Mens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Goodness Akindemowo 11.22a Minnetonka
2. 12 Christopher Clarke 11.41a Minnetonka
3. 12 Justice Brown 11.51a Prior Lake
4. 10 Evan Hull 11.59a Maple Grove
5. 10 Jack Fulkerson 11.75a Minnetonka
6. 11 Zach Ertel 11.90a Southwest Christian
7. 11 Carter Johnson 11.92a Prior Lake
8. 11 Jadon Konkel 11.95a Southwest Christian
9. 12 Ky Carlson 12.08a Maple Grove
10. 11 Jordan Johnson 12.12a Prior Lake
11. 11 Moses Karngbaye 12.46a Maple Grove
12. 11 Kameron White 12.78a Totino Grace
13. 10 Luke Kubesh 12.81a Totino Grace
14. 10 Ngewondah Saracouli 13.69a Totino Grace
15. 9 Josiah Merkle 14.74a Southwest Christian
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Goodness Akindemowo 23.21a Minnetonka
2. 10 Evan Hull 23.36a Maple Grove
3. 12 Christopher Clarke 23.37a Minnetonka
4. 11 Nehemiah Montague 23.66a Minnetonka
5. 12 Ryan Miller 23.74a Totino Grace
6. 11 Zach Ertel 24.03a Southwest Christian
7. 11 Jadon Konkel 24.10a Southwest Christian
8. 11 Alexander DuMoulin 24.20a Southwest Christian
9. 12 Nicholas Kuharski 24.33a Totino Grace
10. 10 Nicholas Mullins 24.37a Prior Lake
11. 12 Babatunde Jinadu 24.54a Prior Lake
11. 11 Jake Kampsula 24.54a Maple Grove
13. 10 Sam Anderson 25.05a Prior Lake
14. 12 Mark Jancoric 25.69a Maple Grove
15. 11 Christopher Nguyen 27.64a Totino Grace
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Babatunde Jinadu 53.69a Prior Lake
2. 11 Dakota Weigel 55.04a Maple Grove
3. 9 Braeden Ericsson 55.29a Prior Lake
4. 11 Maxwell Kivi 55.53a Maple Grove
5. 10 Neil Tansey 58.43a Maple Grove
6. 10 Luke Evenson 58.50a Minnetonka
7. 12 Kyle Meinke 58.60a Southwest Christian
8. 9 Nicholas Theis 58.91a Prior Lake
9. 11 Jack Seltz 59.01a Southwest Christian
10. 9 Mason Beise 59.88a Southwest Christian
11. 11 Patrick Albrecht 1:03.62a Totino Grace
11 Zane Bush DNS Minnetonka
9 Samuel Roehl DNS Minnetonka
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Noah Torvik 1:59.58a Prior Lake
2. 12 Matthew Wilkinson 1:59.88a Minnetonka
3. 12 Jacob Hermann 2:03.47a Minnetonka
4. 11 Jebadiah Merkle 2:05.10a Southwest Christian
5. 10 Sawyer French 2:07.91a Maple Grove
6. 11 Andrew Hagemeister 2:09.74a Maple Grove
7. 12 Matthew Hempe 2:11.09a Maple Grove
8. 9 Harry Koeppen 2:13.84a Minnetonka
9. 11 Benjamin Schmidt 2:13.89a Southwest Christian
10. 11 Taylor Galloway 2:16.55a Prior Lake
11. 12 Jacob Stiele 2:21.21a Prior Lake
12. 12 Nicholas Hadzima 2:23.06a Totino Grace
13. 10 Christopher Hadzima 2:25.26a Totino Grace
14. 11 Matthew Boston 2:26.00a Totino Grace
15. 10 Kyle Baker 2:35.12a Southwest Christian
10 ABDULLAHI ALI DQ Prior Lake
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Colin Dwyer 4:23.57a Prior Lake
2. 11 Jebadiah Merkle 4:25.87a Southwest Christian
3. 12 Kevin Dado 4:27.22a Totino Grace
4. 11 Blake Iverson 4:40.22a Maple Grove
5. 11 Beau Pullman 4:41.67a Minnetonka
6. 12 Cedric Caille 4:42.39a Minnetonka
