Austin High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.12 | Sarah Wangen | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
14.87 | Mary Omot | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
15.91 | Mo Su | 22nd | Finals H5 | Complete Results | |
16.56 | SB | Angel Fuentes | 31st | Finals H4 | Complete Results |
16.99 | SB | Ella Schultz | 33rd | Finals H1 | Complete Results |
17.49 | SB | Bella Swenson | 34th | Finals H2 | Complete Results |
17.49 | SB | Aluel Deng | 34th | Finals H4 | Complete Results |
25.29 | SB | Hannah Keenan | 36th | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
31.27 | Rachel Engelstad | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
31.90 | SB | Drayona Davis | 10th | Finals H3 | Complete Results |
33.29 | SB | Akuch Ojulu | 13th | Finals H2 | Complete Results |
34.29 | Kara Wolfs | 16th | Finals H5 | Complete Results | |
35.64 | Nyadiet Pine | 23rd | Finals H4 | Complete Results | |
35.93 | SB | Hannah Fritz | 24th | Finals H4 | Complete Results |
38.55 | Maya Rech | 27th | Finals H1 | Complete Results | |
38.70 | SB | Bella Swenson | 29th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:07.01 | Agony Kwot | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
1:10.84 | SB | Kiandria Greene | 5th | Finals H1 | Complete Results |
1:11.24 | Claire Raymond | 7th | Finals H4 | Complete Results | |
1:15.54 | Akuch Ojulu | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
1:15.66 | SB | Drayona Davis | 13th | Finals H3 | Complete Results |
1:18.69 | Katherine Schumacher | 19th | Finals H4 | Complete Results | |
1:23.85 | Hannah Fritz | 24th | Finals H3 | Complete Results | |
1:26.15 | SB | Angel Fuentes | 27th | Finals H4 | Complete Results |
1:32.34 | SB | Maya Rech | 30th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
3:08.31 | Lilly Weise | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
3:14.14 | SB | Grace Vortherms | 13th | Finals H1 | Complete Results |
3:18.27 | Audra Schmitt | 16th | Finals H2 | Complete Results | |
3:24.27 | Ella Schultz | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:43.29 | Lilly Weise | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
7:58.47 | SB | Aleshka Medina | 14th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
20.32 | SB | Marie Tolbert | 9th | Finals H2 | Complete Results |
20.99 | Kara Wolfs | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
22.22 | SB | Ellen Eikens | 18th | Finals H2 | Complete Results |
22.46 | SB | Duna Oteng | 19th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
1:00.69 | Relay Team | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:07.75 | Relay Team | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:59.74 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-4 | SB | Kiru Othow | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4-4 | Rachel Engelstad | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4-2 | SB | Emily Hjelmen | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4-0 | Aggie Mckichan | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
3-10 | SB | Kiandria Greene | 17th | Finals H1 | Complete Results |
3-10 | SB | Katherine Schumacher | 18th | Finals H1 | Complete Results |
3-8 | Marie Tolbert | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
3-8 | SB | Calleigh Geannakouri | 19th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
13-9 | Sarah Wangen | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
12-5 | SB | Duna Oteng | 9th | Finals H1 | Complete Results |
11-9 | SB | Madison Staska | 11th | Finals H1 | Complete Results |
10-11 | Mary Omot | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
10-2 | Nyadiet Pine | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
9-2.5 | SB | Audra Schmitt | 24th | Finals H1 | Complete Results |
7-8.5 | SB | Bella Swenson | 29th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
24-10.5 | SB | Madison Staska | 8th | Finals H1 | Complete Results |
22-8 | SB | Aleshka Medina | 10th | Finals H1 | Complete Results |
22-3.5 | Audra Schmitt | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
6-6 | SB | Sarah Wangen | 1st | Finals H1 | Complete Results |
6-6 | SB | Claire Raymond | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
6-0 | SB | Aleshka Medina | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
71-2 | Mya Waters | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
63-5 | Ali Portz | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
59-1 | Annete Galvadon | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
56-11 | Mary Eich | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
