East Ridge High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.77 | Megan Gerhardt | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
13.93 | SB | Sidney Gullickson | 14th | Finals H2 | Complete Results |
14.12 | Gaosou Yang | 17th | Finals H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.08 | Meghan Boyles | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
29.43 | Rosanna Meier | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
29.74 | SB | Sydney Shaffer | 16th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:05.00 | Isabel Kothe | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:32.17 | Gwyneth Gerlach | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:37.36 | Madison Bugel | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:02.78 | Mary Kenney | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.80 | Rachel Okeleye | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
18.43 | Lucia Witikko | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
20.27 | Hannah Smith | 17th | Finals H3 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
53.44 | Rachel Okeleye | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
58.58 | Hannah Smith | 20th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.87 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:48.73 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:10.90 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:54.08 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | Lucia Witikko | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | Meghan Boyles | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-6.25 | Megan Clark | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
15-2 | Sydney Shaffer | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
15-0 | Rosanna Meier | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
32-10 | Megan Clark | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
29-8 | Megan Gerhardt | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-6 | Caroline Eggert | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
7-0 | SB | Holly Restad | 9th | Finals H1 | Complete Results |
7-0 | Emma Grant | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
80-3 | Addi Scribner | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
75-0 | Olivia Lingert | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
65-4 | Isabella Tollison | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
32-10.5 | Addi Scribner | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
28-3 | Olivia Lingert | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
26-8 | Isabella Tollison | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.59 | Andres Pettis | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
11.68 | Kendall Moore | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
12.10 | SB | Eric Akuffo | 16th | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.66 | Jerald Hall | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
23.97 | SB | Andres Pettis | 10th | Finals H3 | Complete Results |
24.25 | Thomas Haugen | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
56.55 | Nana-kwadwo Baidoo | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
57.97 | Jefferson Mcgough | 16th | Finals H3 | Complete Results | |
1:01.40 | Jack Cole | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:08.41 | John Faller | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
2:18.29 | James Stenstrup | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:54.28 | Sean Mcniesh | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4:55.37 | Evan Johnson | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:46.18 | Daniel Koland | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.15 | SB | Luke Burger | 14th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.39 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:35.92 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:44.77 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:37.44 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | Luke Burger | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-3 | Jerald Hall | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
17-9 | Thomas Haugen | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
16-8.5 | Brandon In | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
42-8 | SB | Jerald Hall | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
35-7 | SB | Joshua Mower | 14th | Finals H1 | Complete Results |
32-5.5 | Diddo Kibru | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
14-0 | Alec Wittman | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
10-0 | Zachary Lacore | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
84-7 | Brennan Sparks | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
72-1 | Carter Nelson | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
32-7 | SB | Brennan Sparks | 16th | Finals H1 | Complete Results |
31-11 | Tobe Anene | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
27-3.5 | Carter Nelson | 20th | Finals H1 | Complete Results |