7. 11 Daniel Wee 4:47.32a Prior Lake
8. 11 Hayden Olson 4:49.57a Prior Lake
9. 10 Luke Sellman 4:49.61a Minnetonka
10. 12 Isaac Holcomb 4:52.21a Maple Grove
11. 12 Jared Wiens 4:52.32a Maple Grove
12. 11 Elijah Schrick 5:01.31a Totino Grace
13. 10 Viktor Gagnon 5:24.82a Totino Grace
14. 11 Joseph Yannie 5:31.68a Southwest Christian
15. 10 Stephen Phillips 5:47.72a Southwest Christian
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Alex Miley 9:26.62a Maple Grove
2. 11 Adam Wilkinson 9:50.14a Minnetonka
3. 12 Nicholas Kartschoke 9:58.23a Prior Lake
4. 12 Connor Smith 10:00.07a Prior Lake
5. 12 Justin Brakob 10:04.08a Maple Grove
6. 11 Macallister Karrick 10:13.10a Minnetonka
7. 9 Max Lauerman 10:14.42a Minnetonka
8. 9 Clark Young 10:19.48a Maple Grove
9. 12 Owen Kilanowski 10:24.47a Prior Lake
10. 11 Alexander Thayer 10:31.58a Totino Grace
11. 11 Dylan Sable 10:35.79a Totino Grace
12. 10 Collin Bryhn 13:33.19a Southwest Christian
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kevin Holcombe 16.10a Prior Lake
2. 12 Samuel Martin 16.76a Maple Grove
3. 12 Mark Jancoric 16.93a Maple Grove
4. 12 Tyler Knutson 17.19a Prior Lake
5. 12 Christopher Chayet 17.34a Minnetonka
6. 12 Tyler Markve 17.50a Maple Grove
7. 11 Jordan Wakeman 17.70a Prior Lake
8. 12 David Welle 18.03a Totino Grace
9. 12 Jackson Eggers 19.89a Minnetonka
10. 11 Maxwell Slater 22.15a Minnetonka
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jordan Wakeman 43.36a Prior Lake
2. 12 Tyler Knutson 43.46a Prior Lake
3. 12 Samuel Martin 43.72a Maple Grove
4. 12 David Welle 44.00a Totino Grace
5. 12 Nicholas Conlin 44.03a Maple Grove
6. 11 Alexander DuMoulin 44.11a Southwest Christian
7. 12 Austin Maskevich 44.64a Prior Lake
8. 12 Michael Engelken 44.99a Maple Grove
9. 12 Jay Herbes 46.03a Minnetonka
10. 12 Christopher Chayet 46.60a Minnetonka
11. 12 Jackson Eggers 46.91a Minnetonka
12. 11 Zachary Clausing 47.93a Totino Grace
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 44.34a Minnetonka
2 Jordan Johnson 44.42a Prior Lake
3 Miravle Slabi 47.01a Totino Grace
Jadon Konkel
Isaiah Colman
Alexander DuMoulin
Zach Ertel DQ Southwest Christian
Ky Carlson
Jake Kampsula
Evan Hull
Moses Karngbaye DNS Maple Grove
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Justice Brown 1:31.88a Prior Lake
2 Noah Baurle 1:38.13a Minnetonka
3 Mark Jancoric 1:39.14a Maple Grove
4 Michael Miller 1:43.55a Totino Grace
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Zachary Kulstad 3:29.70a Prior Lake
2 Matthew Hempe 3:41.63a Maple Grove
3. Relay Team 3:43.94a Minnetonka
4 Nicholas Kuharski 3:44.89a Totino Grace
5 Isaiah Colman 3:58.09a Southwest Christian
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Blake Iverson 8:38.89a Maple Grove
2 Evan Digrado 8:46.27a Prior Lake
3 Jacob Beltman 8:57.21a Totino Grace
4 Ethan Li 9:01.12a Minnetonka
Kyle Baker
Mason Beise
Benjamin Schmidt
Jack Seltz DNS Southwest Christian
