Shakopee High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.19 | Samantha Carr | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
13.32 | SB | Kacie Claessens | 9th | Finals H1 | Complete Results |
13.45 | Lillian Allen | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.32 | Haley Zelen | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
28.65 | Joel Makem Ratzinger | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
28.95 | Madalyn Schwichtenberg | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:03.02 | Nicole Maenke | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
1:05.83 | Allie Lund | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
1:07.33 | Mackenzie Norskog | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:39.96 | SB | Ella Johnson | 15th | Finals H1 | Complete Results |
2:49.47 | Sarah Savage | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
2:58.54 | Chelsea Savage | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:24.11 | Taylor Daily | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
6:49.23 | Claire Markes | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
7:05.66 | Mackenzie Stanfield | 23rd | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:21.46 | Anastasia Zebrev | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
14:06.07 | SB | Kayla Brinkman | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.21 | Kacie Claessens | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
17.51 | Rebecca Hansen | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
18.71 | SB | Hope Vosika | 14th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
50.56 | Joel Makem Ratzinger | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
53.02 | Rebecca Hansen | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
55.26 | Emily Hubmer | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.74 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:51.89 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:24.60 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:50.94 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Lauren Dubois | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4-10 | Samantha Carr | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | Riya Shah | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-2.5 | Samantha Carr | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
15-1 | Kacie Claessens | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
14-7 | Aderi Okumu | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
31-9 | Emma Kuroda | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
30-3 | Aderi Okumu | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
28-2.75 | Erika Schoenecker | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
6-0 | Melanie Richter | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
6-0 | Natalie Giese | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
82-10 | SB | Abigail McBeain | 13th | Finals H1 | Complete Results |
71-10 | Faith Vosika | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
34-3 | SB | Abigail McBeain | 7th | Finals H1 | Complete Results |
30-3 | SB | Sloane Hennen | 12th | Finals H1 | Complete Results |
28-9 | SB | Olubukunla Baaba) DeSouz | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.42 | SB | Andrew Mccall | 11th | Finals H1 | Complete Results |
11.43 | Ben Holte | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
11.61 | SB | Ari Gaiters | 16th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.35 | SB | Julian Fletcher | 9th | Finals H1 | Complete Results |
24.28 | Sir Brody Miller | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
25.20 | SB | Nazere Butler | 25th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
52.83 | SB | Zachary Yuza | 8th | Finals H1 | Complete Results |
55.75 | SB | Carter St. Martin | 17th | Finals H1 | Complete Results |
56.88 | John Thompson | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:06.95 | Tyler Balvance | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
2:10.09 | SB | Ryan Becker | 11th | Finals H1 | Complete Results |
2:20.76 | SB | Jakob Hanson | 25th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:48.37 | SB | Braden Burger | 6th | Finals H1 | Complete Results |
5:06.58 | SB | Colin Hokanson | 18th | Finals H1 | Complete Results |
5:37.81 | Logan Antony | 27th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:21.82 | SB | Kyle Messner | 8th | Finals H1 | Complete Results |
10:42.88 | Quinn Froats | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
11:53.23 | SB | Easton Raboin | 26th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.84 | Vincenzo Miller | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
18.12 | Devin Courts | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
18.85 | Alan Thomas | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.89 | Vincenzo Miller | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
46.61 | Alan Thomas | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
46.63 | SB | Mitchell Blenkush | 12th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.21 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:43.18 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:43.06 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:58.54 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Nazere Butler | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
5-8 | Ben Holte | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
5-6 | Abraham Ochalla | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-8 | Tim Hames | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
17-9 | Brennen Bawek | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
17-8 | SB | Julian Fletcher | 17th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
41-7.75 | Julian Fletcher | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Ryan Piotraschke | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
7-6 | SB | John Thompson | 15th | Finals H1 | Complete Results |
7-6 | Andrew Carlson | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
121-5.5 | Ben Sedlacek | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
119-2 | Adam Hokanson | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
118-1 | Mike Hames | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
46-0 | Ben Sedlacek | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
45-9 | Adam Hokanson | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
43-0 | Adam Rasmussen | 10th | Finals H1 | Complete Results |