5K Varsity Boys
Place Score ID# Name Team Grade Time Pace
1 1 943 Zach Johnson Moorhead 12 16:17.0 3:15/K
2 2 1059 Brandon O'Hara Perham 11 16:25.5 3:17/K
3 3 851 Cole Nowacki East Grand Forks 11 16:34.2 3:19/K
4 4 848 Tyson Mahar East Grand Forks 10 16:41.1 3:20/K
5 5 701 Christian Sterton Ada-Borup/Norman 12 16:54.2 3:23/K
6 6 1033 Clayton Anderson Perham 12 16:54.5 3:23/K
7 7 1055 Jakob McCleary Perham 9 17:04.1 3:25/K
8 8 747 Riley Berg Bemidji 12 17:08.5 3:26/K
9 9 1048 Bailey Evenson Perham 11 17:09.0 3:26/K
10 10 798 Nicholas Youso Bemidji 10 17:12.4 3:26/K
11 11 959 Evan Myran Moorhead 10 17:17.3 3:27/K
12 12 845 Jonathan Krueger East Grand Forks 9 17:21.5 3:28/K
13 13 776 Gage Mostad Bemidji 11 17:25.0 3:29/K
14 14 969 Granton Schneider Moorhead 11 17:26.1 3:29/K
15 15 946 Jacob Kunka Moorhead 12 17:30.6 3:30/K
16 16 962 Billy O'Connor Moorhead 12 17:33.3 3:31/K
17 17 816 Tucker Ringhand Crosby-Ironton 11 17:34.1 3:31/K
18 18 839 Sakariye Ismail East Grand Forks 12 17:35.6 3:31/K
19 19 752 Zac Fouquerel-Skoe Bemidji 12 17:36.0 3:31/K
20 20 1040 Chase Belka Perham 11 17:37.0 3:31/K
21 21 770 Ethan Maish Bemidji 10 17:37.8 3:31/K
22 22 978 Isaac Wicklund Moorhead 12 17:51.0 3:34/K
23 23 997 David Johnston Pelican Rapids 11 17:53.2 3:35/K
24 24 938 Elijah Harvala Moorhead 10 17:55.2 3:35/K
25 25 717 Roni Tirkkonen Bagley/Fosston 12 17:57.2 3:35/K
26 853 Hayden Reitmeier Fisher 11 17:57.3 3:35/K
27 26 766 Seth Lindgren Bemidji 9 18:00.9 3:36/K
28 27 1150 Jacob Davis Thief River Falls 11 18:05.6 3:37/K
29 28 814 Seth LeMieur Crosby-Ironton 11 18:06.9 3:37/K
30 29 1065 Isaac Scheidecker Perham 12 18:09.0 3:38/K
31 30 775 Isaak Mcdonald Bemidji 9 18:15.2 3:39/K
32 31 1071 Tesfaye Young Perham 8 18:15.7 3:39/K
33 32 813 Caleb Bugnacki Crosby-Ironton 10 18:30.5 3:42/K
34 33 710 Grant Hemberger Bagley/Fosston 10 18:31.7 3:42/K
35 34 1090 Kyle Erickson Roseau 11 18:43.3 3:45/K
36 35 849 Dawson McDonald East Grand Forks 9 18:45.0 3:45/K
37 36 1082 Tristan Anderson Roseau 10 18:45.1 3:45/K
38 37 1160 Isaac Mauch Thief River Falls 8 18:55.8 3:47/K
39 855 Jory Vasek Fisher 10 19:08.9 3:50/K
40 38 1112 Trevor Olsen Roseau 12 19:10.7 3:50/K
41 39 1140 Jayce Lizakowski Thief River Falls 12 19:14.4 3:51/K
42 40 713 Boysen Olson Bagley/Fosston 10 19:27.1 3:53/K
43 41 879 Steven Sellin Hawley 8 19:33.5 3:55/K
44 42 702 Tommy Stewart Ada-Borup/Norman 12 19:36.0 3:55/K
45 43 871 Masyn Johnson Hawley 11 19:36.3 3:55/K
46 44 716 Wyatt Strandberg Bagley/Fosston 9 19:36.4 3:55/K
47 45 852 Collin Porter East Grand Forks 12 19:37.1 3:55/K
48 46 818 Carsen Turk Crosby-Ironton 9 19:38.0 3:56/K
49 836 Zach Helgeson Fisher 10 19:38.9 3:56/K
50 47 703 Jace Thompson Ada-Borup/Norman 11 19:39.8 3:56/K
51 48 1154 Jonah Kalsnes Thief River Falls 10 19:44.1 3:57/K
52 49 843 Bobby Jorde East Grand Forks 10 19:46.2 3:57/K