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Austin Hopp 48-02.25 Minnetonka
2. 10 Luke Kubesh 46-07.75 Totino Grace
3. 11 Trent Tatur 45-03.50 Maple Grove
4. 12 Jake Gustin 44-08.50 Prior Lake
5. 12 Ryan Parrish 44-00.25 Prior Lake
6. 12 Tres Green 43-04.00 Minnetonka
7. 11 Mitchell Fox 42-01.50 Totino Grace
8. 11 Nicholas Reader 41-05.50 Minnetonka
9. 11 Zachary Collins 40-10.25 Totino Grace
10. 10 Jarod Henderson 39-04.25 Prior Lake
11. 12 Kyle Meinke 37-09.25 Southwest Christian
12. 11 Jon Jenson 36-04.50 Southwest Christian
13. 12 Brandon Lieder 35-08.00 Maple Grove
14. 12 Kevin Northagen 35-02.00 Maple Grove
15. 9 Josiah Merkle 23-06.75 Southwest Christian
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Tres Green 134-00 Minnetonka
2. 11 Jack Greives 133-04 Prior Lake
3. 10 Michael Galgano 123-08 Minnetonka
4. 12 Alexander Heine 120-07 Minnetonka
5. 12 Brandon Lieder 111-05 Maple Grove
6. 11 Trent Tatur 109-07 Maple Grove
7. 12 Ryan Parrish 107-03 Prior Lake
8. 11 Mitchell Fox 102-04 Totino Grace
9. 12 Kyle Meinke 98-09 Southwest Christian
10. 12 Jake Gustin 96-11 Prior Lake
11. 12 Eugene Horton 91-06 Maple Grove
11. 11 Zachary Collins 91-06 Totino Grace
13. 11 Adam Carpenter 88-07 Totino Grace
14. 11 Jon Jenson 68-08 Southwest Christian
15. 9 Josiah Merkle 63-10 Southwest Christian
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ian O'Connor 5-10.00 Prior Lake
2. 12 Zachary Kulstad 5-10.00 Prior Lake
3. 12 Maxwell Collier 5-08.00 Minnetonka
4. 12 Kevin Holcombe 5-06.00 Prior Lake
5. 12 Isaiah Carver-Bagley 5-06.00 Minnetonka
6. 10 Bryce Johnson 5-06.00 Maple Grove
7. 10 Sean Walker 5-04.00 Minnetonka
10 Carson Smith NH Maple Grove
10 Matti Max Tautz NH Maple Grove
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Shawn Schindler 12-00.00 Maple Grove
2. 12 Devon Noer 11-06.00 Prior Lake
3. 11 Blake Siems 10-00.00 Minnetonka
4. 11 Jack Beil 8-00.00 Minnetonka
12 Trevon Comp NH Prior Lake
12 Daniel Olson NH Prior Lake
11 Jace Newell NH Maple Grove
10 Jacob Ranning NH Totino Grace
11 Jeremy Palkert NH Totino Grace
11 Evan Stenslie NH Maple Grove
11 Austin Davis NH Minnetonka
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Goodness Akindemowo 20-01.00 Minnetonka
2. 10 Keaton Schroeder 19-05.00 Prior Lake
2. 11 Alexander DuMoulin 19-05.00 Southwest Christian
4. 12 Michael Engelken 18-10.50 Maple Grove
5. 10 Spencer Marlier 17-09.00 Prior Lake
6. 12 Harrison Rowe 17-08.50 Minnetonka
7. 11 Matthew Vannelli 17-03.50 Minnetonka
8. 11 Jadon Konkel 16-10.50 Southwest Christian
9. 9 Nicholas Theis 16-09.50 Prior Lake
10. 10 Matti Max Tautz 16-02.00 Maple Grove
11. 10 Luke Madson 15-03.75 Totino Grace
12. 10 Michael Miller 15-02.00 Totino Grace
13. 12 Tyler Santos 14-09.00 Totino Grace
10 Evan Hull ND Maple Grove
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kevin Holcombe 40-08.00 Prior Lake
2. 12 Tyler Knutson 40-00.50 Prior Lake
3. 11 Jack Beil 37-06.25 Minnetonka
