Prairie 12:32.5 01:20.6 06:43
9 6 82 Jasmine Gawboy 7 2 AlBrook 12:36.1 01:24.2 06:45
10 1618 Payton Ramberg 8 Rush City 12:40.1 01:28.2 06:47
11 7 1963 Sophie Stokes-Cerkvenik 8 1 Virginia 12:45.7 01:33.8 06:50
12 8 1546 Alyssa Armstrong 8 2 Plainview-Elgin 12:58.4 01:46.5 06:57
13 9 412 Abbagail Schotter 7 3 Colfax 13:01.4 01:49.5 06:59
14 1537 Taina Eng 8 Pillager 13:02.0 01:50.1 06:59
15 1619 Megan Swanson 8 Rush City 13:02.4 01:50.5 06:59
16 125 Isabelle Brezinka 7 Anoka 13:03.5 01:51.6 07:00
17 10 1405 Ali Juntunen 7 2 Northland 13:03.7 01:51.8 07:00
18 11 738 Molly Mead 8 1 Forest Lake 13:04.1 01:52.2 07:00
19 598 Stephanie Curran 7 Duluth East 13:04.2 01:52.3 07:00
20 12 414 Karina Wait 8 4 Colfax 13:05.2 01:53.3 07:01
21 13 1404 Kristina Harder 7 3 Northland 13:07.0 01:55.1 07:02
22 370 kaylee mcmillen 8 Cloquet 13:08.2 01:56.3 07:02
23 1662 Emily York 8 South St. Paul 13:08.6 01:56.7 07:03
24 14 918 Olivia Hyduke 7 1 Hibbing 13:14.7 02:02.8 07:06
25 15 920 Amber Klennert 8 2 Hibbing 13:17.7 02:05.8 07:07
26 881 Mareena Ribich 7 Hermantown 13:21.3 02:09.4 07:09
27 1375 Claire Schraufnagel 8 North Branch 13:24.5 02:12.6 07:11
28 126 Emma Steffens 7 Anoka 13:25.0 02:13.1 07:11
29 16 1554 Courtney Hall 7 3 Plainview-Elgin 13:32.3 02:20.4 07:15
30 1066 Emma Giddings-Ehrhardt 7 Marshall 13:34.5 02:22.6 07:16
31 1706 Gabi Fey 7 Spring Lake Park 13:37.0 02:25.1 07:18
32 1538 Paige Leifferman 7 Pillager 13:37.9 02:26.0 07:18
33 1540 Stephanie Robbins 7 Pillager 13:40.4 02:28.5 07:20
34 17 743 Sammi Weigel 8 2 Forest Lake 13:45.2 02:33.3 07:22
35 599 Ellie French 7 Duluth East 13:45.5 02:33.6 07:22
36 521 Shannon Genereau 8 Cromwell - Floodwood 13:47.1 02:35.2 07:23
37 880 Jenny Fournier 7 Hermantown 13:49.8 02:37.9 07:25
38 18 917 Val Gooden 7 3 Hibbing 13:51.3 02:39.4 07:25
39 19 1557 Sara Rother 7 4 Plainview-Elgin 13:55.6 02:43.7 07:28
40 20 921 Kari Maki 8 4 Hibbing 13:56.3 02:44.4 07:28
41 522 Jennifer Koenig 7 Cromwell - Floodwood 13:57.2 02:45.3 07:29
42 807 Bailey Rhode 8 Grand Rapids 13:57.2 02:45.3 07:29
43 21 408 Cienna Cooper 7 5 Colfax 13:59.4 02:47.5 07:30
44 1642 MADI O'HARA 8 Sibley East 14:00.0 02:48.1 07:30
45 22 1556 Shannon Podolske 7 5 Plainview-Elgin 14:03.5 02:51.6 07:32
46 23 1957 Rachel Krulc 8 2 Virginia 14:05.2 02:53.3 07:33
47 24 1956 Elizabeth Kennedy 7 3 Virginia 14:07.1 02:55.2 07:34
48 1660 Kelli Grinnell 7 South St. Paul 14:08.9 02:57.0 07:35
49 25 1559 Alyssa Thiel 7 6 Plainview-Elgin 14:14.0 03:02.1 07:38
50 26 1961 Zoey Skaudis 7 4 Virginia 14:16.6 03:04.7 07:39