53 50 1114 Jared Ostroski Roseau 10 19:54.6 3:59/K
54 51 1199 Emmett Marvin Warroad 10 19:57.1 3:59/K
55 52 1095 Talon Hiligis Roseau 10 19:57.4 3:59/K
56 53 1111 Sean O'Connor Roseau 10 19:58.6 4:00/K
57 54 1110 Winston Novacek Roseau 12 20:04.5 4:01/K
58 55 711 Logan Hemberger Bagley/Fosston 10 20:10.3 4:02/K
59 56 1186 Victor Anselmo Warroad 12 20:14.3 4:03/K
60 57 1192 Evan Grove Warroad 11 20:16.0 4:03/K
61 58 877 Billy Renner Hawley 10 20:16.5 4:03/K
62 59 815 Evan Miller Crosby-Ironton 9 20:21.4 4:04/K
63 60 1200 Owen Marvin Warroad 12 20:24.2 4:05/K
64 61 874 George Pasche Hawley 12 20:26.5 4:05/K
65 62 1159 Ethan Lunsetter Thief River Falls 10 20:35.7 4:07/K
66 63 695 Brody Gwin Ada-Borup/Norman 9 20:45.7 4:09/K
67 64 1001 Logan Petznik Pelican Rapids 11 20:56.2 4:11/K
68 65 1197 William Johnson Warroad 10 20:57.0 4:11/K
69 66 1155 Paul Koppenhaver Thief River Falls 10 20:59.5 4:12/K
70 67 1158 Braydin Lund Thief River Falls 7 21:01.5 4:12/K
71 68 880 Brevin Stoa Hawley 7 21:02.9 4:12/K
72 69 715 Carter Sorenson Bagley/Fosston 10 21:14.8 4:15/K
73 70 999 Sam Moe Pelican Rapids 9 21:24.9 4:17/K
74 803 Jordan Howard Cass Lake-Bena 10 21:25.6 4:17/K
75 71 709 Gavin Halverson Bagley/Fosston 10 21:46.1 4:21/K
76 72 992 Julian Diaz Pelican Rapids 9 21:50.3 4:22/K
77 73 700 Payton Rasmussen Ada-Borup/Norman 9 21:59.1 4:24/K
78 74 870 David Flaten Hawley 12 22:06.6 4:25/K
79 75 696 Tucker Hanson Ada-Borup/Norman 8 22:11.1 4:26/K
80 76 699 Aiden Nelson Ada-Borup/Norman 8 22:40.3 4:32/K
81 77 878 Michael Robertson Hawley 7 22:57.4 4:35/K
82 802 Gage Dunn Cass Lake-Bena 9 23:32.8 4:42/K
83 78 996 Adam Hoover Pelican Rapids 11 23:48.0 4:46/K
84 804 Nikoali Olson Cass Lake-Bena 10 24:33.3 4:55/K
85 79 1188 Phillip Ellenson Warroad 11 25:52.4 5:10/K
86 801 John Coller Cass Lake-Bena 11 27:19.8 5:28/K
87 80 1190 Justus Fisher Warroad 10 27:46.7 5:33/K
5K Varsity Girls
Place Score ID# Name Team Grade Time Pace
1 826 Katherine Geist Crookston 11 19:34.5 3:55/K
2 1 1008 Liz Birkeland Perham 8 19:57.2 3:59/K
3 2 1125 Kira Sweeney Staples-Motley 10 20:04.6 4:01/K
4 3 1120 Kyanna Burton Staples-Motley 8 20:05.8 4:01/K
5 4 985 Abby Syverson Pelican Rapids 11 20:12.6 4:02/K
6 5 1006 Quincy Anderson Perham 8 20:14.7 4:03/K
7 6 721 Regan DeWitt Bemidji 8 20:15.6 4:03/K
8 7 905 Rylie Polomny Moorhead 11 20:16.4 4:03/K
9 8 896 Taylor Melton Moorhead 11 20:20.4 4:04/K
10 9 744 Gwen Youso Bemidji 11 20:23.0 4:05/K
11 10 1010 Caitlin Covington Perham 12 20:28.1 4:06/K
12 11 890 Ella Grafstrom Moorhead 9 20:48.2 4:10/K
13 12 898 Anna Nelson Moorhead 8 20:51.5 4:10/K
14 13 1022 Lauryn Rustad Perham 8 20:51.5 4:10/K
15 14 1017 Mya Morris Perham 8 21:03.5 4:13/K
16 15 1030 Hailey Wegscheid Perham 12 21:04.4 4:13/K
17 16 822 Lydia Floden East Grand Forks 8 21:05.0 4:13/K