4. 12 Jackson Eggers 36-09.00 Minnetonka
5. 9 Nicholas Theis 36-08.50 Prior Lake
6. 12 Maxwell Collier 36-00.00 Minnetonka
7. 12 Michael Engelken 33-05.50 Maple Grove
8. 12 Clay Larson 32-09.50 Maple Grove
9. 11 Patrick Albrecht 32-03.00 Totino Grace
Womens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Taynian Walgrave 12.79a Prior Lake
2. 11 Grace Scott 12.82a Southwest Christian
3. 10 Mikayla Whiteford 13.17a Maple Grove
4. 12 Shelby Henke 13.20a Southwest Christian
5. 11 Sydney Jones 13.24a Southwest Christian
6. 10 Alexandra Woods 13.75a Minnetonka
7. 11 Maria Boyce 13.76a Minnetonka
8. 10 Ashley Shields 13.81a Minnetonka
9. 11 Jena Forseth 13.97a Totino Grace
10. 11 Ashley Eichten 14.00a Maple Grove
11. 12 Calaghan Rowley 14.25a Prior Lake
12. 10 Idara Etuko 14.42a Totino Grace
13. 8 Isabella Brant 14.44a PR Maple Grove
14. 12 Haley Albrecht 14.75a Prior Lake
15. 9 Olivia Brunn 15.95a Totino Grace
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Taynian Walgrave 26.50a Prior Lake
2. 11 Grace Scott 26.98a Southwest Christian
3. 10 Faith Robinson 27.35a Minnetonka
4. 12 Shelby Henke 27.36a Southwest Christian
5. 10 Mikayla Whiteford 27.91a Maple Grove
6. 12 Ashley Cordero 28.15a Totino Grace
7. 12 Madison Scholl 28.70a Prior Lake
8. 11 Sydney Briggs 28.72a Prior Lake
9. 11 Ellen-George Jackson 28.77a Maple Grove
10. 9 Heather Khieu 28.87a Maple Grove
11. 12 Emma duFresne 28.88a Minnetonka
12. 11 Alanna Julius 29.67a Minnetonka
13. 9 Abigail Glancey 30.28a Totino Grace
14. 11 Rachel McLaughlin 30.40a Totino Grace
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jena Hauch 1:02.45a Maple Grove
2. 12 Madison Scholl 1:03.06a Prior Lake
3. 9 Anna Wander 1:04.57a Minnetonka
4. 12 Elli Corbin 1:04.86a Maple Grove
5. 9 Isabella Russell 1:05.37a Minnetonka
6. 11 Serena Pfeiffer 1:05.94a Prior Lake
7. 12 Siera Combo 1:06.82a Maple Grove
8. 9 Katherine ONeill 1:07.14a Minnetonka
9. 9 Gabriella McDonald 1:09.10a Totino Grace
10. 11 Emily Cleary 1:09.46a Southwest Christian
11. 9 Abigail Glancey 1:11.12a Totino Grace
12. 11 Lindsey Anderson 1:11.17a Southwest Christian
13. 9 Emily Lafeber 1:14.69a Totino Grace
14. 9 Grace Ose 1:17.11a Southwest Christian
9 Mallory Stach DNS Prior Lake
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kristyn Arends 2:22.02a Prior Lake
2. 12 Jena Hauch 2:23.73a Maple Grove
3. 8 Emma Fournier 2:24.92a Maple Grove
4. 11 Maria Streed 2:25.70a Southwest Christian
5. 11 Marla Bailey 2:26.02a Minnetonka
6. 11 Grace Hoelscher 2:26.43a Minnetonka
7. 8 Kathryn Nollette 2:32.59a Prior Lake
8. 9 Isabella Buenting 2:35.49a Minnetonka
9. 10 Madeline Marino 2:45.01a Maple Grove
10. 11 Gwen Anderson 2:50.87a Prior Lake
11. 9 Sarah Ellis 2:58.18a Totino Grace
12. 9 Anna Hanson 2:58.79a Totino Grace
13. 11 Naomi Voehl 3:03.77a Southwest Christian
14. 11 Veronica Kuffel 3:05.31a Totino Grace
10 Allison Winter DNS Southwest Christian
