Long Prairie-Grey Eagle High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.52 | Katelyn Rohr | 4th | Finals | Complete Results | |
14.23 | Ashley Hagen | 12th | Finals | Complete Results | |
14.67 | SB | Ana Koetters | 18th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.17 | SB | Katelyn Rohr | 3rd | Finals | Complete Results |
28.41 | SB | Abigail Ecker | 5th | Finals | Complete Results |
29.81 | SB | Allyssa Twardowski | 15th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:01.90 | SB | Abigail Ecker | 4th | Finals | Complete Results |
1:05.54 | SB | Claire Liebsch | 10th | Finals | Complete Results |
1:06.35 | SB | Theresa Liebsch | 11th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:37.72 | SB | Ana Juarez | 7th | Finals | Complete Results |
2:47.41 | SB | Madison Masog | 11th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:38.69 | Madelyn Zastrow | 1st | Finals | Complete Results | |
5:48.79 | SB | Natalie Minke | 2nd | Finals | Complete Results |
5:51.05 | SB | Ana Juarez | 3rd | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:32.88 | SB | Madelyn Zastrow | 2nd | Finals | Complete Results |
12:41.76 | SB | Natalie Minke | 3rd | Finals | Complete Results |
14:03.64 | Jolene Bosl | 8th | Finals | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.32 | Calliann Brunswig | 1st | Finals | Complete Results | |
17.61 | Nicole Szech | 2nd | Finals | Complete Results | |
18.47 | SB | Jessica Pohlmann | 7th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
49.45 | Calliann Brunswig | 1st | Finals | Complete Results | |
49.87 | Nicole Szech | 2nd | Finals | Complete Results | |
54.19 | Alissa Blommel | 5th | Finals | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.26 | Relay Team | 1st | Finals | ||
4x200 Meter Relay | |||||
1:54.08 | Relay Team | 3rd | Finals | ||
4x400 Meter Relay | |||||
4:32.52 | Relay Team | 3rd | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
11:04.11 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Abigail Ecker | 1st | Finals | Complete Results |
4-0 | SB | Natalie Minke | 13th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
17-1 | SB | Calliann Brunswig | 1st | Finals | Complete Results |
12-1 | Megan Pohlmann | 18th | Finals | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
30-6 | Sandra Ring | 6th | Finals | Complete Results | |
26-10 | Megan Pohlmann | 15th | Finals | Complete Results | |
24-6 | Jessy Cook | 17th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
63-10 | SB | Sydney Terwey | 16th | Finals | Complete Results |
62-8 | Elizabeth Mellgren | 18th | Finals | Complete Results | |
48-7 | Alicia Kedrowski | 21st | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
29-0 | Elizabeth Mellgren | 2nd | Finals | Complete Results | |
22-4 | Sydney Terwey | 13th | Finals | Complete Results | |
22-2 | Alicia Kedrowski | 14th | Finals | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.03 | SB | Carlos Cano | 13th | Finals | Complete Results |
13.52 | SB | Guillermo Cortez | 18th | Finals | Complete Results |
13.55 | Bryant Tarin | 20th | Finals | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.43 | SB | Carlos Cano | 9th | Finals | Complete Results |
37.40 | SB | Jared Brever | 18th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
57.14 | SB | Andrew Lind | 4th | Finals | Complete Results |
58.28 | SB | Brian Stans | 6th | Finals | Complete Results |
58.41 | SB | Timothy Twist | 7th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:14.41 | SB | Billy Liebsch | 5th | Finals | Complete Results |
2:33.23 | SB | Jose Jimenez | 15th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:56.53 | David Bachmeier | 6th | Finals | Complete Results | |
5:05.10 | Nathan Sheneberger | 9th | Finals | Complete Results | |
5:35.99 | SB | Jose Jimenez | 15th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:22.15 | SB | Derek Warner | 2nd | Finals | Complete Results |
11:05.82 | Ryan Middendorf | 7th | Finals | Complete Results | |
11:38.91 | Nathan Sheneberger | 8th | Finals | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.60 | SB | Armando Robles | 4th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
44.94 | SB | Marco Ambriz | 3rd | Finals | Complete Results |
46.79 | SB | Armando Robles | 5th | Finals | Complete Results |
51.40 | Andrew Lind | 10th | Finals | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
49.92 | Relay Team | 4th | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
8:45.59 | Relay Team | 1st | Finals | ||
High Jump | |||||
5-6 | Billy Liebsch | 3rd | Finals | Complete Results | |
5-4 | Andrew Lind | 4th | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-1.75 | Armando Robles | 14th | Finals | Complete Results | |
14-4 | Brian Stans | 18th | Finals | Complete Results | |
13-2.5 | Guillermo Cortez | 19th | Finals | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
33-3.25 | SB | Bryant Tarin | 9th | Finals | Complete Results |
32-11 | James Petrie | 10th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
99-9 | SB | Gabe Junkin | 6th | Finals | Complete Results |
96-0 | James Petrie | 10th | Finals | Complete Results | |
84-10 | Joshua Vor | 15th | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
32-8 | Joshua Vor | 11th | Finals | Complete Results | |
32-3 | SB | Cody Kurowski | 14th | Finals | Complete Results |
30-3 | SB | Gabe Junkin | 17th | Finals | Complete Results |