Elk River High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.51 | Adaeze Udalla | 16th | Prelims H1 | Complete Results | |
14.05 | SB | Ashley Ege | 29th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.17 | SB | Ava Grimm | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
26.65 | Ava Grimm | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
29.21 | Ashley Ege | 25th | Prelims H1 | Complete Results | |
29.76 | SB | Julia Kramer | 34th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
58.65 | SB | Ava Grimm | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
1:00.72 | Ava Grimm | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
1:07.65 | SB | Jordan Hund | 22nd | Prelims H1 | Complete Results |
1:08.57 | Kayla Nidever | 26th | Prelims H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:24.01 | Audrey Neuerburg-chapman | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
2:28.09 | Audrey Neuerburg-chapman | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
2:35.41 | SB | Annica Carr | 21st | Prelims H1 | Complete Results |
2:40.24 | SB | Averi Schirmers | 30th | Prelims H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:56.73 | Jordan Langbehn | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
5:57.83 | SB | Ava Trombley | 24th | Finals H1 | Complete Results |
6:10.28 | SB | Mckenna Schwake | 34th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:25.82 | SB | Jessica Emerson | 9th | Finals H1 | Complete Results |
12:28.92 | SB | Elaina Kuhnau | 11th | Finals H1 | Complete Results |
13:43.32 | SB | Carissa Edman | 31st | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.36 | SB | Christina Babaya | 5th | Finals H1 | Complete Results |
16.67 | SB | Angel Fredin | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
16.78 | Christina Babaya | 5th | Prelims H1 | Complete Results | |
17.48 | SB | Ella Johnson | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
26.45 | Angel Fredin | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
46.97 | SB | Angel Fredin | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
48.58 | Angel Fredin | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
52.04 | SB | Savanna Johnson | 11th | Prelims H1 | Complete Results |
53.50 | Jami Feist | 16th | Prelims H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.26 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:46.57 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:21.35 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:26.22 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Alaina Schoenfelder | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
5-0 | SB | Ava Grimm | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4-10 | Ella Johnson | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
16-3.75 | Adaeze Udalla | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
15-8.5 | SB | Katie Buhl | 8th | Finals H1 | Complete Results |
14-3.25 | Julia Kramer | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
35-5.75 | SB | Katie Buhl | 5th | Finals H1 | Complete Results |
34-0.75 | SB | Christina Babaya | 7th | Finals H1 | Complete Results |
34-0 | Adaeze Udalla | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
8-1 | SB | Madison Erickson | 26th | Finals H1 | Complete Results |
8-1 | SB | Clarissa Hilary | 28th | Finals H1 | Complete Results |
6-7 | Anna Riewe | 36th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
108-0 | SB | Miranda Reierson | 8th | Finals H1 | Complete Results |
105-1 | SB | Clarissa Hilary | 11th | Finals H1 | Complete Results |
91-11 | Andi Mehrer | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
35-2.5 | Kennedy Gleason | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
34-3.5 | SB | Olivia Kramer | 9th | Finals H1 | Complete Results |
33-3.5 | SB | Johanna Langbehn | 17th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.78 | SB | Adam Nelson | 12th | Prelims H1 | Complete Results |
11.81 | SB | Carter Otto | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.49 | Michael Johnson | 22nd | Prelims H1 | Complete Results | |
24.86 | Collin Nelson | 30th | Prelims H1 | Complete Results | |
26.01 | SB | Nicholas Fischer | 37th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
56.05 | SB | Calvin Artmann | 21st | Prelims H1 | Complete Results |
59.89 | SB | Nicholas Fischer | 34th | Prelims H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:02.82 | SB | Joseph Gustafson | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
2:06.35 | SB | Pavel Strelchuk | 13th | Prelims H1 | Complete Results |
2:13.91 | SB | Maxwell Barnett | 28th | Prelims H1 | Complete Results |
2:16.07 | Joseph Gustafson | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:27.98 | Lucas Gustafson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4:57.83 | SB | Cameron Lehmann | 25th | Finals H1 | Complete Results |
5:00.15 | SB | Gavin Hilyar | 27th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:50.20 | SB | Matthew Binsfeld | 18th | Finals H1 | Complete Results |
11:07.65 | Miles Olofson | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
11:19.10 | Gavin Hilyar | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.13 | SB | Kevin Egbujor | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
15.36 | SB | Jared Stanke | 7th | Finals H1 | Complete Results |
15.40 | Jared Stanke | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
15.46 | Kevin Egbujor | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
16.89 | SB | Jaures Ayumba | 18th | Prelims H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
40.42 | SB | Kevin Egbujor | 4th | Finals H1 | Complete Results |
41.02 | Kevin Egbujor | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
41.45 | Jared Stanke | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
41.67 | Jared Stanke | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.99 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:34.40 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:32.58 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:25.26 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
6-1 | Kevin Egbujor | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
5-10 | Jared Stanke | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
5-8 | SB | Michael Johnson | 12th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
19-8.5 | Nicklaus Gill | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
18-4.75 | w | Jaures Ayumba | 25th | Finals H1 | Complete Results |
18-4.5 | Samuel Dmitruk | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
40-8 | SB | Jaures Ayumba | 10th | Finals H1 | Complete Results |
37-11 | Nicklaus Gill | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
35-10.5 | Cade Osterman | 35th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
12-0 | Jack Gebhardt | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
11-0 | Nicklaus Gill | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
10-0 | Colin Bedbury | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
131-6 | Elijah Bicek | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
122-2.5 | SB | Lafayette Bade | 11th | Finals H1 | Complete Results |
115-0.5 | SB | Seth Hopkins | 17th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
48-7 | SB | Elijah Bicek | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
43-1 | Lafayette Bade | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
42-3.5 | SB | Seth Hopkins | 18th | Finals H1 | Complete Results |