Varsity Boys 5K
Place Score Bib No Name Team Grade Time Pace
1 1 2052 Jack Goulet Warroad 10 18:22.5 3:41/K
2 2 2149 Sean O'Connor Roseau 12 18:36.8 3:43/K
3 3 2145 Tristan Anderson Roseau 12 18:46.7 3:45/K
4 4 2063 Emmett Marvin Warroad 12 18:59.6 3:48/K
5 (< 5) 2109 Zach Helgeson Fisher 12 19:10.8 3:50/K
6 5 2146 Talon Hiligis Roseau 12 19:32.8 3:55/K
7 6 2044 Teferi Reeves Warroad 8 19:35.1 3:55/K
8 7 1970 Seth Meikle Lake Of The Woods 10 19:36.1 3:55/K
9 8 1986 Brock Tvedt Red Lake County 12 20:00.6 4:00/K
10 9 2059 Evan Grover Warroad 11 20:00.8 4:00/K
11 10 2148 David Nelson Roseau 12 20:04.5 4:01/K
12 11 2142 Nick Magnusson Roseau 11 20:08.5 4:02/K
13 12 2036 Wyatt Crist Warroad 7 20:10.2 4:02/K
14 (< 5) 2083 Devin Casares West Marshall Fusion 10 20:29.6 4:06/K
15 13 2150 Jared Ostroski Roseau 12 20:41.3 4:08/K
16 14 2103 Quinn Christianson Ada-Borup/Norman 11 20:53.9 4:11/K
17 15 2060 Lukas Hruby Warroad 11 21:01.2 4:12/K
18 16 2054 Griffin Marvin Warroad 10 21:06.4 4:13/K
19 (> 7) 2053 Sam Goulet Warroad 10 21:08.3 4:14/K
20 17 2143 Markus Nelson Roseau 11 21:09.4 4:14/K
21 (> 7) 2147 Tucker Lundgren Roseau 12 21:14.3 4:15/K
22 18 1968 Yili Schiro Lake Of The Woods 9 21:41.8 4:20/K
23 19 1985 Brody Moen Red Lake County 12 21:45.0 4:21/K
24 20 2102 Christian Miller Ada-Borup/Norman 11 21:52.6 4:23/K
25 21 2101 Tucker Hansen Ada-Borup/Norman 10 21:54.6 4:23/K
26 22 2095 Drew Hemberger Ada-Borup/Norman 7 22:02.8 4:25/K
27 (< 5) 2081 Jacob Schoepp West Marshall Fusion 9 22:14.0 4:27/K
28 23 2096 Caspar Kritzberger Ada-Borup/Norman 7 22:39.5 4:32/K
29 24 1981 Caden Lee Red Lake County 9 22:58.9 4:36/K
30 25 1965 Alex Beckel Lake Of The Woods 8 23:17.3 4:39/K
31 26 1983 Peyton O'Neill Red Lake County 9 23:19.4 4:40/K
32 27 1966 Dawson Meikle Lake Of The Woods 8 23:32.9 4:43/K
33 (< 5) 1958 John Devries Clearbrook-Gonvick 11 24:05.8 4:49/K
34 (< 5) 2084 Kenny Johnson West Marshall Fusion 10 24:41.7 4:56/K
35 28 2105 Peyton Rasmusson Ada-Borup/Norman 11 24:47.1 4:57/K
36 29 2100 Nolan Jacobson Ada-Borup/Norman 8 24:56.1 4:59/K
37 30 1971 Chase Steinbach Lake Of The Woods 11 25:15.9 5:03/K
38 (< 5) 2082 Hunter Bergh West Marshall Fusion 10 25:17.5 5:04/K
39 (> 7) 2104 Brandon Loosbrock Ada-Borup/Norman 11 25:19.6 5:04/K
40 (< 5) 1956 Daniel Rankin Clearbrook-Gonvick 10 27:48.1 5:34/K
41 31 1984 Everett Svendsen Red Lake County 9 27:54.9 5:35/K
42 32 1982 Maverick Nelson Red Lake County 9 28:01.5 5:36/K
Varsity Girls 5K
Place Score Bib No Name Team Grade Time Pace
1 1 2114 Lelia Johnson Roseau 9 21:37.8 4:20/K
2 2 2015 Faith Lilly Warroad 9 22:08.5 4:26/K
3 3 2029 Eliana Bleess Warroad 12 22:10.5 4:26/K
4 (< 5) 1951 Jennifer Lavin Clearbrook-Gonvick 12 22:52.1 4:34/K
5 (< 5) 1959 AnMarie Peterson Lake Of The Woods 7 22:52.4 4:34/K
6 4 2010 Caroline Marvin Warroad 8 23:08.6 4:38/K
