Boys 100 Meter Dash
Place Name Grade School Time Heat
1 Benjamin Wiggenhorn 10 Mounds View 11.81 H1
2 Daniel Koch 9 Mounds View 12.07 H2
3 Landon Weyer 10 Stillwater 12.09 H1
4 Soel Riser 9 Stillwater 12.27 H1
5 Thomas Jacobs 10 Stillwater 12.30 H1
6 Gajan Dileepan 10 Mounds View 12.34 H1
7 Jack Ohmann 10 Mounds View 12.53 H3
8 Evenson Stoerzinger 9 Stillwater 12.65 H2
9 Sam Fredericks 9 Stillwater 12.689 H1
9 Rosemount Rosemount 12.689 H1
11 Zach Nelson 9 Stillwater 12.87 H2
12 Jimmie Mitchell 10 Mounds View 13.26 H1
13 Austin Han 10 Mounds View 13.31 H1
14 Drew Mulligan 10 Mounds View 13.49 H2
15 Tate Nelson 10 Mounds View 13.82 H2
16 Daniel Shin 9 Mounds View 14.08 H2
17 Thomas Blair 10 Stillwater 14.34 H3
18 Kevin Zhang 10 Mounds View 14.39 H3
19 Finn McArthur 7 Mounds View 15.24 H3
20 Jack Benson 9 Stillwater 15.56 H3
21 Tate McDonald 7 Mounds View 15.63 H3
Boys 200 Meter Dash
Place Name Grade School Time Heat
1 Benjamin Wiggenhorn 10 Mounds View 24.30 H1
2 Tony Akinyemi 10 Stillwater 26.08 H1
3 Gajan Dileepan 10 Mounds View 26.14 H1
4 Evenson Stoerzinger 9 Stillwater 26.87 H1
5 Miles Smith 9 Mounds View 27.85 H2
6 Drew Mulligan 10 Mounds View 28.58 H1
7 Evan Adams 10 Stillwater 28.68 H1
8 Henry Sween 9 Stillwater 29.83 H2
9 Jackson Gilles 9 Stillwater 30.55 H2
10 Finn McArthur 7 Mounds View 31.37 H2
11 Tate McDonald 7 Mounds View 33.55 H2
Boys 400 Meter Dash
Place Name Grade School Finals Heat
1 Will Degonda 10 Stillwater 53.62 H1
2 Tanner Vandeberg 9 Mounds View 57.29 H1
3 Cohen Smith 9 Stillwater 57.94 H1
4 Evan Kirkland 9 Mounds View 61.09 H1
5 Bradley Miller 9 Mounds View 62.23 H2
6 Drew Mulligan 10 Mounds View 63.00 H2
7 Evan Adams 10 Stillwater 64.63 H1
8 Henry Sween 9 Stillwater 65.14 H2
9 Jackson Gilles 9 Stillwater 66.36 H2
10 Jackson Grundahl 9 Stillwater 66.97 H2
Boys 800 Meter Run
Place Name Grade School Time Heat
1 Ryan Kilibarda 10 Stillwater 2:13.87
2 Benjamin Sparks 10 Mounds View 2:16.01
3 Cam Eiselt 10 Stillwater 2:22.61
4 Mason Foster 10 Stillwater 2:28.95
5 Gilbert Siedschlag 10 Stillwater 2:32.83
6 Brady Bushlack 9 Stillwater 2:35.11
7 Matt Fjestad 10 Stillwater 2:53.77
8 Oliver Grim 9 Stillwater 2:56.78
9 Paul Hartmann 9 Stillwater 3:06.07
Boys 110 Meter Hurdles
Place Name Grade School Finals Heat
1 Graham Hutchcroft 10 Mounds View 20.18 H1
2 Jack Higgins 9 Stillwater 20.76 H1
3 Bradley Miller 9 Mounds View 20.81 H1
4 John Corbett 9 Stillwater 26.14 H1
Boys 300 Meter Hurdles
Place Name Grade School Time Heat
1 Caleb Tussey 10 Stillwater 47.89 H2
2 Charley Gleason 10 Stillwater 48.36 H2
3 Graham Hutchcroft 10 Mounds View 49.81 H1
4 Jack Higgins 9 Stillwater 53.70 H1
5 John Corbett 9 Stillwater 54.48 H1
6 Charles Anderson 10 Mounds View 54.61 H2
7 Tate Nelson 10 Mounds View 55.43 H1
Boys 4x100 Meter Relay
Place School Time
