Grand Rapids High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.78 | Bailey Brazerol | 2nd | Prelims H4 | Complete Results | |
12.87 | Bailey Brazerol | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
13.34 | SB | Madie Brewster | 14th | Prelims H5 | Complete Results |
14.03 | SB | Blake Mackbee | 28th | Prelims H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.31 | SB | Bailey Brazerol | 3rd | Prelims H5 | Complete Results |
26.96 | Bailey Brazerol | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
28.45 | SB | Brianna Sutherland | 22nd | Prelims H4 | Complete Results |
28.78 | SB | Kate Bustrom | 26th | Prelims H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:06.04 | SB | Kara Allen | 27th | Prelims H5 | Complete Results |
1:07.33 | SB | Amanda Hernesman | 36th | Prelims H3 | Complete Results |
1:08.86 | SB | Talia Roth | 38th | Prelims H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:23.93 | SB | Anneka Harris | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:23.99 | Anneka Harris | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
2:35.01 | SB | Jaylynn Lauer | 18th | Prelims H3 | Complete Results |
2:40.96 | SB | Lucia Wyland | 28th | Prelims H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:53.70 | Kaitlin Garrison | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
6:32.14 | SB | Cari Janssen | 42nd | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:52.56 | SB | Shannon Hart | 6th | Finals H1 | Complete Results |
12:08.81 | SB | Emma Stertz | 7th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
17.54 | SB | Emily Saumer | 11th | Prelims H1 | Complete Results |
17.74 | Meara Beighley | 16th | Prelims H6 | Complete Results | |
18.56 | Kailie Hocking | 24th | Prelims H5 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
47.36 | SB | Meara Beighley | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
48.85 | Meara Beighley | 7th | Prelims H5 | Complete Results | |
50.38 | Julianna French | 10th | Prelims H1 | Complete Results | |
51.64 | Emily Saumer | 17th | Prelims H6 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.98 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:52.42 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:14.82 | SB | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:59.10 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-4 | SB | Kara Allen | 26th | Finals H1 | Complete Results |
4-4 | SB | Jaylynn Lauer | 26th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-2.25 | SB | Bailey Brazerol | 8th | Finals H1 | Complete Results |
13-0 | SB | Jayden Gerak | 40th | Finals H1 | Complete Results |
12-10 | Erika Cortese | 42nd | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
32-11 | SB | Anneka Harris | 13th | Finals H1 | Complete Results |
32-1.25 | Meara Beighley | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
26-3.5 | Erika Cortese | 40th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-7 | SB | Sarah Childs | 16th | Finals H1 | Complete Results |
7-7 | SB | Kate Bustrom | 16th | Finals H1 | Complete Results |
7-1 | Madie Brewster | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
114-6 | SB | Maddy Illikainen | 4th | Finals H1 | Complete Results |
80-10 | SB | Madi Thomsen | 30th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
31-11.25 | Olivia Lopac | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
29-4.5 | Maddy Illikainen | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
25-11 | Madi Thomsen | 34th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.25 | SB | Andrea Contu | 4th | Prelims H4 | Complete Results |
11.71 | Andrea Contu | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
12.04 | SB | Micah Miller | 21st | Prelims H6 | Complete Results |
12.64 | Seth Washburn | 40th | Prelims H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.98 | SB | Andrea Contu | 6th | Prelims H5 | Complete Results |
23.56 | Andrea Contu | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
24.52 | SB | Caleb Bissonette | 22nd | Prelims H2 | Complete Results |
24.83 | SB | Micah Miller | 32nd | Prelims H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
54.54 | SB | Caleb Bissonette | 13th | Prelims H6 | Complete Results |
55.62 | SB | Brendan Mark | 23rd | Prelims H4 | Complete Results |
55.99 | SB | Jordan Head | 27th | Prelims H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:10.17 | SB | Patrick Gibeau | 22nd | Prelims H3 | Complete Results |
2:12.73 | SB | Calvin Chervinko | 27th | Prelims H3 | Complete Results |
2:23.03 | SB | Sam Teff | 39th | Prelims H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:46.14 | SB | Eddie Cease | 10th | Finals H1 | Complete Results |
4:58.16 | SB | Nate Huju | 24th | Finals H1 | Complete Results |
5:26.84 | SB | Beau Rokala | 42nd | Finals H1 | Complete Results |
6:11.23 | SB | Maisy Waech | 33rd | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:46.33 | SB | Eddie Cease | 16th | Finals H1 | Complete Results |
11:29.37 | Blake Rokala | 30th | Finals H1 | Complete Results | |
11:38.42 | Evan David | 32nd | Finals H1 | Complete Results | |
13:41.60 | SB | Maisy Waech | 29th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.52 | SB | Alex Margo | 2nd | Prelims H4 | Complete Results |
15.56 | Alex Margo | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
16.87 | SB | Garrett Britten | 16th | Prelims H1 | Complete Results |
20.42 | SB | Wil Kangas-olson | 35th | Prelims H3 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
41.49 | SB | Alex Margo | 4th | Finals H1 | Complete Results |
42.05 | Alex Margo | 4th | Prelims H5 | Complete Results | |
45.93 | SB | Hans Viren | 19th | Prelims H3 | Complete Results |
46.70 | Garrett Britten | 23rd | Prelims H4 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.03 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.30 | SB | Relay Team | 10th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:53.76 | Relay Team | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:14.24 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-0 | SB | Brock Schrom | 5th | Finals H1 | Complete Results |
5-6 | SB | Brett Rodenberg | 17th | Finals H1 | Complete Results |
5-6 | Ethan Rebel | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-6.5 | SB | Alex Margo | 20th | Finals H1 | Complete Results |
18-2 | SB | Brendan Mark | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
16-11.75 | Brett Rodenberg | 37th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
38-8.5 | Alex Margo | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
37-9.5 | Brett Rodenberg | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
37-2 | Brock Schrom | 29th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
12-1 | SB | Wesley Mann | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
9-7 | Wil Kangas-olson | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
115-4 | SB | Dylan Surface | 21st | Finals H1 | Complete Results |
112-1 | Austin Erdman | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
100-8 | Alex Boyd | 36th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
42-7.5 | Alex Boyd | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
35-7.75 | Dylan Surface | 36th | Finals H1 | Complete Results | |
33-6 | John-paul Gibeau | 42nd | Finals H1 | Complete Results |