Girls Junior Varsity A Division Field: 110
A JV Girls 4000m Run
Pace
Place Displcr Bib Name Gr Team Elapsed Time Back min/mi
1 1 3351 Ahna Neil 11 1 Trinity School at River 18:04.8 00:00.0 07:15
Rid
2 2 3350 Katie Michalak 10 2 Trinity School at River 18:37.4 00:32.6 07:28
Rid
3 3 51 Hailey Witt 10 1 Belle Plaine High 18:50.9 00:46.0 07:34
Sh l
4 4 3347 Marie DeMarais 10 3 Trinity School at River 18:58.5 00:53.7 07:37
Rid
5 5 962 Hannah Alitz 12 1 Lake City 19:04.6 00:59.8 07:39
6 6 3346 Gracie Carlson 10 4 Trinity School at River 19:07.6 01:02.8 07:40
Rid
7 1147 Britta Cheldgren 10 Minnehaha Academy 19:08.0 01:03.2 07:41
8 7 2024 Anna Kalin 11 1 Northwestern 19:16.1 01:11.3 07:44
9 8 3342 Marcella Brylski 11 5 Trinity School at River 19:16.4 01:11.6 07:44
Rid
10 9 972 Brenna Nelson 7 2 Lake City 19:17.2 01:12.4 07:44
11 10 3341 Madeleine Brylski 11 6 Trinity School at River 19:26.0 01:21.2 07:48
Rid
12 11 739 Megan Siewert 7 1 Glencoe-Silver Lake 19:30.8 01:26.0 07:50
13 12 2568 Maggie Hlavka 8 1 St. Paul Academy and 19:34.1 01:29.3 07:51
S it S h l
14 13 4198 Madi Goulet 12 1 Warroad 19:35.9 01:31.1 07:52
15 14 2030 Mallory Swanson 11 2 Northwestern 19:37.8 01:33.0 07:53
16 15 3355 Abby Turbenson 10 7 Trinity School at River 19:40.7 01:35.8 07:54
Rid
17 16 2028 Elise Mattson 10 3 Northwestern 19:43.7 01:38.8 07:55
18 17 62 Thea Iverson 9 2 Belle Plaine High 19:48.2 01:43.4 07:57
19 3344 Eva Bulson-Lewis 10 8 Trinity School at River 19:54.5 01:49.7 07:59
Rid
20 18 2070 Chandra Wigï¬eld 10 1 Norwood 19:56.9 01:52.1 08:00
21 19 2572 Hallie Sogin 11 2 St. Paul Academy and 19:57.7 01:52.9 08:01
S it S h l
22 20 66 Jamie Zahn 8 3 Belle Plaine High 19:58.0 01:53.2 08:01
Sh l
23 21 65 Trinity Webb 11 4 Belle Plaine High 19:58.8 01:53.9 08:01
Sh l
24 22 2569 Emilia Hoppe 9 3 St. Paul Academy and 19:59.8 01:55.0 08:01
S it S h l
25 23 966 Madi Dwelle 11 3 Lake City 20:01.4 01:56.6 08:02
26 24 61 Courtney Fogarty 12 5 Belle Plaine High 20:04.3 01:59.5 08:03
Sh l
27 25 973 Phebe Nelson 7 4 Lake City 20:05.2 02:00.4 08:04
28 26 2029 Emily Nelson 9 4 Northwestern 20:09.5 02:04.6 08:05
29 27 60 Jessica Brueggemeier 8 6 Belle Plaine High 20:15.4 02:10.5 08:08
Sh l
30 3349 Hannah Kehl 11 9 Trinity School at River 20:15.4 02:10.6 08:08
Rid
31 28 970 Naomi Lichtblau-Tepley 7 5 Lake City 20:22.3 02:17.5 08:10
32 29 964 Maggie Cedar 8 6 Lake City 20:25.2 02:20.4 08:12
33 30 2570 Sophie Jaro 10 4 St. Paul Academy and 20:26.7 02:21.9 08:12
S it S h l
34 993 Shelby Johnson 12 Lakeview Christian 20:28.4 02:23.6 08:13
Ad
35 31 2061 Kayla Engelstad 11 2 Norwood 20:30.0 02:25.1 08:13