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Elizabeth Halbmaier 5:19.08a Minnetonka
2. 7 Norah Trost 5:31.81a Maple Grove
3. 11 Mia Pankoff 5:31.86a Minnetonka
4. 8 Avery Erickson 5:38.94a Maple Grove
5. 10 Nicole Kelley 5:45.01a Prior Lake
6. 7 Lindsey Young 5:46.01a Maple Grove
7. 10 Allison Winter 5:55.40a Southwest Christian
8. 10 Melissa Pfeiffer 6:03.57a Prior Lake
9. 9 Rachel Zastoupil 6:07.91a Totino Grace
11. 10 Alexis Jacobson 6:30.72a Prior Lake
12. 11 Naomi Voehl 6:42.05a Southwest Christian
13. 9 Annika Cameron 7:23.62a Southwest Christian
11 Sophie Whicher DNS Minnetonka
10. 3 Katelyn Gasperlin 6:14.44a Totino Grace
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Ava LeNeau 11:55.35a Maple Grove
2. 10 Ilana Levine 12:04.28a Minnetonka
3. 11 Gabrielle Bolcer 12:19.19a Maple Grove
4. 12 Grace Bakala 12:27.44a Minnetonka
5. 9 Kylie Melz 12:42.41a Minnetonka
6. 10 Olivia Jacobson 12:44.87a Prior Lake
7. 11 Jadin Heilman 13:03.23a Prior Lake
8. 10 Abigail Smith 13:18.27a Prior Lake
9. 12 Lindsey Kastelle 13:36.72a Maple Grove
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Clare Liedtke 15.86a Minnetonka
1. 10 Heather Ryan 15.86a Maple Grove
3. 12 Tess Sutton 16.66a Minnetonka
4. 12 Rachel Studer 17.03a Maple Grove
5. 11 Anna Bieurance 17.89a Totino Grace
6. 12 Grace Baker 17.98a Totino Grace
7. 11 Gabrielle Mosher 17.99a Prior Lake
8. 9 Mariana Lehrer 18.11a Prior Lake
9. 12 Eryn Hauch 18.12a Maple Grove
10. 11 Sydney Briggs 18.95a Prior Lake
11. 10 Erin Shoemaker 19.64a Minnetonka
12. 12 Amira Lateef 20.62a Totino Grace
11 Sydney Jones DNS Southwest Christian
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Clare Liedtke 47.99a Minnetonka
2. 10 Heather Ryan 48.67a Maple Grove
3. 12 Rachel Studer 49.45a Maple Grove
4. 11 Emma Harrison 50.33a Minnetonka
5. 12 Tess Sutton 50.90a Minnetonka
6. 11 Anna Bieurance 51.66a Totino Grace
7. 11 Gabrielle Mosher 52.95a Prior Lake
8. 9 Mariana Lehrer 52.97a Prior Lake
9. 12 Eryn Hauch 53.37a Maple Grove
10. 12 Grace Baker 56.48a Totino Grace
11. 12 Amira Lateef 1:00.04a Totino Grace
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Shelby Henke 51.01a Southwest Christian
2 Maria Boyce 53.16a Minnetonka
3 Rachel McLaughlin 54.62a Totino Grace
4 Hallie Keiper 55.32a Prior Lake
Ashley Eichten
Mikayla Whiteford
Rachel Studer
Heather Ryan DQ Maple Grove
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Clare Liedtke 1:49.89a Minnetonka
2 Isabella Brant 1:55.76a Maple Grove
3 Lindsey Anderson 2:04.80a Southwest Christian
4 Megan Schnagl 2:05.63a Totino Grace
Cassandra Flaata
Jasmine Loyola
Alexandra Wiskow
Jessica Lilland DQ Prior Lake
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Olivia O'Brien 4:18.53a Minnetonka
2 Anna Beaverson 4:23.31a Maple Grove
3 Sydney Briggs 4:32.89a Prior Lake
4 Jena Forseth 4:36.74a Totino Grace
5 Emily Cleary 4:38.32a Southwest Christian
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Grace Hoelscher 9:35.04a Minnetonka
