Pine Island High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.03 | Cassidy Clementson | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
14.79 | SB | Emily Klingsporn | 21st | Finals H1 | Complete Results |
16.47 | SB | Lizzie Nelson | 33rd | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.41 | SB | Madison House | 4th | Finals H1 | Complete Results |
29.35 | SB | Liza Shelquist | 11th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:01.52 | Caitlin Schartau | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
1:07.48 | SB | Lexi Loates | 11th | Finals H1 | Complete Results |
1:13.56 | SB | Justice Storey | 25th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:32.75 | SB | Jocasta Adelsman | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
2:40.49 | SB | Taylor Rasmussen | 9th | Finals H1 | Complete Results |
2:58.11 | Emma Vouk | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:58.34 | SB | Taylor Rasmussen | 7th | Finals H1 | Complete Results |
6:25.22 | SB | Jordyn Braaten | 19th | Finals H1 | Complete Results |
6:30.61 | SB | Emma Vouk | 21st | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
15:07.97 | SB | Valeria Abus | 9th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.82 | Eliza Warneke | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
21.39 | SB | Lauralee Eaton | 21st | Finals H1 | Complete Results |
21.45 | SB | Isabella Wiggens | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
50.00 | Eliza Warneke | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
56.55 | SB | Isabella Wiggens | 16th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
54.26 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:51.03 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:13.89 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:28.57 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-8 | Eliza Warneke | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | SB | Leah Anderton | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
12-7 | Abby Schimek | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
12-5 | Jordyn Braaten | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
27-11.5 | SB | Leah Anderton | 17th | Finals H1 | Complete Results |
26-8.75 | Jordyn Braaten | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
20-7.5 | Monique Nelson | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-0 | SB | Liza Shelquist | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
49-2 | Angelica Petrini | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
47-6 | Tori Vouk | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
44-8 | Amanda Hildenbrand | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
21-8.25 | SB | Izzy Maass | 19th | Finals H1 | Complete Results |
19-11 | Amanda Hildenbrand | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
19-10 | SB | Angelica Petrini | 29th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.98 | SB | Hunter Kraling | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
13.39 | SB | Tyler Kneeland | 27th | Finals H1 | Complete Results |
14.41 | SB | Kyle Briske | 30th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
29.45 | SB | Jakob Holt | 27th | Finals H1 | Complete Results |
31.51 | Cole Hintz | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
57.44 | Sam Baska | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
59.74 | SB | Michael Rabbit | 15th | Finals H1 | Complete Results |
1:08.39 | SB | Alex Pahl | 27th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:20.98 | Connor Bailey | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
2:44.66 | Alex Pahl | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
2:44.82 | SB | Shane Field | 29th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:23.94 | SB | Evan Goplen | 14th | Finals H1 | Complete Results |
5:55.68 | SB | Jakob Holt | 21st | Finals H1 | Complete Results |
6:06.91 | Adam Barsness | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:18.96 | Garrett Bates | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
12:32.77 | SB | Jakob Ableitner | 10th | Finals H1 | Complete Results |
15:18.88 | Jonathan Aggen | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
20.70 | SB | Nathan Marx | 16th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
46.91 | SB | Nathan Marx | 7th | Finals H1 | Complete Results |
1:00.43 | SB | Jonathan Aggen | 15th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
50.19 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:43.80 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:38.44 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Blane Burkhalter | 17th | Finals H1 | Complete Results |
5-0 | SB | Michael Rabbit | 19th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
17-6 | SB | Nathan Marx | 5th | Finals H1 | Complete Results |
14-10 | Jeremy Clark | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
13-0 | Cole Hintz | 27th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
34-4.5 | SB | Sam Baska | 11th | Finals H1 | Complete Results |
34-3 | Blane Burkhalter | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
33-8 | Jeremy Clark | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-6 | SB | Broghen Kunz | 4th | Finals H1 | Complete Results |
9-0 | SB | Mitchell Magnuso | 10th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
94-7 | Ben Haller | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
76-10 | David Eaton | 27th | Finals H1 | Complete Results | |
74-0 | Duku Moses | 31st | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
30-0 | Gavin Kennedy | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
29-0 | Ben Haller | 30th | Finals H1 | Complete Results | |
25-3.75 | SB | Duku Moses | 36th | Finals H1 | Complete Results |