18 17 1123 Addison Lorber Staples-Motley 9 21:09.7 4:14/K
19 18 1029 Emily Vanwatermulen Perham 10 21:10.4 4:14/K
20 19 907 Malery Selberg Moorhead 12 21:11.1 4:14/K
21 20 832 McKenna Langerud East Grand Forks 12 21:11.7 4:14/K
22 21 824 Marin Garrett East Grand Forks 10 21:15.5 4:15/K
23 22 1173 Rebecca Heppner Warroad 12 21:17.3 4:15/K
24 23 902 Cassidy O'Meara Moorhead 12 21:21.9 4:16/K
25 24 863 Lily Peterson Hawley 9 21:22.8 4:16/K
26 25 1141 Jerzie Finstad Thief River Falls 11 21:23.0 4:17/K
27 26 720 Kayla Dewitt Bemidji 11 21:23.2 4:17/K
28 27 806 Sarah Bostrom Crosby-Ironton 9 21:24.0 4:17/K
29 28 1124 Ashley Robben Staples-Motley 8 21:26.6 4:17/K
30 29 892 Rylie Johnson Moorhead 11 21:35.4 4:19/K
31 30 983 Ellie Johnson Pelican Rapids 11 21:36.1 4:19/K
32 31 1074 Lelia Johnson Roseau 7 21:41.8 4:20/K
33 704 Amelia Landsverk Bagley/Fosston 12 21:42.4 4:20/K
34 32 1143 Dru Harbott Thief River Falls 8 21:48.8 4:22/K
35 705 Jenna Manecke Bagley/Fosston 10 21:51.0 4:22/K
36 33 1166 Eliana Bleess Warroad 10 21:52.6 4:22/K
37 34 810 Lily Peterson Crosby-Ironton 10 21:54.8 4:23/K
38 35 823 Quincie Floden East Grand Forks 10 21:56.8 4:23/K
39 36 1121 Addisyn Chicos Staples-Motley 7 22:04.3 4:25/K
40 37 865 Ivy Tickel Hawley 7 22:09.7 4:26/K
41 38 819 Kassidy Allard East Grand Forks 10 22:13.1 4:27/K
42 39 736 Nessa Peters Bemidji 10 22:16.6 4:27/K
43 40 981 Maddie Guler Pelican Rapids 11 22:21.7 4:28/K
44 41 825 McKenna Garrett East Grand Forks 12 22:28.3 4:30/K
45 42 982 Rachael Guler Pelican Rapids 10 22:43.0 4:33/K
46 693 Hailey Olson Ada-Borup/Norman 10 22:55.0 4:35/K
47 43 862 Piper Myran Hawley 7 23:00.0 4:36/K
48 44 866 Mia Tickel Hawley 10 23:02.1 4:36/K
49 45 1079 Reese Strand Roseau 12 23:10.5 4:38/K
50 46 821 Gracie Coulter East Grand Forks 11 23:16.0 4:39/K
51 47 743 MacKenzie Williams Bemidji 9 23:20.1 4:40/K
52 48 807 Ella Dwyer Crosby-Ironton 12 23:34.6 4:43/K
53 49 732 Sophie Morin Bemidji 10 23:35.1 4:43/K
54 50 809 Karli Nixon Crosby-Ironton 10 23:44.7 4:45/K
55 51 864 Kira Thompson Hawley 9 23:46.9 4:45/K
56 52 856 Victoria Branden Hawley 12 23:48.8 4:46/K
57 53 987 Lily Williams Pelican Rapids 9 24:02.4 4:48/K
58 54 1167 Madeleine Bleess Warroad 12 24:02.7 4:48/K
59 55 1119 Abby Brown Staples-Motley 10 24:11.9 4:50/K
60 56 741 Laura Thompson Bemidji 12 24:23.8 4:53/K
61 57 1139 Brooklyn Brouse Thief River Falls 10 24:24.7 4:53/K
62 694 Katrina Quick Ada-Borup/Norman 9 24:26.8 4:53/K
63 58 1171 Mia Hallett Warroad 11 24:37.6 4:55/K
64 59 805 Anna Bostrom Crosby-Ironton 12 24:47.6 4:57/K
65 60 986 Mackenzie Thornton Pelican Rapids 12 24:48.4 4:58/K
66 61 1122 Madysen Hull Staples-Motley 9 25:08.2 5:02/K
67 62 1145 Abigail Semenko Thief River Falls 12 25:09.0 5:02/K
68 63 857 Kirsten Cook Hawley 9 25:14.1 5:03/K
69 827 Emily Gillette Crookston 11 25:29.0 5:06/K