7 5 2007 Jenna Goulet Warroad 7 23:15.7 4:39/K
8 6 2068 Annie Peterson West Marshall Fusion 7 23:46.3 4:45/K
9 7 2067 Jorie Miska West Marshall Fusion 7 23:53.9 4:47/K
10 8 2008 Linnea Harren Warroad 7 23:55.2 4:47/K
11 9 2018 Ellie Adams Warroad 10 23:55.2 4:47/K
12 10 1978 Marissa Schiebe Red Lake County 11 24:02.4 4:48/K
13 11 1976 Keira Morinville Red Lake County 9 24:03.3 4:49/K
14 (< 5) 1963 Bailey Husbands Lake Of The Woods 9 24:23.3 4:53/K
15 (< 5) 2106 Danika Motl Fisher 8 24:26.1 4:53/K
16 12 2078 Emily Pederson West Marshall Fusion 12 24:27.3 4:53/K
17 13 2075 Macy Haugen West Marshall Fusion 11 24:28.1 4:54/K
18 14 2073 Paige Michalski West Marshall Fusion 10 24:29.6 4:54/K
19 15 2025 Avianna Heppner Warroad 11 24:38.4 4:56/K
20 (> 7) 2030 Rachael Heppner Warroad 12 24:47.7 4:58/K
21 16 1974 Elizabeth Lytle Red Lake County 8 24:54.7 4:59/K
22 17 2115 Kaitlyn Olson Roseau 9 25:09.4 5:02/K
23 18 2089 Julia Miller Ada-Borup/Norman 8 25:16.1 5:03/K
24 19 2077 Elizabeth Parker West Marshall Fusion 11 25:16.9 5:03/K
25 20 2120 Skylar Thingvold Roseau 12 25:25.8 5:05/K
26 21 1972 Emma Hendrickson Red Lake County 7 25:29.9 5:06/K
27 22 2076 Casey Osowski West Marshall Fusion 11 25:41.2 5:08/K
28 (< 5) 1950 Julie Lavin Clearbrook-Gonvick 10 25:47.8 5:10/K
29 23 2119 Autumn Dimich Roseau 12 26:38.2 5:20/K
30 24 2092 Miya Brandt Ada-Borup/Norman 11 26:47.4 5:21/K
31 (< 5) 1964 Alyce Lebrasseur Lake Of The Woods 9 26:52.2 5:22/K
32 25 1973 Daphne Harmoning Red Lake County 8 27:08.1 5:26/K
33 26 2091 Elzetta Bitker Ada-Borup/Norman 10 27:24.8 5:29/K
34 27 1977 Emma Knott Red Lake County 10 27:39.0 5:32/K
35 28 2118 Kaitlyn Larson Roseau 11 27:42.2 5:32/K
36 29 2117 Autumn Gross Roseau 11 27:52.3 5:34/K
37 30 2094 Kaya Lee Ada-Borup/Norman 11 28:43.1 5:45/K
38 31 2090 Livi Kinkade Ada-Borup/Norman 9 28:51.9 5:46/K
39 (< 5) 2108 Jenna Vasek Fisher 12 29:19.2 5:52/K
40 32 2093 Alexis Jalbert Ada-Borup/Norman 11 29:34.5 5:55/K
Junior Varsity Boys 3200m
Place Score Bib No Name Team Grade Time Pace
1 1 2144 Andrew Tuttle Roseau 12 12:46.1 3:59/K
2 2 2051 Garrett Hennum Warroad 10 12:53.1 4:02/K
3 3 2136 Bodee Hovda Roseau 10 12:55.7 4:02/K
4 4 2050 Erick Comstock Warroad 10 13:00.9 4:04/K
5 5 2141 Evan Osweiler Roseau 11 13:13.6 4:08/K
6 6 2140 Ryan Erickson Roseau 11 13:20.6 4:10/K
7 7 2057 Malachi Lilly Warroad 11 13:40.2 4:16/K
8 (< 5) 1955 Dwayne Knutson Clearbrook-Gonvick 10 13:42.4 4:17/K
9 8 2055 John Davis Warroad 11 13:43.0 4:17/K
10 9 2056 Jackson LeBrasseaur Warroad 11 13:55.6 4:21/K
11 10 2135 Mitchell Berger Roseau 10 14:08.8 4:25/K
12 11 2137 Jonah Lucas Roseau 10 14:23.2 4:30/K
13 12 2061 Justus Fisher Warroad 12 15:15.2 4:46/K
14 13 2058 Nels Nestegard Warroad 11 15:48.5 4:56/K
15 14 2138 Josh Tangen Roseau 10 18:32.4 5:48/K