36 32 2027 Lily Livingston 10 5 Northwestern 20:35.8 02:30.9 08:16
37 33 974 Olivia Renelt 10 7 Lake City 20:37.6 02:32.8 08:17
38 34 4197 Jasmine Fast 11 2 Warroad 20:44.2 02:39.4 08:19
39 35 4199 Elizabeth Grove 9 3 Warroad 20:46.9 02:42.1 08:20
40 36 2571 Meghan Joyce 11 5 St. Paul Academy and 20:48.2 02:43.4 08:21
S it S h l
41 37 719 Robin Swift 10 2 Glencoe-Silver Lake 20:48.7 02:43.9 08:21
42 38 2025 Callie Lier 9 6 Northwestern 20:55.6 02:50.8 08:24
43 3356 Elizabeth Walter 11 10 Trinity School at River 20:58.2 02:53.4 08:25
Rid
44 39 2021 Emily Gaare 10 7 Northwestern 20:59.2 02:54.3 08:25
45 2033 Emily Weiss 9 8 Northwestern 21:04.3 02:59.5 08:27
46 40 2047 Dana Norman 10 3 Norwood 21:05.9 03:01.0 08:28
47 41 2210 Courtney Hall 11 1 Plainview-Elgin-Millville 21:08.7 03:03.8 08:29
48 42 4235 Tory Hjermstad 9 4 Warroad 21:10.4 03:05.6 08:30
49 3352 Cecilia Nicklaus 11 11 Trinity School at River 21:13.3 03:08.4 08:31
Rid
50 43 63 Emily Krautkremer 10 7 Belle Plaine High 21:16.8 03:12.0 08:32
Sh l
51 969 Allison Keller 8 8 Lake City 21:17.1 03:12.3 08:32
52 44 2067 Kaitlyn McCracken 9 4 Norwood 21:17.7 03:12.9 08:33
53 45 4200 Elizabeth Heppner 11 5 Warroad 21:28.3 03:23.5 08:37
54 976 Madie Ryan 8 9 Lake City 21:33.3 03:28.5 08:39
55 46 1179 Josephine Race 11 1 Moose Lake/Willow 21:38.9 03:34.1 08:41
Ri /B
56 47 2567 Mattie Daub 12 6 St. Paul Academy and 21:40.9 03:36.1 08:42
S it S h l
57 48 1171 Alexis Babcock 12 2 Moose Lake/Willow 21:42.1 03:37.3 08:42
Ri /B
58 49 2229 Melendy Miller 11 2 Plainview-Elgin-Millville 21:44.5 03:39.7 08:43
59 50 2064 Anna Herzog 10 5 Norwood 21:44.9 03:40.1 08:44
60 51 2227 Kenzie Krier 10 3 Plainview-Elgin-Millville 21:47.3 03:42.5 08:45
61 52 2062 Mikayla Eshleman 10 6 Norwood 21:49.5 03:44.7 08:45
62 53 1178 Alexis Oswald 10 3 Moose Lake/Willow 21:51.7 03:46.8 08:46
Ri /B
63 963 Emma Cavanaugh 12 10 Lake City 21:54.0 03:49.2 08:47
64 2031 Mckena Tobiason 10 9 Northwestern 21:59.0 03:54.2 08:49
65 1400 Naomi Gawboy 11 Northern Lights 22:03.6 03:58.8 08:51
66 54 2069 Hannah Murphy 8 7 Norwood 22:05.9 04:01.1 08:52
67 971 Lilly Matson 7 11 Lake City 22:10.6 04:05.8 08:54
68 968 Lauren Kaartinen 8 12 Lake City 22:23.0 04:18.2 08:59
69 55 2226 Kayla Deyo 11 4 Plainview-Elgin-Millville 22:25.1 04:20.3 09:00
70 3354 Clare Reinhardt 12 12 Trinity School at River 22:27.0 04:22.2 09:00
Rid
71 56 2231 Shannon Podolske 11 5 Plainview-Elgin-Millville 22:27.1 04:22.3 09:01
72 57 1177 Brandi Lekander 10 4 Moose Lake/Willow 22:27.7 04:22.9 09:01
Ri /B
