Janesville-Waldorf-Pemberton High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.76 | SB | Courtney Losee | 20th | Finals H1 | Complete Results |
15.06 | Katelyn Flemming | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
16.03 | Tara Traynor | 30th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
30.18 | Hannah Olson | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
30.37 | SB | Emily Budach | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:11.82 | SB | Courtney Losee | 21st | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:46.57 | Kirston Lynch | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:08.14 | SB | Brielle Cords | 11th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
19.61 | Taylor West | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
20.50 | Katelyn Flemming | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
56.05 | Taylor West | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
1:01.14 | Katelyn Flemming | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.08 | SB | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:59.58 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:11.70 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Hannah Olson | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4-2 | Emily Budach | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
12-4 | SB | Courtney Losee | 25th | Finals H1 | Complete Results |
11-2 | SB | Katelyn Flemming | 30th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
71-11 | Gabrielle Hagen | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
46-5 | Tara Traynor | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
20-8.5 | Tara Traynor | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.30 | SB | Timmothy Reed | 9th | Finals H1 | Complete Results |
14.86 | Matt Vanravenhorst | 32nd | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.03 | SB | Kaden Mogensen | 13th | Finals H1 | Complete Results |
26.09 | SB | Cole Benson | 15th | Finals H1 | Complete Results |
37.75 | SB | Cobra Coonrod | 29th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.04 | Kaden Mogensen | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
1:07.33 | SB | Cody St. John | 26th | Finals H1 | Complete Results |
1:15.42 | SB | Matthew Schendel | 30th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:08.43 | SB | Kelton Lynch | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:44.09 | SB | Jonathon Crouch | 27th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:56.87 | SB | Brennen Mogensen | 4th | Finals H1 | Complete Results |
5:21.42 | SB | Alec Mulcahey | 13th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:44.77 | Kaden Cameron | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.10 | SB | Tuckor Anderson | 12th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
51.11 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:54.01 | Relay Team | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:52.91 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-5.5 | SB | Timmothy Reed | 12th | Finals H1 | Complete Results |
14-1 | Cole Benson | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
11-0 | SB | Matthew Schendel | 28th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
32-0.5 | Alec Mulcahey | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
28-7 | SB | Matt Vanravenhorst | 27th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
131-5 | SB | Berlyn Olson | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
88-3 | Ryan Eustice | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
40-1.25 | Berlyn Olson | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
32-6.25 | SB | Ryan Eustice | 20th | Finals H1 | Complete Results |
29-2.5 | SB | Nick Jewison | 28th | Finals H1 | Complete Results |