70 64 1136 Elaina Ballard Thief River Falls 10 25:45.5 5:09/K
71 65 1172 Rachael Heppner Warroad 10 25:48.7 5:10/K
72 66 1075 Faith Restad Roseau 11 25:51.5 5:10/K
73 67 1073 Madicyn Holmgren Roseau 12 25:53.4 5:11/K
74 68 1080 Skylar Thingvold Roseau 10 26:53.7 5:23/K
75 69 1169 Amber Cole-Desrosier Warroad 11 26:58.7 5:24/K
76 70 1182 Kiara Slater Warroad 12 27:01.3 5:24/K
77 71 1076 Lacey Restad Roseau 11 27:06.7 5:25/K
78 706 Carly Scherzer Bagley/Fosston 8 27:48.2 5:34/K
79 72 1078 Mia Sikorski Roseau 10 28:31.8 5:42/K
80 73 1144 Maryssa Mehrkens Thief River Falls 12 28:42.6 5:44/K
5K Junior Varsity Boys
Place Score ID# Name Team Grade Time Pace
1 1 941 Ives Hilgers Moorhead 10 18:13.1 3:39/K
2 2 960 Macalister Nelson Moorhead 10 18:20.8 3:40/K
3 3 1070 Owen Werner Perham 11 18:22.3 3:40/K
4 4 1052 Carson Hespe Perham 10 18:24.0 3:41/K
5 5 932 Samuel Gebhart Moorhead 12 18:30.1 3:42/K
6 6 936 Joshua Hagen Moorhead 12 18:33.6 3:43/K
7 7 746 Nathan Alto Bemidji 10 18:34.1 3:43/K
8 8 1057 Elijah Morris Perham 10 18:41.0 3:44/K
9 9 762 Bryce Kondos Bemidji 9 18:41.5 3:44/K
10 10 942 Caden Howell Moorhead 11 18:50.2 3:46/K
11 11 927 Jack Eisenzimmer Moorhead 10 18:50.8 3:46/K
12 12 1034 Gunnar Anderson Perham 11 18:55.6 3:47/K
13 13 956 Almo Martinez Moorhead 10 19:07.2 3:49/K
14 1130 Brayden Christiansen Staples-Motley 12 19:09.8 3:50/K
15 916 Ian Barrera Moorhead 12 19:14.9 3:51/K
16 14 787 Zach Schueller Bemidji 12 19:16.5 3:51/K
17 15 765 Josef Lalli Bemidji 9 19:19.0 3:52/K
18 976 Isaac Vogt Moorhead 11 19:20.7 3:52/K
19 16 778 Cale Newby Bemidji 10 19:21.3 3:52/K
20 17 767 Paul Louvar Bemidji 9 19:24.8 3:53/K
21 18 760 Michael Johnson Bemidji 12 19:32.0 3:54/K
22 773 Brooks Matetich Bemidji 9 19:36.8 3:55/K
23 951 Ethan Lien Moorhead 10 19:39.2 3:56/K
24 838 Seth Hoostie East Grand Forks 10 19:52.2 3:58/K
25 797 Derek Young Bemidji 10 19:53.6 3:59/K
26 759 Logan Jensen Bemidji 10 19:59.6 4:00/K
27 966 Max Rogers Moorhead 9 20:00.0 4:00/K
28 19 1103 Tucker Lundgren Roseau 10 20:07.4 4:01/K
29 774 Cole Matetich Bemidji 10 20:11.6 4:02/K
30 937 Sterling Haphey Moorhead 12 20:14.1 4:03/K
31 20 1035 Jack Anderson Perham 11 20:29.3 4:06/K
32 915 Gavin Bakke Moorhead 12 20:34.3 4:07/K
33 21 1107 David Nelson Roseau 10 20:36.7 4:07/K
34 964 Tanner Paulson Moorhead 12 20:39.9 4:08/K
35 22 1104 Nick Magnusson Roseau 9 20:40.0 4:08/K
36 958 Daima Mutumbo Moorhead 10 20:41.5 4:08/K
37 934 Michael Gibson Moorhead 12 20:42.0 4:08/K
38 791 Elias Treuer Bemidji 10 20:45.2 4:09/K
39 23 1101 Gram Lovgren Roseau 9 20:46.4 4:09/K
40 965 Levi Redding Moorhead 12 20:53.0 4:11/K
41 24 1044 Caden Bormann Perham 11 20:53.2 4:11/K
42 788 Sam Schulze Bemidji 10 20:59.5 4:12/K
43 954 Dakotah MacAdams Moorhead 9 21:07.0 4:13/K
44 793 Nathan Vleck Bemidji 11 21:16.2 4:15/K
45 749 Jaxon Cole Bemidji 9 21:16.7 4:15/K