73 58 2228 Ellie Miller 9 6 Plainview-Elgin-Millville 22:50.4 04:45.6 09:10
74 59 2224 Alyssa Armstrong 12 7 Plainview-Elgin-Millville 22:53.8 04:49.0 09:11
75 2020 Grace Edwards 9 10 Northwestern 22:59.0 04:54.2 09:13
76 2022 Nichole Greely 11 11 Northwestern 23:03.1 04:58.3 09:15
77 2032 Haley Trautt 9 12 Northwestern 23:03.9 04:59.0 09:15
78 2019 Shaylee Burke 10 13 Northwestern 23:06.4 05:01.5 09:16
79 60 735 Brittney Richter 7 3 Glencoe-Silver Lake 23:09.2 05:04.4 09:17
80 4528 Alexis Vanderpoel 9 Wrenshall School 23:10.2 05:05.3 09:18
81 61 4196 Lauren Estling 9 6 Warroad 23:10.3 05:05.5 09:18
82 62 1182 Lexi Tekippe 8 5 Moose Lake/Willow 23:11.2 05:06.3 09:18
Ri /B
83 965 Ashlynn Dudley 7 13 Lake City 23:15.7 05:10.9 09:20
84 2337 Samantha Bagaason 12 Rockford High School 23:25.9 05:21.1 09:24
85 63 1173 Lily Geil 10 6 Moose Lake/Willow 23:26.8 05:22.0 09:25
Ri /B
86 64 737 Mary Schmitt 12 4 Glencoe-Silver Lake 23:29.8 05:25.0 09:26
87 65 734 Peyton Miska-Alberts 12 5 Glencoe-Silver Lake 23:36.7 05:31.8 09:28
88 902 Mackenzie King 8 Holy Family Catholic 23:40.9 05:36.0 09:30
89 2225 Marissa Armstrong 12 8 Plainview-Elgin-Millville 23:42.2 05:37.4 09:31
90 232 Kiara LaPlant 9 Chetek-Weyerhaeuser 23:54.9 05:50.1 09:36
91 66 1181 Zita Surjan 11 7 Moose Lake/Willow 23:57.3 05:52.5 09:37
Ri /B
92 967 Katie Goihl 8 14 Lake City 24:00.1 05:55.3 09:38
93 1399 Miranda Gawboy 12 Northern Lights 24:03.6 05:58.8 09:39
94 897 Caitlin Dolan 9 Holy Family Catholic 24:13.1 06:08.3 09:43
95 67 733 Micanna Maresh 12 6 Glencoe-Silver Lake 24:36.2 06:31.3 09:52
96 68 731 Becca Green 12 7 Glencoe-Silver Lake 24:37.6 06:32.8 09:53
97 1180 Merissa Stevens 12 8 Moose Lake/Willow 24:42.6 06:37.8 09:55
Ri /B
98 736 Josie Schmitt 12 8 Glencoe-Silver Lake 24:51.9 06:47.1 09:59
99 231 Katie Benson 12 Chetek-Weyerhaeuser 25:30.6 07:25.8 10:14
100 1174 Maddie Geil 12 9 Moose Lake/Willow 26:00.7 07:55.9 10:26
Ri /B
101 901 Kate Johnson 8 Holy Family Catholic 26:20.3 08:15.4 10:34
102 2230 Morgan Mulholland 12 9 Plainview-Elgin-Millville 26:28.5 08:23.6 10:37
103 4530 Hannah Allebach 12 United North Central 28:10.8 10:06.0 11:19
104 903 Maddy Kohrman 10 Holy Family Catholic 29:06.8 11:02.0 11:41
105 2065 Emma Klaustermeier 9 8 Norwood 29:11.9 11:07.1 11:43
106 1175 Hayley Hoffmann 12 10 Moose Lake/Willow 29:29.8 11:25.0 11:50
Ri /B
107 230 Marie Antczak 12 Chetek-Weyerhaeuser 29:34.2 11:29.4 11:52
108 2059 Camden Christopherson 8 9 Norwood 30:31.1 12:26.3 12:15
109 2068 Alyssa Mueller 9 10 Norwood 30:54.7 12:49.9 12:24
110 2339 Melinda Robinson 12 Rockford High School 35:10.4 17:05.6 14:07