2 Serena Pfeiffer 9:44.46a Prior Lake
3 Madeline Marino 10:54.08a Maple Grove
4 Katelyn Gasperlin 11:28.55a Totino Grace
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kayla Andersen 35-09.00 Minnetonka
2. 10 Grace Greenbush 32-00.00 Prior Lake
3. 11 Sofia Moskal 31-06.00 Prior Lake
4. 12 Ashlyn Peppler 30-01.75 Prior Lake
5. 11 Sydney Handt 29-10.00 Minnetonka
6. 10 Sophia Baker 28-08.50 Totino Grace
7. 11 Kristine Stedman 26-10.25 Minnetonka
8. 12 Kailee Medved 24-03.50 Totino Grace
9. 10 Olivia Loveless 23-00.50 Maple Grove
10. 11 Emily Elias 23-00.00 Maple Grove
11. 12 Anna Badger 22-06.00 Maple Grove
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kayla Andersen 113-07 Minnetonka
2. 12 Kayla Strodtman 101-06 Prior Lake
3. 11 Kristine Stedman 91-08 Minnetonka
4. 10 Sophia Baker 89-09 Totino Grace
5. 10 Grace Greenbush 86-09 Prior Lake
6. 12 Sarah Patrick 86-06 Prior Lake
7. 11 Sydney Handt 80-05 Minnetonka
8. 11 Emily Elias 75-11 Maple Grove
9. 9 Margaret Peterson 71-06 SR Maple Grove
10. 9 Taliyah West 52-08.50 Maple Grove
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Alexandra Woods 4-08.00 Minnetonka
2. 10 Alexie Pyrd 4-08.00 Maple Grove
3. 10 Annika Muller 4-08.00 Minnetonka
4. 10 Erin Shoemaker 4-04.00 Minnetonka
5. 9 Rachel Ring 4-04.00 Prior Lake
5. 9 Grace Kashmark 4-04.00 Prior Lake
5. 10 Hope Northagen 4-04.00 Maple Grove
9 Elise Adix NH Maple Grove
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Elisabeth Dalki 9-06.00 Minnetonka
2. 12 Siri Tovik 9-00.00 Prior Lake
3. 11 Gabrielle Evans 8-00.00 Minnetonka
3. 10 Jessica Lilland 8-00.00 Prior Lake
5. 11 Christina Heroux 8-00.00 Maple Grove
6. 12 Siri Tovik 7-06.00 Prior Lake
7. 11 Grace Lokken 7-00.00 Maple Grove
11 Amalia Buck NH Maple Grove
10 Lily Cuccia NH Minnetonka
12 Megan Zurbay NH Totino Grace
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Olivia O'Brien 17-02.00 Minnetonka
2. 10 Faith Robinson 16-05.00 Minnetonka
3. 11 Jena Forseth 15-08.50 Totino Grace
4. 10 Allison Winter 15-06.00 Southwest Christian
5. 12 Megan Zurbay 15-06.00 Totino Grace
6. 9 Taynian Walgrave 15-05.00 Prior Lake
7. 10 Alexandra Woods 15-03.00 Minnetonka
8. 11 Sydney Jones 15-00.50 Southwest Christian
9. 11 Ellen-George Jackson 14-03.00 Maple Grove
10. 10 Alexie Pyrd 14-02.50 Maple Grove
11. 10 Lauren Richards 13-07.50 Southwest Christian
12. 10 Masue Kamara 13-01.00 Maple Grove
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Faith Robinson 33-10.00 Minnetonka
2. 9 Mariana Lehrer 33-03.50 Prior Lake
3. 10 Annika Muller 32-03.00 Minnetonka
4. 12 Megan Zurbay 31-11.25 Totino Grace
4. 11 Erin Steele 31-11.25 Minnetonka
6. 9 Grace Kashmark 28-11.50 Prior Lake
7. 9 Elizabeth Schmidt 24-09.00 Southwest Christian
9 Grace Ose ND Southwest Christian
11 Angela Singer ND Southwest Christian
10 Masue Kamara ND Maple Grove
10 Alexie Pyrd ND Maple Grove
11 Olivia O'Brien ND Minnetonka