51 589 Maggie Israel 8 Duluth East 14:17.8 03:05.9 07:40
52 27 742 Shelby Vukich 8 3 Forest Lake 14:23.5 03:11.6 07:43
53 28 741 Kyra Tietje 7 4 Forest Lake 14:25.6 03:13.8 07:44
54 806 Kaytlin Garrison 7 Grand Rapids 14:26.5 03:14.6 07:44
55 29 1555 Ashton LaBare 7 7 Plainview-Elgin 14:30.2 03:18.3 07:46
56 1553 Allison Haley 8 8 Plainview-Elgin 14:30.9 03:19.0 07:47
57 1072 Courtney Simpson 7 Marshall 14:30.9 03:19.0 07:47
58 30 1960 Hannah Pietrini 7 5 Virginia 14:32.0 03:20.1 07:47
59 242 Sydney Bernstein 7 Blake School 14:33.0 03:21.1 07:48
60 31 84 Naomi Gawboy 7 3 AlBrook 14:38.7 03:26.8 07:51
61 1211 Mya Alberg 7 Moose Lake-Willow 14:40.0 03:28.1 07:52
62 1218 Ava Szczyrbak 11 Moose Lake-Willow 14:44.4 03:32.5 07:54
63 32 1406 Hannah Myers 8 4 Northland 14:47.9 03:36.0 07:56
64 805 Sarah Childs 8 Grand Rapids 14:55.5 03:43.6 08:00
65 1644 EMILY SOMERVILLE 7 Sibley East 15:03.0 03:51.1 08:04
66 1617 Haylie Gilbert 8 Rush City 15:05.4 03:53.5 08:05
67 1319 Rose Martinez 8 Mountain Lake 15:06.3 03:54.4 08:06
68 369 haley ketola 8 Cloquet 15:15.0 04:03.1 08:10
69 1320 Jenny Wright 8 Mountain Lake 15:15.9 04:04.0 08:11
70 33 1403 Amy Gustafson 8 5 Northland 15:31.1 04:19.2 08:19
71 955 Jordan Jennings 7 Hinckley-Finlayson 15:32.9 04:21.0 08:20
72 948 Jessica Nelson 9 Hinckley-Finlayson 15:34.8 04:22.9 08:21
73 808 Emma Stertz 7 Grand Rapids 15:35.6 04:23.7 08:21
74 652 Morgan Johnson 7 East Central 15:38.7 04:26.8 08:23
75 1643 MELANIE ROVINSKY 8 Sibley East 15:38.8 04:26.9 08:23
76 1374 Mackenzie Anderson 8 North Branch 15:43.1 04:31.2 08:25
77 34 1958 Olivia Lamppa 7 6 Virginia 15:44.0 04:32.1 08:26
78 35 1962 Karli Sporich 7 7 Virginia 15:44.0 04:32.1 08:26
79 36 919 Stephanie Klaysmat 7 5 Hibbing 15:56.9 04:45.0 08:33
80 37 740 Sanita Rouse 8 5 Forest Lake 16:03.4 04:51.5 08:36
81 1959 Breklin Pallis 7 8 Virginia 16:03.9 04:52.0 08:37
82 1707 Kate Watts 7 Spring Lake Park 16:10.2 04:58.3 08:40
83 38 81 Lilia Fremling 8 4 AlBrook 16:27.4 05:15.5 08:49
84 39 83 Miranda Gawboy 8 5 AlBrook 16:28.7 05:16.8 08:50
85 1088 Ashley Nelson 7 Mesabi East 16:31.9 05:20.1 08:52
86 651 Michelle Clennon 7 East Central 16:55.4 05:43.5 09:04
87 1216 Libbie Ring 7 Moose Lake-Willow 16:55.4 05:43.5 09:04
88 653 Samantha Koland 8 East Central 16:58.9 05:47.0 09:06
89 127 Alyssa Zenz 7 Anoka 17:55.9 06:44.0 09:37
90 969 Samantha Hervey 8 Indus 18:11.6 06:59.7 09:45
91 40 1407 Emma Shaw 7 6 Northland 19:54.7 08:42.8 10:40
92 655 Esther Vail 8 East Central 23:40.4 12:28.5 12:41
93 371 paige ninneman 7 Cloquet 23:40.6 12:28.7 12:42