University of Sioux Falls Results
Women | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
60 Meter Dash | |||||
7.62 | Kanya Henderson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
7.71 | Kanya Henderson | 2nd | Prelims H2 | Complete Results | |
7.72 | Sarah Troescher | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
7.80 | Sarah Troescher | 6th | Prelims H2 | Complete Results | |
7.97 | SB | Mercy Oyadare | 11th | Prelims H4 | Complete Results |
8.55 | Alexis Frank | 22nd | Prelims H4 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.67 | Alexis Frank | 17th | Finals H5 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
59.73 | SB | Mercy Oyadare | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
1:02.37 | Emma Kenkel | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
1:02.40 | SB | Holly Mayers | 12th | Finals H1 | Complete Results |
1:05.01 | SB | Zoe Cigard | 17th | Finals H1 | Complete Results |
1:05.93 | SB | Jasmine Harris | 19th | Finals H5 | Complete Results |
600 Meter Run | |||||
1:40.84 | SB | Cassidy O'meara | 7th | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:14.63 | SB | Taryn Ceglowski | 1st | Finals H1 | Complete Results |
2:27.31 | SB | Tianna Wald | 9th | Finals H2 | Complete Results |
2:31.78 | SB | Sadie Thompson | 11th | Finals H2 | Complete Results |
2:41.14 | SB | Annabelle Schulz | 15th | Finals H3 | Complete Results |
2:48.88 | SB | Emily Olson | 19th | Finals H3 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
3:05.83 | SB | Annika Aho | 8th | Finals H1 | Complete Results |
One Mile Run | |||||
5:24.81 | Lauren Wells | 16th | Finals H2 | Complete Results | |
5:39.12 | Karlee Simmons | 25th | Finals H2 | Complete Results | |
5:52.87 | SB | Hannah Ebert | 30th | Finals H3 | Complete Results |
60 Meter Hurdles | |||||
9.24 | Jailah Brice-Moore | 9th | Prelims H4 | Complete Results | |
9.81 | Meara Beighley | 21st | Prelims H2 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2.25 | Taylor Stoltz | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-7.5 | SB | Natalie Meyers | 4th | Finals H3 | Complete Results |
16-5 | Clara Paul | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
15-8.25 | Cassidy Noeldner | 21st | Finals H2 | Complete Results | |
14-4.5 | Sarah Micek | 28th | Finals H1 | Complete Results | |
13-6.25 | Clara Leverich | 29th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
34-7 | Clara Paul | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
33-6 | Cassidy Noeldner | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
30-5.5 | SB | Clara Leverich | 15th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-6 | Carolyn Groeger | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Men | Athlete | Place | Section | Results | |
60 Meter Dash | |||||
6.96 | SB | Jonathon Rowe | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
6.99 | Jonathon Rowe | 2nd | Prelims H3 | Complete Results | |
7.01 | SB | Nate Andrusick | 4th | Finals H1 | Complete Results |
7.08 | Nate Andrusick | 4th | Prelims H4 | Complete Results | |
7.35 | Kpeweh Smith | 14th | Prelims H3 | Complete Results | |
7.43 | Troy Petersohn | 15th | Prelims H1 | Complete Results | |
7.64 | Ethan Holm | 17th | Prelims H4 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.65 | SB | Kpeweh Smith | 18th | Finals H5 | Complete Results |
24.85 | SB | Robert Rauh | 24th | Finals H7 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
51.99 | SB | Jayden Slaba | 10th | Finals H3 | Complete Results |
52.71 | Mitchell Cooke | 16th | Finals H3 | Complete Results | |
54.82 | Robert Rauh | 17th | Finals H4 | Complete Results | |
600 Meter Run | |||||
1:27.63 | SB | Nate Grotewold | 4th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:05.06 | Jace Burma | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
1000 Meter Run | |||||
2:39.97 | SB | Wil Modjeski | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:45.69 | Diego Jaimes | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
One Mile Run | |||||
4:45.81 | SB | Wyatt Schlager | 12th | Finals H2 | Complete Results |
3000 Meter Run | |||||
9:10.85 | Sam Ricker | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
9:13.33 | SB | Seth Overholt | 7th | Finals H1 | Complete Results |
9:23.44 | SB | Jeffrey Sandkuhler | 11th | Finals H1 | Complete Results |
9:29.00 | SB | Shodo Mahamed | 13th | Finals H1 | Complete Results |
9:34.54 | SB | Edwin Iraheta | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
20-10.5 | Christian Riley | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
18-10 | Ethan Holm | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
41-5 | Isiah Dancy | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
15-9 | SB | Tristan Zawadzki | 1st | Finals H1 | Complete Results |
13-3.5 | Jake Person | 10th | Finals H1 | Complete Results |