Windom Area High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.01 | Amy Muller | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
14.46 | Holly Wolf | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.78 | SB | Shiro Ogeka | 6th | Finals H1 | Complete Results |
29.27 | Ashley Muller | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:15.86 | Emma Snyder | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
1:17.53 | SB | Mai Hubbard | 10th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:52.70 | Christianna Green | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6:44.10 | Kara Thompson | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.90 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:57.57 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:59.11 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Sprint Medley Relay | |||||
5:00.43 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-9 | SB | Ashley Muller | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4-9 | SB | Holly Wolf | 1st | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
12-11 | SB | Mai Hubbard | 9th | Finals H1 | Complete Results |
12-10 | Shiro Ogeka | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
27-9.75 | Eliana Tade | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-0 | Amy Muller | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
79-6 | Delaney Smith | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
78-6 | Emily Steen | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
29-11 | Delaney Smith | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
26-5 | Emily Steen | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.90 | Jonas Hauge | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
13.12 | Devon Lechuga | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:09.82 | Issac Tade | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:30.00 | Aj Fauglid | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:46.30 | SB | John Irwin | 1st | Finals H1 | Complete Results |
5:49.40 | SB | Cameron Alm | 11th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:31.87 | SB | Nickolas Green | 7th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
20.70 | Daniel Green | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.52 | Daniel Green | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
50.33 | Evan Wiens | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.40 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:38.44 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:51.78 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Sprint Medley Relay | |||||
4:11.50 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
9:21.90 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | Daniel Green | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
37-10 | Brown Ogeka | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
32-5.5 | Dakota Scott | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Yanick Tade | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
7-0 | Evan Wiens | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
101-4 | SB | Hunter Hayenga | 6th | Finals H1 | Complete Results |
101-0 | SB | Dylan Colbert | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
38-2 | Hunter Hayenga | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
36-5 | Jonas Hauge | 7th | Finals H1 | Complete Results |