16 (> 7) 2139 Joseph Delaney Roseau 11 19:05.1 5:58/K
17 (< 5) 1957 Jayden Bergerson Clearbrook-Gonvick 11 19:32.1 6:06/K
Junior Varsity Girls 3200m
Place Score Bib No Name Team Grade Time Pace
1 1 2021 Haley Syverson Warroad 11 15:56.8 4:59/K
2 2 2020 Elyza Lilly Warroad 11 16:09.6 5:03/K
3 3 2019 Peyton Estling Warroad 11 16:33.4 5:10/K
4 4 2026 Cassandra Billingsley Warroad 12 16:59.3 5:19/K
5 (< 5) 2074 Josie Rivard West Marshall Fusion 11 18:02.2 5:38/K
6 (< 5) 2116 Emily Restad Roseau 10 18:06.6 5:40/K
7 5 2027 Ella Rourk Warroad 12 18:07.8 5:40/K
8 6 2024 Grace Lindner Warroad 11 18:41.4 5:50/K
9 7 2017 Lila Lanctot Warroad 10 19:12.5 6:00/K
10 (> 7) 2023 Victoria Berry Warroad 11 23:39.1 7:23/K
11 (> 7) 2022 Sara Anderson Warroad 11 23:42.1 7:24/K
Junior High Boys 3200m
Place Score Bib No Name Team Grade Time Pace
1 1 2037 Liam Grover Warroad 8 12:21.3 3:52/K
2 2 2125 Ryan Hirst Roseau 8 12:36.6 3:56/K
3 3 2131 Gunnar Lund Roseau 9 12:43.3 3:59/K
4 4 1997 Brady Loer East Grand Forks 9 12:44.4 3:59/K
5 5 2000 Jonah Vandervort East Grand Forks 9 12:45.3 3:59/K
6 6 1996 Brayden Carlson East Grand Forks 9 12:46.4 4:00/K
7 7 1999 Charles Nelson East Grand Forks 9 12:46.8 4:00/K
8 8 1992 Weston Mahar East Grand Forks 8 12:47.4 4:00/K
9 9 1998 Tate Moore East Grand Forks 9 12:48.7 4:00/K
10 10 2038 Wyatt Hennum Warroad 8 12:55.4 4:02/K
11 11 2124 Abram Hinson Roseau 8 12:55.5 4:02/K
12 12 1991 Jaxon Mahar East Grand Forks 8 13:02.6 4:05/K
13 13 2129 Brennen Johnson Roseau 9 13:11.4 4:07/K
14 14 2040 Kason Pietruszewski Warroad 8 13:41.5 4:17/K
15 (> 7) 1995 Cooper Boushee East Grand Forks 9 13:41.5 4:17/K
16 15 2130 Titus Kvien Roseau 9 13:44.6 4:18/K
17 16 2046 Isaiah Fish Warroad 9 13:50.9 4:20/K
18 (> 7) 2002 Kasen Riendeau East Grand Forks 9 14:02.3 4:23/K
19 17 2041 Harry Poole Warroad 8 14:23.9 4:30/K
20 (< 5) 2079 Kainen Koponen West Marshall Fusion 7 14:35.4 4:34/K
21 18 2121 Thatcher Olson Roseau 7 14:36.5 4:34/K
22 (< 5) 1953 Matthew Rankin Clearbrook-Gonvick 7 14:42.7 4:36/K
23 19 2133 Austin Hagen Roseau 9 14:54.4 4:40/K
24 (> 7) 2001 Payton Donarski East Grand Forks 9 15:00.0 4:41/K
25 20 2049 David Hruby Warroad 9 15:02.2 4:42/K
26 21 2617 Keegan Lund Thief River Falls 7 15:03.9 4:42/K
27 (< 5) 2098 Sirius Black Ada-Borup/Norman 8 15:09.8 4:44/K
28 (< 5) 1954 Sabin Helberg Clearbrook-Gonvick 9 15:16.5 4:46/K
29 (> 7) 2127 Benjamin Butler Roseau 9 15:24.6 4:49/K
30 22 2047 Will Hardwick Warroad 9 15:31.8 4:51/K
31 (> 7) 2123 Van Munstenteiger Roseau 7 15:36.6 4:53/K
32 (> 7) 2045 Simon Anderson Warroad 9 15:41.1 4:54/K
33 (< 5) 2099 Cayle Jacobson Ada-Borup/Norman 8 15:53.0 4:58/K
34 (> 7) 1994 Rylan Slack East Grand Forks 8 16:03.8 5:01/K
35 (> 7) 2126 Emmett Butler Roseau 8 16:09.4 5:03/K
36 (> 7) 2035 Sam Hard Warroad 7 16:27.4 5:09/K
