Prior Lake High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.31 | Ashlyn Jore | 10th | Prelims H2 | Complete Results | |
13.58 | Jayla Henderson | 20th | Prelims H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.35 | Jillian Hively | 2nd | Prelims H4 | Complete Results | |
27.03 | Jillian Hively | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
28.27 | Juliann Will | 19th | Prelims H1 | Complete Results | |
28.44 | Sophia Crespo | 22nd | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.72 | SB | Hannah Cole | 10th | Prelims H2 | Complete Results |
1:04.80 | SB | Sydney Dubore | 12th | Prelims H1 | Complete Results |
1:05.35 | SB | Clara Gillen | 13th | Prelims H4 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:21.00 | SB | Sara Gastony | 4th | Finals H1 | Complete Results |
2:25.65 | Sara Gastony | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
2:30.27 | Katherine Kaisersatt | 8th | Prelims H1 | Complete Results | |
2:30.39 | Katherine Kaisersatt | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
2:42.63 | Natalie Thoms | 21st | Prelims H4 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:32.28 | SB | Sophia Basile | 6th | Finals H1 | Complete Results |
5:33.68 | SB | Maggie Hoen | 7th | Finals H1 | Complete Results |
5:47.63 | Emily Schwandt | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:39.43 | Keeley Mohling | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
12:35.70 | Layla Vennink | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
13:05.68 | SB | Aubree Taylor | 21st | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
14.86 | Jillian Hively | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
15.03 | Jillian Hively | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
17.43 | SB | Ashley George | 8th | Prelims H1 | Complete Results |
17.95 | Ashley George | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
18.60 | Hannah Cole | 16th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.46 | SB | Jillian Hively | 1st | Finals H1 | Complete Results |
46.76 | Jillian Hively | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
50.00 | Ashley George | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
51.06 | Ashley George | 7th | Prelims H1 | Complete Results | |
53.52 | Jasmine Bui | 14th | Prelims H3 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.00 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:45.11 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:08.26 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:41.77 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-3 | Mari Mohling | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5-2 | SB | Ashlyn Jore | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
4-7 | Claire Michaelson | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-5 | Samantha Barrett | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
17-0.25 | Ashlyn Jore | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
15-9 | Juliann Will | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
39-10 | Samantha Barrett | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
30-9 | Annaliese Cundiff | 25th | Finals H1 | Complete Results | |
29-2.5 | Caleigh Bunkers | 33rd | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Kathryn Nollette | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
7-6 | Annaliese Cundiff | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
7-6 | SB | Jenna Lilland | 10th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
130-4 | SB | Jayla Henderson | 1st | Finals H1 | Complete Results |
123-7 | Olivia Dunchan | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
90-11 | Alexandra Lloyd | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
33-6.75 | Alexandra Lloyd | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
33-0.75 | Olivia Dunchan | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
29-6 | Jayla Henderson | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.04 | Justice Lee | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
11.23 | Justice Lee | 1st | Prelims H2 | Complete Results | |
11.32 | SB | Joshua Keller | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
11.56 | Joshua Keller | 7th | Prelims H3 | Complete Results | |
11.59 | SB | Tyrese Ossei | 8th | Prelims H2 | Complete Results |
11.65 | Tyrese Ossei | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.02 | Justice Lee | 2nd | Prelims H2 | Complete Results | |
23.06 | Justice Lee | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
23.58 | Drew Johnson | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
23.70 | Drew Johnson | 4th | Prelims H3 | Complete Results | |
24.27 | Grayson Spronk | 10th | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.96 | SB | Nicholas Mcintosh | 9th | Prelims H1 | Complete Results |
55.01 | SB | Joseph Fier | 16th | Prelims H3 | Complete Results |
55.97 | SB | Zach Johnson | 21st | Prelims H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:13.54 | SB | John Ridgley | 18th | Prelims H1 | Complete Results |
2:17.09 | SB | Mckoy Ross | 29th | Prelims H2 | Complete Results |
2:20.48 | Michael Everson | 34th | Prelims H5 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:28.84 | Gabe Smit | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4:43.12 | Hootie Hage | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4:44.50 | Blake Vander Weide | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
9:43.67 | Gabe Smit | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
9:49.23 | Kyle Nordling | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
9:58.86 | John Meagher | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
15.32 | Lane Reetz | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
15.35 | Lane Reetz | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
16.60 | SB | Adnan Muhamad | 5th | Finals H1 | Complete Results |
17.75 | Adnan Muhamad | 6th | Prelims H2 | Complete Results | |
18.64 | Ian Mckowen | 11th | Prelims H3 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
41.85 | SB | Adnan Muhamad | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
43.09 | Thomas Mestnik | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
43.25 | Thomas Mestnik | 5th | Prelims H3 | Complete Results | |
43.36 | Adnan Muhamad | 3rd | Prelims H2 | Complete Results | |
44.03 | SB | Ryan Anderson | 9th | Prelims H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
43.83 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:31.98 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:31.79 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:11.63 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
5-10 | SB | Tyrese Ossei | 4th | Finals H1 | Complete Results |
5-6 | Brock Holte | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-1 | SB | Thomas Mestnik | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
20-4 | SB | Lane Reetz | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
40-9 | SB | Lane Reetz | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
39-11 | SB | Tyrese Ossei | 8th | Finals H1 | Complete Results |
37-10.5 | Adnan Muhamad | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
11-6 | SB | Derek Baptiste | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
10-6 | SB | Gavin Baas | 4th | Finals H1 | Complete Results |
9-6 | Ryan Casey | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
136-1 | SB | Martin Owusu | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
132-8 | SB | Jason Lagrange | 4th | Finals H1 | Complete Results |
123-8 | Chais Elert | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
47-9.5 | SB | Chais Elert | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
47-3.5 | Jason Lagrange | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
40-8.75 | Evan Laughridge | 11th | Finals H1 | Complete Results |