Dilworth-Glyndon-Felton High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.64 | Baylie Narum | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
15.00 | Madalyn Pompe | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.08 | Baylie Narum | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
30.98 | Ally Freier | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
31.99 | Mallory Morris | 19th | Finals H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.36 | SB | Isabelle Gaytan | 5th | Finals H1 | Complete Results |
1:13.13 | Ashley Taves | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:35.07 | Arianna Gerdon | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
2:37.98 | Bella Tollefson | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
2:48.23 | Alexa Larson | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:18.38 | SB | Emma Friend | 8th | Finals H1 | Complete Results |
6:33.04 | SB | Ariel Mcroey | 14th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
13:14.83 | Raegan Dawson | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
14:34.14 | Emma Friend | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
17.92 | Kaylie Breid | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
19.97 | Annie Waale | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
20.29 | Tayla Dufault | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
52.78 | SB | Kaylie Breid | 5th | Finals H2 | Complete Results |
54.24 | Annie Waale | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
58.16 | Tayla Dufault | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.73 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
2:00.42 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:55.23 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:40.41 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | Ally Freier | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | Alyssa Landsem | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4-0 | Bella Tollefson | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-9 | Katherine Finseth | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
15-0.25 | Baylie Narum | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
13-9.5 | Madalyn Pompe | 16th | Finals H3 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
34-0.5 | SB | Katherine Finseth | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
28-3 | Grace Rames | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
7-11 | Kjersten Nelson | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
7-5 | Tayla Dufault | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
7-5 | Gracie Arends | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
107-3 | Grace Steichen | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
69-1 | Emma Hellerud | 18th | Finals H3 | Complete Results | |
66-3 | Jocylin Cyr | 20th | Finals H3 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
32-11.25 | Grace Steichen | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
28-4.5 | Aleeya Verdi | 11th | Finals H3 | Complete Results | |
26-10 | Emma Hellerud | 9th | Finals H3 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.72 | Jacob Ewen | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
13.54 | SB | Brayden Manston | 13th | Finals H3 | Complete Results |
16.93 | Jeb Christiansen | 21st | Finals H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
25.01 | SB | Brady Winter | 6th | Finals H1 | Complete Results |
25.84 | SB | Steven Taves | 10th | Finals H2 | Complete Results |
26.08 | Eduardo Santos | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
52.18 | Josh Finseth | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
54.40 | Justin Wang | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
57.03 | Steven Taves | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:01.93 | Daniel Wilson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
2:11.43 | Dylan Taves | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
2:30.09 | Alec Gulseth | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:57.78 | Cade Dawson | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4:58.21 | SB | Alec Gulseth | 4th | Finals H1 | Complete Results |
4:59.05 | SB | Mason Kerr | 5th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:13.93 | Cade Dawson | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
11:33.31 | Mason Kerr | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
11:42.24 | Chandler Grey | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.27 | Keaton Ring | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.91 | SB | Keaton Ring | 1st | Finals H1 | Complete Results |
46.94 | SB | Tanner Schwehr | 10th | Finals H2 | Complete Results |
50.32 | SB | Logan Tucker | 14th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.55 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:35.23 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:31.70 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
8:43.07 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-3 | SB | Daniel Wilson | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4-11 | Brayden Manston | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
4-11 | Jacob Ewen | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
19-1 | Jacob Ewen | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
17-11 | SB | Cameron Johnson | 8th | Finals H3 | Complete Results |
15-11.75 | Brady Winter | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
42-3 | Josh Finseth | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
39-5.5 | SB | Justin Wang | 5th | Finals H2 | Complete Results |
37-2.75 | SB | Logan Tucker | 10th | Finals H2 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-11 | SB | Ben Edeen | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
10-11 | Trevor Dufault | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
7-11 | Cade Sogge | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
140-0 | Trevor Dufault | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
133-11 | Bryce Anderson | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
123-3 | Hunter Macziewski | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
47-1 | Bryce Anderson | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
44-11.5 | Trevor Dufault | 5th | Finals H3 | Complete Results | |
41-11.5 | Cole Montplaisir | 6th | Finals H3 | Complete Results |