37 (> 7) 2039 Nixon Norman Warroad 8 16:28.9 5:09/K
38 (< 5) 1952 Bryce Helberg Clearbrook-Gonvick 7 16:30.1 5:09/K
39 (> 7) 2032 Kendan Curtis Warroad 7 16:30.4 5:10/K
40 (< 5) 2097 Pheonix Black Ada-Borup/Norman 8 16:32.2 5:10/K
41 23 2526 Lincoln Davis Thief River Falls 16:35.0 5:11/K
42 (> 7) 2031 Landon Adams Warroad 7 16:40.3 5:13/K
43 24 2618 Briley Olsonawski Thief River Falls 7 16:56.1 5:18/K
44 25 2516 Hudson Brouse Thief River Falls 16:57.3 5:18/K
45 (< 5) 2080 Jason Schoepp West Marshall Fusion 8 16:57.8 5:18/K
46 (> 7) 2134 Logan Koubandonh Roseau 9 17:05.1 5:20/K
47 (< 5) 1980 Nick Suchy Red Lake County 7 17:08.9 5:22/K
48 (> 7) 2033 Sam Daniels Warroad 7 17:22.0 5:26/K
49 (> 7) 1993 Lucas Larson East Grand Forks 8 17:31.6 5:29/K
50 (> 7) 2048 Dane Fish Warroad 9 18:13.0 5:42/K
51 (> 7) 2042 Jack Palmquist Warroad 8 18:17.1 5:43/K
52 (> 7) 2122 John Delaney Roseau 7 18:51.2 5:54/K
53 (> 7) 2034 Parker Dougherty Warroad 7 18:56.3 5:55/K
54 26 2616 Jack Krein Thief River Falls 8 20:30.7 6:25/K
55 (< 5) 1979 Brody Hammer Red Lake County 7 24:50.3 7:46/K
Junior High Girls 3200m
Place Score Bib No Name Team Grade Time Pace
1 (< 5) 2498 Livia Harbott Thief River Falls 14:03.8 4:24/K
2 1 2003 Ilaina Fish Warroad 7 14:42.7 4:36/K
3 2 2011 Mikayla Curtis Warroad 9 14:54.3 4:39/K
4 (< 5) 1988 Ava Kleinvachter East Grand Forks 7 14:56.7 4:40/K
5 3 2009 Katy Comstock Warroad 8 14:57.6 4:41/K
6 4 2069 Audrey Bienek West Marshall Fusion 8 15:26.7 4:50/K
7 (< 5) 2112 Ashlynn Omdahl Roseau 7 15:27.1 4:50/K
8 5 2004 Emmie Hardwick Warroad 7 15:36.2 4:53/K
9 6 2071 Nora Osowski West Marshall Fusion 8 15:36.5 4:53/K
10 (< 5) 2111 Paige Larson Roseau 7 16:07.3 5:02/K
11 7 2070 Ashley Narlock West Marshall Fusion 8 16:14.1 5:04/K
12 8 2013 Logan Goulet Warroad 9 16:19.7 5:06/K
13 9 2014 Madison Wegand Warroad 9 16:24.0 5:08/K
14 (< 5) 2463 Macie Baltes Thief River Falls 16:31.7 5:10/K
15 (< 5) 1948 Sarah Imle Clearbrook-Gonvick 7 16:40.7 5:13/K
16 (< 5) 1987 Payge Gudajtes East Grand Forks 7 17:15.2 5:24/K
17 (< 5) 2087 Madi Nitschke Ada-Borup/Norman 7 17:19.8 5:25/K
18 (< 5) 2085 Hannah Brandt Ada-Borup/Norman 7 17:21.2 5:25/K
19 (< 5) 1990 Adrianna Gregoire East Grand Forks 8 17:25.9 5:27/K
20 (< 5) 1989 Kendra Olson East Grand Forks 7 18:18.5 5:43/K
21 (< 5) 2492 Akila Grahn Thief River Falls 7 19:24.6 6:04/K
22 (< 5) 2086 Ava Larson Ada-Borup/Norman 7 19:24.8 6:04/K
23 10 2005 Zepora Lilly Warroad 7 19:45.9 6:11/K
24 (> 7) 2006 Finley Poole Warroad 7 19:46.3 6:11/K
25 (< 5) 2502 Audrey Schmidt Thief River Falls 8 20:24.4 6:23/K
26 (< 5) 1947 JC Bergerson Clearbrook-Gonvick 7 20:29.0 6:24/K
27 (< 5) 1949 Kailey Klema Clearbrook-Gonvick 8 20:30.2 6:24/K
28 11 2064 Chelsey Adamski West Marshall Fusion 7 21:55.6 6:51/K
29 12 2065 Brianna Johnson West Marshall Fusion 7 22:14.8 6:57/K