1 Stillwater 47.88
2 Mounds View 50.32
Boys 4x200 Meter Relay
Place School Time
1 Stillwater 1:39.45
2 Mounds View 1:49.56
Boys 4x400 Meter Relay
Place School Time
1 Stillwater 3:48.07
2 Stillwater 3:53.90
Boys Long Jump
Place Name Grade School Mark
1 Caleb Tussey 10 Stillwater 18-9.75
2 Seth Johnson 10 Stillwater 18-9.5
3 Thomas Jacobs 10 Stillwater 17-10
4 Jack Ohmann 10 Mounds View 17-9.5
5 Zach Nelson 9 Stillwater 17-9.25
6 Benjamin Sparks 10 Mounds View 17-5.25
7 Soel Riser 9 Stillwater 17-4
8 Ewan McKenzie 10 Stillwater 17-1.5
9 Tanner Vandeberg 9 Mounds View 17-1
10 Eli Aldridge 9 Stillwater 17-0
11 Sam Fredericks 9 Stillwater 16-11
12 Daniel Koch 9 Mounds View 16-10.5
13 Owen Farm 9 Mounds View 16-4
14 Jesse Hendrickson 9 Stillwater 15-9.25
15 Birkeland Swenson 8 Mounds View 15-3.75
16 Thunor Berthiaume 10 Mounds View 13-4.5
Boys Triple Jump
Place Name Grade School Mark
1 Seth Johnson 10 Stillwater 39-10.5
2 Zach Nelson 9 Stillwater 36-10
3 Daniel Koch 9 Mounds View 36-10
4 Tanner Vandeberg 9 Mounds View 36-9
5 Jack Ohmann 10 Mounds View 35-9
6 Owen Farm 9 Mounds View 35-8
7 Sam Fredericks 9 Stillwater 33-4
8 Birkeland Swenson 8 Mounds View 31-8
9 Isaac Fuller 9 Mounds View 28-0
Boys Shot Put
Place Name Grade School Mark
1 Chris Fretag 10 Stillwater 44-1
2 Lucas klinkner Rosemount 38-11
3 Anthony Willier 10 Mounds View 38-7
4 Mike Kostecka 9 Rosemount 37-4
5 Jake Kanta 9 Rosemount 36-5
6 Ian Bleicher 9 Rosemount 34-3
7 Gabriel Lundgren 9 Mounds View 34-2.5
8 Abed Abdallah Mounds View 33-11.5
9 Brody Webster 8 Rosemount 33-5.5
10 Caleb Rother 9 Rosemount 33-5
11 Will Hoover 9 Rosemount 33-1.5
12 Luke Van Oort 9 Mounds View 31-9
13 Jake Kanta 9 Rosemount 29-6
14 Aiden Kough 9 Rosemount 27-7.5
Boys Discus Throw
Place Name Grade School Mark
1 Anthony Willier 10 Mounds View 162-11
2 Charley Gleason 10 Stillwater 146-1
3 Chris Fretag 10 Stillwater 131-11
4 Lucas Klinkner 10 Rosemount 126-10
5 Ian Bleicher 9 Rosemount 121-9
6 Mike Kostecka 9 Rosemount 111-9
7 Luke Van Oort 9 Mounds View 108-3
8 Will Hoover 9 Rosemount 93-8
9 Brody Webster 8 Rosemount 81-9
10 Gabriel Lundgren 9 Mounds View 79-11
11 Austin Han 10 Mounds View 79-1
12 Aiden Kough 9 Rosemount 77-9
13 Jake Kanta 9 Rosemount 77-7
14 shoty Rosemount 72-3
15 Abed Abdallah Mounds View 42-7
Boys High Jump
Place Name Grade School Mark
1 Caleb Tussey 10 Stillwater 6-6.5
2 Owen Farm 9 Mounds View 5-10
3 Birkeland Swenson 8 Mounds View 5-4
4 Charles Anderson 10 Mounds View 5-4
Boys Pole Vault
Place Name Grade School Mark
1 Thunor Berthiaume 10 Mounds View 13-0
2 Jason Walker 10 Mounds View 11-0
3 Jackson Tweed 10 Stillwater 10-6
4 Sam Stonehouse 10 Stillwater 10-0
5 Lincoln Maloney 9 Mounds View 9-6
6 Broderick Stefanik 10 Mounds View 8-6
7 Jack Higgins 9 Stillwater 8-6
8 Benjamin Wallin 8 Mounds View NH