46 25 1109 Markus Nelson Roseau 9 21:18.4 4:16/K
47 26 1086 Kyle Buley Roseau 10 21:19.5 4:16/K
48 926 Kolton Doucette Moorhead 9 21:20.9 4:16/K
49 27 1043 Bryan Bohn Perham 9 21:21.5 4:16/K
50 1163 Zachary Wikert Thief River Falls 9 21:22.8 4:16/K
51 840 Adam Johnson East Grand Forks 10 21:23.4 4:17/K
52 785 Riley Schollett Bemidji 11 21:28.4 4:18/K
53 1056 Grant McMartin Perham 10 21:44.9 4:21/K
54 953 Brycen Lunak Moorhead 12 21:48.3 4:22/K
55 970 Erik Skunberg Moorhead 10 21:57.2 4:23/K
56 939 Frederic Hauge Moorhead 9 22:11.7 4:26/K
57 782 Jonathon Quandt Bemidji 9 22:12.0 4:26/K
58 1058 Jackson O Boyle Perham 10 22:22.4 4:28/K
59 1161 Chris Powell Thief River Falls 12 22:28.0 4:30/K
60 925 Zach Doppler Moorhead 11 22:29.9 4:30/K
61 1039 Luke Becker Perham 9 22:39.3 4:32/K
62 795 Brecken Wilcoxen Bemidji 10 22:44.0 4:33/K
63 28 1088 Devin Cossentine Roseau 9 22:53.1 4:35/K
64 1117 Andrew Tuttle Roseau 10 22:57.3 4:35/K
65 1091 Ryan Erickson Roseau 9 23:00.4 4:36/K
66 922 Hunter Covey Moorhead 11 23:08.9 4:38/K
67 974 Will Swenson Moorhead 11 23:13.8 4:39/K
68 972 Shane Steiner Moorhead 12 23:17.3 4:39/K
69 1115 Evan Osweiler Roseau 9 23:22.8 4:40/K
70 781 Owen Potratz Bemidji 10 23:23.3 4:41/K
71 698 Brandon Loosbrock Ada-Borup/Norman 9 23:29.1 4:42/K
72 1062 Joe Reed Perham 9 23:31.5 4:42/K
73 1157 Landon Lovejoy Thief River Falls 9 23:38.2 4:44/K
74 846 Carson Lindemer East Grand Forks 10 24:01.2 4:48/K
75 707 Zachary Anderson Bagley/Fosston 10 24:07.3 4:49/K
76 1106 Ronan Montana Roseau 9 24:08.1 4:50/K
77 756 Noah Hanks Bemidji 10 24:10.7 4:50/K
78 1032 Carter Aakre Perham 11 24:29.1 4:54/K
79 1041 Drew Birkeland Perham 11 24:29.1 4:54/K
80 1064 Brody Rohloff Perham 9 24:32.2 4:54/K
81 841 Landon Johnson East Grand Forks 10 24:56.2 4:59/K
82 1036 Nick Babler Perham 10 25:02.8 5:00/K
83 1105 Troy Monkman Roseau 11 25:35.4 5:07/K
84 1045 Justin Dickerson Perham 12 25:40.1 5:08/K
85 1067 Mason Skorup Perham 12 25:40.1 5:08/K
86 1046 Colton Ditterich Perham 12 25:40.1 5:08/K
87 1037 Ethan Bachmann Perham 12 25:40.1 5:08/K
88 1050 Gage Grunst Perham 12 25:40.1 5:08/K
89 1068 Henry Sweere Perham 12 25:40.1 5:08/K
90 1063 Eli Roe Perham 12 25:40.1 5:08/K
91 1061 Woohyeok Pi Perham 12 25:40.1 5:08/K
92 783 James Robinson Bemidji 10 29:16.1 5:51/K
93 869 Landon Bahls Hawley 10 30:28.1 6:06/K
5K Junior Varisty Girls
Place Score ID# Name Team Grade Time Pace
1 1 1015 Mia Lung Perham 7 21:32.7 4:18/K
2 2 901 Kenzie O'Connell Moorhead 11 21:37.3 4:19/K
3 3 1028 Abby Tweeton Perham 11 21:37.9 4:19/K
4 4 882 Ashley Buegel Moorhead 12 22:18.4 4:28/K
5 5 895 Alicia Maddux Moorhead 9 22:37.4 4:31/K
6 6 1031 Mary Wunderlich Perham 10 22:46.5 4:33/K
7 7 883 Ella Cole Moorhead 8 22:52.5 4:34/K
8 8 910 Jasmine Thayer Moorhead 10 23:01.8 4:36/K
9 9 884 Lucy Delorme Moorhead 11 23:33.0 4:43/K
