New Prague High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.86 | Avery Hennen | 1st | Prelims H1 | Results | |
12.87 | Avery Hennen | 4th | Finals H1 | Results | |
13.31 | Ava Bruegger | 5th | Prelims H1 | Results | |
13.32 | Ava Bruegger | 7th | Finals H1 | Results | |
13.76 | Ashlee Nelson | 15th | Prelims H1 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.74 | Ava Bruegger | 8th | Finals H1 | Results | |
27.76 | Jeri Sackett | 10th | Finals H1 | Results | |
27.94 | Baylee Mushitz | 12th | Finals H1 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.37 | SB | Audree Connelly | 11th | Finals H1 | Results |
1:06.54 | SB | Aubrey Weckman | 19th | Finals H1 | Results |
1:13.16 | SB | Emma Gulickson | 24th | Finals H1 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:31.18 | SB | Audrey Wagner | 11th | Finals H1 | Results |
2:36.03 | SB | Taylor Hemann | 15th | Finals H1 | Results |
2:44.65 | Mia Monroe | 20th | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:49.77 | Paige Swanepoel | 13th | Finals H1 | Results | |
6:04.98 | Grace Carlson | 19th | Finals H1 | Results | |
6:42.97 | SB | Sydney Stenger | 26th | Finals H1 | Results |
3200 Meter Run | |||||
12:20.93 | Nora Rosemeier | 6th | Finals H1 | Results | |
13:05.09 | Emily Giesen | 13th | Finals H1 | Results | |
14:41.92 | Maddie Holicky | 19th | Finals H1 | Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.77 | Madison Josephson | 3rd | Finals H1 | Results | |
17.05 | Madison Josephson | 3rd | Prelims H1 | Results | |
17.83 | Hannah Kraft | 6th | Finals H1 | Results | |
17.86 | Hannah Kraft | 5th | Prelims H1 | Results | |
18.06 | Anna Kemp | 7th | Prelims H1 | Results | |
18.08 | Anna Kemp | 7th | Finals H1 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.78 | Ellie Hintgen | 2nd | Finals H1 | Results | |
50.59 | SB | Madison Josephson | 3rd | Finals H1 | Results |
52.37 | Hannah Kraft | 7th | Finals H1 | Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
51.42 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:50.77 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:24.50 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:20.96 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Avery Hennen | 1st | Finals H1 | Results | |
5-0 | Katelyn Sirek | 2nd | Finals H1 | Results | |
5-0 | Anika Hatlevig | 6th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
16-4 | Sami Solheid | 2nd | Finals H1 | Results | |
15-10.5 | Avery Hennen | 3rd | Finals H1 | Results | |
15-8.75 | Ava Bruegger | 4th | Finals H1 | Results | |
Triple Jump | |||||
34-2.5 | SB | Baylee Mushitz | 2nd | Finals H1 | Results |
33-10.5 | Maddy Boulanger | 3rd | Finals H1 | Results | |
29-8 | Nellie Dalsin | 17th | Finals H1 | Results | |
Pole Vault | |||||
10-6 | SB | Paige Ophus | 1st | Finals H1 | Results |
9-3 | Jadyn Klein | 4th | Finals H1 | Results | |
6-6 | Ella Barsness | 16th | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
97-5 | Mandi Becher | 4th | Finals H1 | Results | |
86-5 | Sami Theis | 8th | Finals H1 | Results | |
78-6 | Ashdyn Padelford | 9th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
33-0.5 | Julia Kubes | 3rd | Finals H1 | Results | |
30-6.25 | SB | Ashdyn Padelford | 5th | Finals H1 | Results |
22-4.75 | Mandi Becher | 22nd | Finals H1 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.30 | Issac Stanger | 4th | Finals H1 | Results | |
11.41 | Issac Stanger | 6th | Prelims H1 | Results | |
11.82 | Kaden Lukkes | 12th | Prelims H1 | Results | |
11.84 | Brody Wolch | 13th | Prelims H1 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.19 | Jonathan Grams | 4th | Finals H1 | Results | |
23.73 | Issac Stanger | 10th | Finals H1 | Results | |
24.09 | Semaj Morris | 13th | Finals H1 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
51.09 | SB | Jacob Lee | 2nd | Finals H1 | Results |
54.16 | SB | Carson O'connor | 11th | Finals H1 | Results |
54.19 | Nino Morris | 12th | Finals H1 | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:06.99 | SB | Mitch Krostue | 7th | Finals H1 | Results |
2:10.80 | Riley Huseby | 14th | Finals H1 | Results | |
2:12.48 | Ryan Schoen | 20th | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:39.46 | SB | Jacob Malecha | 7th | Finals H1 | Results |
5:07.61 | Ezekiel Russo | 23rd | Finals H1 | Results | |
5:22.02 | Thomas Kulakevich | 27th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:20.54 | Jacob Malecha | 5th | Finals H1 | Results | |
10:53.42 | Liam Roufs | 10th | Finals H1 | Results | |
10:54.11 | Wyatt Davis | 11th | Finals H1 | Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.27 | Ethan Chromy | 8th | Finals H1 | Results | |
17.49 | Ethan Chromy | 7th | Prelims H1 | Results | |
18.05 | Ryan DeNardo | 9th | Prelims H1 | Results | |
18.34 | Ryan DeNardo | 9th | Finals H1 | Results | |
18.72 | Michael O'rourke | 11th | Prelims H1 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.56 | SB | Aidan King | 6th | Finals H1 | Results |
43.71 | SB | Matthew Kudrle | 8th | Finals H1 | Results |
44.30 | Ethan Chromy | 10th | Finals H1 | Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
43.87 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:33.37 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:33.87 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Results |
4x800 Meter Relay | |||||
8:35.68 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Results |
High Jump | |||||
6-1 | Ethan Chromy | 1st | Finals H1 | Results | |
5-6 | SB | Matthew Kudrle | 13th | Finals H1 | Results |
5-0 | Michael O'rourke | 27th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
20-10.5 | Jonathan Grams | 1st | Finals H1 | Results | |
20-0.5 | SB | Brendan Pieper | 3rd | Finals H1 | Results |
19-11.25 | SB | Aidan King | 5th | Finals H1 | Results |
Triple Jump | |||||
40-0.5 | Chase Trygestad | 4th | Finals H1 | Results | |
39-9.5 | SB | Jacob Lee | 5th | Finals H1 | Results |
Pole Vault | |||||
12-3 | James Sackett | 2nd | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
126-10 | SB | Isaac Mejia | 4th | Finals H1 | Results |
112-5 | Luke Meger | 8th | Finals H1 | Results | |
90-9 | Matthew Schoenecker | 20th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
42-5.75 | Alexander Burnham | 6th | Finals H1 | Results | |
42-2.25 | Matthew Schoenecker | 7th | Finals H1 | Results | |
38-6.25 | Zach Emanuelson | 13th | Finals H1 | Results |