Mountain Lake Area High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.02 | Mikayla Falk | 3rd | Finals | Complete Results | |
14.77 | Emily Jahnke | 7th | Finals | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.67 | Lydia Hildebrandt | 2nd | Finals | Complete Results | |
31.27 | SB | Bridgitte Swanson | 9th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:02.60 | Lydia Hildebrandt | 2nd | Finals | Complete Results | |
1:08.63 | Jordan Syverson | 5th | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:28.29 | Whitney Klassen | 1st | Finals | Complete Results | |
2:34.73 | SB | Carmen Syverson | 3rd | Finals | Complete Results |
2:52.97 | SB | Ashley Watkins | 6th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:50.45 | Whitney Klassen | 1st | Finals | Complete Results | |
5:54.63 | SB | Liana Blomgren | 2nd | Finals | Complete Results |
6:12.50 | SB | Stacey Harder | 4th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
13:21.82 | SB | Stacey Harder | 5th | Finals | Complete Results |
14:21.26 | SB | Karli Cavness | 7th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.27 | SB | Carly Paulson | 1st | Finals | Complete Results |
19.60 | SB | Bailey Swanson | 5th | Finals | Complete Results |
20.27 | SB | Brook Sunderman | 7th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
53.31 | Emily Jahnke | 3rd | Finals | Complete Results | |
55.83 | SB | Bailey Swanson | 6th | Finals | Complete Results |
57.65 | SB | Brook Sunderman | 7th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
56.97 | Relay Team | 3rd | Finals | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:01.94 | SB | Relay Team | 5th | Finals | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:18.10 | Relay Team | 1st | Finals | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:53.60 | SB | Relay Team | 1st | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-3 | Brianna Soutthivong | 3rd | Finals | Complete Results | |
13-9 | Emily Jahnke | 5th | Finals | Complete Results | |
11-8 | SB | Brook Sunderman | 9th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
30-5 | SB | Bridgitte Swanson | 3rd | Finals | Complete Results |
28-6.5 | SB | Rachel Dukes | 7th | Finals | Complete Results |
28-1.5 | SB | Carly Paulson | 8th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
7-8 | Lydia Hildebrandt | 3rd | Finals | Complete Results | |
7-8 | Mikayla Falk | 5th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
76-6 | SB | Stacey Harder | 5th | Finals | Complete Results |
72-11 | SB | Alexis Jellema-baerg | 6th | Finals | Complete Results |
59-9 | Hannah Stoesz | 11th | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
31-8.5 | SB | Hannah Stoesz | 1st | Finals | Complete Results |
25-11.75 | Rachel Dukes | 7th | Finals | Complete Results | |
24-6 | SB | Kenna Gardiner | 9th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.63 | Reynaldo Capetillo | 5th | Finals | Complete Results | |
12.72 | Hamlet Tanyavong | 8th | Finals | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.79 | SB | Reynaldo Capetillo | 5th | Finals | Complete Results |
26.56 | SB | Chris Boyd | 8th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
54.96 | Spencer Harder | 3rd | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:04.75 | Jose Gonzales | 1st | Finals | Complete Results | |
2:26.47 | SB | Dustin Klassen | 8th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:01.73 | Adam Blomgren | 2nd | Finals | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:54.62 | Slade Harder | 1st | Finals | Complete Results | |
11:14.29 | Kyle Blomgren | 2nd | Finals | Complete Results | |
12:27.83 | SB | Ryan Mccue | 6th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
18.95 | Zach Fredericksen | 4th | Finals | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
51.29 | SB | Chris Heffele | 6th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.32 | Relay Team | 3rd | Finals | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:41.34 | SB | Relay Team | 5th | Finals | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:39.84 | Relay Team | 1st | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-9 | SB | Britton Pankratz | 3rd | Finals | Complete Results |
5-1 | SB | Chris Heffele | 7th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-6 | Jose Gonzales | 5th | Finals | Complete Results | |
17-4.5 | SB | Britton Pankratz | 7th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
37-11.5 | SB | Hamlet Tanyavong | 6th | Finals | Complete Results |
37-6.5 | Britton Pankratz | 7th | Finals | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
11-0 | Tyler Friesen | 1st | Finals | Complete Results | |
8-0 | Hunter Quiring | 5th | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
104-11 | SB | Josh Fast | 4th | Finals | Complete Results |
92-6 | Levi Blahnik | 7th | Finals | Complete Results | |
81-0 | SB | Michael Bartsch | 10th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
36-6 | SB | Cole Jackson | 7th | Finals | Complete Results |
31-6.75 | SB | Levi Blahnik | 9th | Finals | Complete Results |
30-8 | Austin Rogers | 10th | Finals | Complete Results |