10 10 900 Octavia Nerguson Moorhead 11 23:37.0 4:43/K
11 11 1024 Mattea Steeke Perham 9 23:40.0 4:44/K
12 906 Jamie Raske Moorhead 9 23:44.8 4:45/K
13 12 1014 Grace Kalina Perham 11 24:20.2 4:52/K
14 914 Faith Wollschlager Moorhead 11 24:35.4 4:55/K
15 729 Camille McDermott Bemidji 9 24:37.6 4:55/K
16 829 Alexis Hanson East Grand Forks 11 25:10.9 5:02/K
17 718 Maggie Brown Bemidji 12 25:13.3 5:03/K
18 726 Lily Krona Bemidji 10 25:23.3 5:05/K
19 820 Kinley Anderson East Grand Forks 10 25:41.0 5:08/K
20 13 1026 Madelyn Tangen Perham 11 26:01.2 5:12/K
21 14 1013 Courtney Frohling Perham 9 26:28.4 5:18/K
22 1012 Stephanie Dickerson Perham 10 26:33.7 5:19/K
23 903 Siri Overturf Moorhead 9 26:44.0 5:21/K
24 1020 Anya Roe Perham 9 26:54.9 5:23/K
25 1019 Nevaeh Rethemeier Perham 9 27:54.5 5:35/K
26 15 1184 Shayle Turner Warroad 11 28:06.8 5:37/K
27 16 1181 Ella Rourk Warroad 10 28:23.4 5:41/K
28 860 Sophie Helgeson Hawley 12 28:43.1 5:45/K
29 17 1168 Kamarra Brunelle Warroad 12 28:49.3 5:46/K
30 1018 Eliana Paurus Perham 9 28:53.4 5:47/K
31 18 1175 Tereza Hruba Warroad 11 31:48.2 6:22/K
32 19 1180 Valla O'loughlin Warroad 12 31:59.5 6:24/K
33 831 Rebekah Krueger East Grand Forks 12 35:07.5 7:01/K
3200m Junior High Boys
Place Score ID# Name Team Grade Time Pace
1 1 1191 Jack Goulet Warroad 8 12:10.1 6:05/M
2 2 950 Austin Liebl Moorhead 7 12:11.7 6:06/M
3 3 771 Carson Maish Bemidji 8 12:35.4 6:18/M
4 817 Joseph Ringhand Crosby-Ironton 7 12:35.5 6:18/M
5 4 1195 Lukas Hruby Warroad 9 12:53.6 6:27/M
6 5 1096 Bodee Hovda Roseau 8 12:54.9 6:27/M
7 6 1097 Brennen Johnson Roseau 7 12:56.1 6:28/M
8 7 1118 Noah Urness Roseau 7 13:04.2 6:32/M
9 8 928 Lee Ellingsberg Moorhead 7 13:11.3 6:36/M
10 9 1102 Gunnar Lund Roseau 7 13:12.8 6:36/M
11 10 790 Will Termont Bemidji 7 13:16.0 6:38/M
12 11 991 Oakley Carlson Pelican Rapids 8 13:18.0 6:39/M
13 12 758 Hunter Heim Bemidji 8 13:18.8 6:39/M
14 13 923 Cole Darling Moorhead 8 13:20.8 6:40/M
15 14 1201 Griffin Marvin Warroad 8 13:25.3 6:43/M
16 15 750 Ryan Daman Bemidji 7 13:30.9 6:45/M
17 16 1083 Alex Ballard Roseau 7 13:34.2 6:47/M
18 17 844 Hunter Jordheim East Grand Forks 7 13:46.7 6:53/M
19 18 1047 Caden Doll Perham 7 13:48.2 6:54/M
20 19 1196 Owen Jensen Warroad 7 13:57.1 6:59/M
21 20 918 Zaine Braaten Moorhead 8 13:59.0 7:00/M
22 21 1198 Malachi Lilly Warroad 9 14:02.7 7:01/M
23 22 1038 Jaxon Bain Perham 7 14:02.8 7:01/M
24 23 988 Troy Bell Pelican Rapids 8 14:05.5 7:03/M
25 24 1003 Parker Sanchez Pelican Rapids 8 14:05.7 7:03/M
26 25 745 Adam Allery Bemidji 7 14:07.1 7:04/M
27 26 994 Esteban Garza Pelican Rapids 7 14:16.4 7:08/M
28 27 753 Sam Gifford Bemidji 8 14:16.5 7:08/M
29 28 1060 Isaac Paurus Perham 7 14:23.7 7:12/M
30 29 763 Bjorn Krona Bemidji 7 14:24.3 7:12/M
31 30 989 Mason Blahut Pelican Rapids 8 14:25.5 7:13/M
32 31 1051 Domanik Hagen Perham 7 14:26.4 7:13/M