54-10 | Payton Gilmer | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
51-5 | SB | Alexys Heimsness | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
46-3 | SB | Sydney Caruso | 25th | Finals H1 | Complete Results |
44-8 | SB | Aluel Deng | 27th | Finals H1 | Complete Results |
42-2 | SB | Mo Su | 31st | Finals H1 | Complete Results |
30-10 | SB | Ellen Eikens | 33rd | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
26-9.5 | Mya Waters | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
26-8 | Ali Portz | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
24-8 | SB | Sydney Caruso | 14th | Finals H1 | Complete Results |
24-7.5 | SB | Payton Gilmer | 15th | Finals H1 | Complete Results |
21-10 | Alexys Heimsness | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
20-7.5 | Mary Eich | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
20-3 | SB | Aluel Deng | 26th | Finals H1 | Complete Results |
19-4.5 | SB | Bella Swenson | 29th | Finals H1 | Complete Results |
19-4 | SB | Annete Galvadon | 30th | Finals H1 | Complete Results |
17-8 | SB | Ellen Eikens | 33rd | Finals H1 | Complete Results |
17-2 | SB | Mo Su | 34th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
13.70 | SB | Atriel Terry | 10th | Finals H3 | Complete Results |
14.60 | Thaw Stuhr | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
14.66 | SB | William Lawhead | 16th | Finals H2 | Complete Results |
15.91 | SB | Anthony Flores Jimenez | 25th | Finals H2 | Complete Results |
16.60 | Elijah Kline | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.50 | SB | Owen Haney | 7th | Finals H3 | Complete Results |
30.53 | SB | Izaeh Borg | 16th | Finals H1 | Complete Results |
32.17 | William Lawhead | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
34.16 | Anthony Flores Jimenez | 24th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:02.63 | SB | Dane Mitchell | 5th | Finals H2 | Complete Results |
1:11.46 | Riley Ferguson | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:33.73 | Joseph Garry | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
2:36.34 | Nicholas Asmus | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
2:39.14 | Andrew Clausman | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
3:11.32 | Chase Collins | 18th | Finals H2 | Complete Results | |
3:29.24 | SB | Archer Jovaag | 19th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:17.36 | SB | Joseph Garry | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
5:52.79 | Thomas Herrick | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
7:00.09 | SB | Archer Jovaag | 12th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
19.79 | SB | Izaeh Borg | 12th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
52.50 | Relay Team | 3rd | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:54.12 | Relay Team | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:23.67 | Relay Team | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-10 | Atriel Terry | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4-8 | SB | Dane Mitchell | 11th | Finals H1 | Complete Results |
4-6 | Samuel Eyre | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
4-4 | Andrew Clausman | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
4-4 | SB | Mason Callahan | 21st | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
15-2 | SB | Riley Ferguson | 9th | Finals H1 | Complete Results |
13-4 | SB | Thomas Herrick | 18th | Finals H1 | Complete Results |
12-1 | SB | Nicholas Asmus | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
11-10 | Thaw Stuhr | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
11-6 | SB | Anthony Flores Jimenez | 25th | Finals H1 | Complete Results |
11-2.5 | Carter Hoffman | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
10-2.5 | Archer Jovaag | 27th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
31-6 | SB | Riley Ferguson | 8th | Finals H1 | Complete Results |
29-11 | SB | Brenden Moriarty | 9th | Finals H1 | Complete Results |
23-5 | Elijah Kline | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
5-6 | SB | Joseph Garry | 6th | Finals H1 | Complete Results |
5-0 | Thomas Herrick | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
66-1 | Mason Callahan | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
64-1 | Samuel Eyre | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
61-9 | Mason Pacholl | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
26-5 | Samuel Eyre | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
24-4 | Mason Callahan | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
23-1 | Mason Pacholl | 14th | Finals H1 | Complete Results |