Math & Science Academy Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.66 | SB | Schroeder Katelyn | 15th | Prelims H5 | Complete Results |
13.66 | Schroeder Katelyn | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
14.66 | SB | Libby Ames | 29th | Prelims H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
32.33 | SB | Sarah Chicone | 38th | Prelims H2 | Complete Results |
32.79 | SB | Ines Siepmann | 40th | Prelims H5 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:11.42 | SB | Ines Siepmann | 24th | Prelims H1 | Complete Results |
1:12.12 | SB | Tessa Johnson | 28th | Prelims H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:29.41 | SB | Julia Ing | 8th | Finals H1 | Complete Results |
2:30.08 | Julia Ing | 9th | Prelims H4 | Complete Results | |
2:50.16 | SB | Courtney Hayashi | 25th | Prelims H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:57.12 | SB | Elise Lohmann | 18th | Finals H1 | Complete Results |
6:12.82 | SB | Julia Clark | 25th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:37.34 | SB | Ellie Haland | 9th | Finals H1 | Complete Results |
12:53.66 | Greta Siekmeier | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
22.03 | Haley Lind | 26th | Prelims H4 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
55.94 | Relay Team | 13th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:07.00 | Relay Team | 16th | Prelims H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.30 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results |
4:28.73 | Relay Team | 9th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:22.91 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
13-10.5 | SB | Libby Ames | 21st | Finals H1 | Complete Results |
12-2.5 | SB | Haley Lind | 30th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
28-5.5 | SB | Julia Ing | 17th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
63-6 | SB | Emma Jones | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
23-6 | SB | Laura Irvine | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
20-1.25 | Schroeder Alyssa | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.86 | Brady James | 41st | Prelims H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.10 | Brady James | 33rd | Prelims H3 | Complete Results | |
1:01.88 | SB | Jake Hjort | 34th | Prelims H5 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:03.73 | SB | Noah Stout | 10th | Prelims H1 | Complete Results |
2:03.98 | SB | Shawn Ramberg | 7th | Finals H1 | Complete Results |
2:05.50 | Shawn Ramberg | 11th | Prelims H3 | Complete Results | |
2:13.94 | Noah Stout | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:53.40 | SB | Bobby Nelson | 18th | Finals H1 | Complete Results |
5:14.24 | SB | Adam Lemay | 35th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:47.17 | SB | Keith Nixon | 15th | Finals H1 | Complete Results |
12:24.72 | SB | Kiran Mekala | 25th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
21.63 | Jake Hjort | 20th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
52.84 | Avery Elles | 19th | Prelims H3 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
1:01.42 | SB | Relay Team | 18th | Prelims H2 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:48.77 | SB | Relay Team | 20th | Prelims H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:44.93 | SB | Relay Team | 11th | Prelims H2 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
8:18.70 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
32-0.5 | Peter Irvine | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
86-4 | SB | Peter Irvine | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
56-11 | SB | Sam Schroeder | 38th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
26-7.5 | SB | Eric Johnson | 32nd | Finals H1 | Complete Results |
22-11.75 | Sam Schroeder | 36th | Finals H1 | Complete Results |