33 32 1116 Braydn Thingvold Roseau 7 14:27.0 7:14/M
34 33 990 Jed Carlson Pelican Rapids 8 14:29.2 7:15/M
35 876 Kris Rasmussen Hawley 8 14:29.5 7:15/M
36 34 1042 Jack Birkeland Perham 8 14:30.9 7:15/M
37 35 1113 Nolan Olsen Roseau 9 14:43.1 7:22/M
38 36 995 Reece Henkes Pelican Rapids 8 14:45.3 7:23/M
39 37 1187 Erick Comstock Warroad 8 14:46.2 7:23/M
40 1100 Titus Kvien Roseau 7 14:46.3 7:23/M
41 1000 Brady Petznick Pelican Rapids 8 14:48.5 7:24/M
42 38 945 Evan Kostohryz Moorhead 7 14:52.7 7:26/M
43 1004 Ethan Walters Pelican Rapids 7 14:54.6 7:27/M
44 39 854 Jonah Vandervort East Grand Forks 7 15:02.1 7:31/M
45 40 1185 Simon Anderson Warroad 7 15:03.6 7:32/M
46 708 Ayden Hagen Bagley/Fosston 6 15:04.0 7:32/M
47 1098 Logan Koubandonh Roseau 7 15:04.8 7:32/M
48 41 1054 Josh Kalina Perham 7 15:05.0 7:33/M
49 998 Connor Larson Pelican Rapids 8 15:05.2 7:33/M
50 993 Philip Dykhoff Pelican Rapids 8 15:07.4 7:34/M
51 789 Moses Son Bemidji 7 15:17.3 7:39/M
52 1099 Jake Kvien Roseau 7 15:20.6 7:40/M
53 784 Collin Schaefer Bemidji 7 15:28.6 7:44/M
54 764 Brett Kurschner Bemidji 8 15:29.5 7:45/M
55 42 842 Rylee Johnson East Grand Forks 8 15:31.2 7:46/M
56 1087 Ben Butler Roseau 7 15:33.3 7:47/M
57 1084 Mitchell Berger Roseau 8 15:34.7 7:47/M
58 43 850 Charles Nelson East Grand Forks 7 15:35.3 7:48/M
59 1093 Austin Hagen Roseau 7 15:38.0 7:49/M
60 1094 Logan Hedlund Roseau 8 15:38.3 7:49/M
61 769 Jack Lundquist Bemidji 6 15:39.3 7:50/M
62 1202 Nels Nestegard Warroad 9 15:39.3 7:50/M
63 777 Noah Ness Bemidji 7 15:44.2 7:52/M
64 1092 Seth Erickson Roseau 7 15:46.0 7:53/M
65 1085 Colby Buckwitz Roseau 8 15:57.8 7:59/M
66 44 971 Anders Skunberg Moorhead 7 16:03.3 8:02/M
67 45 930 Zach Fankhanel Moorhead 7 16:08.0 8:04/M
68 1153 Spencer Hempel Thief River Falls 6 16:10.0 8:05/M
69 924 Coletrane Deshayes Moorhead 7 16:10.3 8:05/M
70 947 Blake Larson Moorhead 7 16:12.2 8:06/M
71 757 Austin Hanson Bemidji 8 16:17.2 8:09/M
72 761 Sydney Kingbird Bemidji 8 16:22.0 8:11/M
73 755 Corbin Hadrava Bemidji 7 16:23.1 8:12/M
74 917 Alexander Bessie Moorhead 8 16:25.6 8:13/M
75 780 Ethan Olson Bemidji 7 16:29.5 8:15/M
76 792 Carson Turn Bemidji 6 16:30.3 8:15/M
77 786 Isaac Schouten Bemidji 7 16:33.5 8:17/M
78 794 Elijah Weeks Bemidji 7 16:34.1 8:17/M
79 754 Caleb Gustafson Bemidji 7 16:37.4 8:19/M
80 796 Nate Williams Bemidji 6 16:37.6 8:19/M
81 46 834 Payton Donarski East Grand Forks 7 16:42.3 8:21/M
82 47 837 Isaac Helland East Grand Forks 8 16:43.6 8:22/M
83 748 Eli Berg Bemidji 7 16:44.3 8:22/M
84 1194 David Hruby Warroad 7 16:49.2 8:25/M
85 1189 Dane Fish Warroad 7 16:59.6 8:30/M
86 1089 Joseph Delaney Roseau 9 17:33.5 8:47/M
87 1156 Jack Krein Thief River Falls 6 17:45.5 8:53/M
88 751 Walker Erickson Bemidji 8 18:05.2 9:03/M
89 1193 Ayden Gustafson Warroad 8 18:10.3 9:05/M
90 48 1069 Marcus Swentik Perham 8 18:29.5 9:15/M
91 772 Aden Martin Bemidji 8 19:43.9 9:52/M
92 948 Nathan Larson Moorhead 8 23:32.0 11:46/M
93 1149 Noah Burkel Thief River Falls 7 24:35.4 12:18/M
3200m Junior High Girls
Place Score ID# Name Team Grade Time Pace
1 1 727 Josie LaValley Bemidji 7 13:37.7 6:49/M
2 2 724 Mia Hoffman Bemidji 7 13:38.4 6:49/M
3 3 728 Addison Maish Bemidji 6 13:53.0 6:57/M
4 4 904 Chloe Pesek Moorhead 7 14:08.7 7:04/M
5 5 1025 Stella Strong Perham 7 14:20.4 7:10/M
6 6 1023 Kaia Starzl Perham 7 14:30.9 7:15/M
7 7 885 Layla Eisenzimmer Moorhead 7 14:42.0 7:21/M
8 8 1021 Olivia Rosenthal Perham 8 14:43.2 7:22/M
9 811 Gabby Rosecrans Crosby-Ironton 7 14:47.5 7:24/M
10 9 1027 Myriah Tharaldson Perham 8 14:47.7 7:24/M
11 10 1011 Trinity Covington Perham 8 14:52.8 7:26/M
12 11 894 Izzy Kupitz Moorhead 7 14:54.6 7:27/M
13 828 Mikila Gudajtes East Grand Forks 9 14:54.9 7:27/M
14 12 1177 Faith Lilly Warroad 7 14:56.7 7:28/M
15 13 1164 Ellie Adams Warroad 8 14:58.7 7:29/M
16 14 1176 Sophie Johnson Warroad 7 15:05.3 7:33/M
17 15 1174 Avianna Heppner Warroad 8 15:08.3 7:34/M
18 16 742 Ava Warner Bemidji 7 15:12.1 7:36/M
19 808 Ellie Mitchell Crosby-Ironton 9 15:23.0 7:42/M
20 17 1183 Haley Syverson Warroad 9 15:24.6 7:42/M
21 18 738 Amara Roberts Bemidji 8 15:27.7 7:44/M
22 19 1009 Madison Brink Perham 8 15:34.8 7:47/M
23 1137 Kelsey Bates Thief River Falls 6 15:36.3 7:48/M
24 20 887 Elle Fahrendorf Moorhead 8 15:40.1 7:50/M
25 1142 Ruby Geiser Thief River Falls 6 16:02.0 8:01/M
26 21 733 Madyson Nistler Bemidji 8 16:08.0 8:04/M
27 812 Lillianna Young Crosby-Ironton 8 16:33.2 8:17/M
28 22 719 Kristin Burnham Bemidji 7 16:38.2 8:19/M
29 23 913 Ava Wanner Moorhead 7 16:41.9 8:21/M
30 24 897 Olivia Mykleseth Moorhead 7 16:44.7 8:22/M
31 25 891 Lily Heksin Moorhead 7 16:44.8 8:22/M
32 888 Mya Follingstad Moorhead 7 16:49.9 8:25/M
33 909 Avery St. Louis Moorhead 7 16:50.9 8:25/M
34 912 Anna Waldron Moorhead 7 16:51.8 8:26/M
35 735 Jordan Pemberton Bemidji 6 16:56.5 8:28/M
36 26 1165 Anika Binder Warroad 7 17:25.6 8:43/M
37 1077 Emily Restad Roseau 8 17:29.2 8:45/M
38 1146 Brookelyn Speas Thief River Falls 8 17:39.6 8:50/M
39 908 Julia Smithmeyer Moorhead 8 17:46.6 8:53/M
40 27 1016 Nevaeh Lysne Perham 8 17:46.9 8:53/M
41 1135 Kathryn Aldag Thief River Falls 7 17:48.4 8:54/M
42 28 1179 Nissa Nestegard Warroad 8 18:11.9 9:06/M
43 1005 Lily Aakre Perham 8 18:22.5 9:11/M
44 1170 Guinevere Daniels Warroad 7 18:39.1 9:20/M
45 1178 Madison Lussier Warroad 8 18:45.6 9:23/M
46 725 Madison Jansen-Grenz Bemidji 7 18:48.3 9:24/M
47 911 Vayda Vikers Moorhead 7 19:03.9 9:32/M
48 800 Abigail Olson Cass Lake-Bena 7 19:05.5 9:33/M
49 740 Lainey Searles Bemidji 8 19:14.1 9:37/M
50 893 Ava Kluck Moorhead 8 19:37.5 9:49/M
51 737 Elizabeth Quandt Bemidji 6 24:06.8 12:03/M
52 881 Katherine Bessie Moorhead 8 28:13.7 14:07/M