GSE Results for Rock Ridge Invitational on 8/31/2022
Meet Site: Virginia Golf Course
Generated: 8/31/2022 5:20:11 PM
Race: Girls Junior High 3200 meters
Team Results
PL TEAM PTS TEAM TIME R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7
1 Rock Ridge 29 1:20:02.4 1 2 4 7 15 23 --
2 Deer River-Northla 52 1:28:13.7 5 6 8 12 21 22 24
3 Mountain Iron-Buhl 55 1:27:45.9 3 9 13 14 16 -- --
4 Hermantown 75 1:34:25.4 10 11 17 18 19 20 25
Individual Results
PL TM BIB NAME TEAM GR M/F TIME
1 1 5205 Elsa Winbigler Cloquet 8 F 14:41.2
2 2 5442 Olivia Theien Hibbing 7 F 14:42.2
3 3 5516 Miia Johnson Rock Ridge 8 F 14:43.3
4 4 5520 Lexi Lamppa Rock Ridge 9 F 14:58.2
5 5 5339 Elaine Jackson Grand Rapids 8 F 15:26.8
6 6 5198 Dani Randall Cloquet 8 F 15:27.2
7 7 5203 Allie Weix Cloquet 8 F 15:29.4
8 8 5497 Anna Neyens Mountain Iron-Buhl 8 F 15:32.1
9 9 5523 Addy Papin Rock Ridge 7 F 15:33.6
10 10 5286 Mattie Lindsay Ely 7 F 15:37.1
11 11 5438 Morgan Schnortz Hibbing 7 F 15:58.2
12 12 5195 Elli Nelson Cloquet 8 F 15:58.7
13 13 5436 Ruby Plese Hibbing 7 F 16:14.2
14 14 5256 Josie Watkins Deer River-Northla 6 F 16:22.1
15 15 5241 Cara Benham Deer River-Northla 6 F 16:22.2
16 16 5510 Maria Aluni Rock Ridge 9 F 16:22.2
17 17 5318 Mari Sathre Esko 7 F 16:29.2
18 18 5314 Marie Eng Esko 7 F 16:30.2
19 19 5255 Makenna Snyder Deer River-Northla 6 F 17:13.1
20 20 5491 Kylie Johnson Mountain Iron-Buhl 8 F 17:19.1
21 21 5393 Piper Raukar Hermantown 6 F 17:27.2
22 22 5387 Haylie LaLone Hermantown 6 F 17:27.7
23 23 5344 Tess Reilly Grand Rapids 8 F 17:45.2
24 24 5254 Avery Miller Deer River-Northla 6 F 18:05.2
25 25 5494 Sarah Moe Mountain Iron-Buhl 7 F 18:07.2
26 26 4324 Grace Mount Chisolm 9 F 18:15.6
27 27 5490 Aili Darland Mountain Iron-Buhl 5 F 18:17.2
28 28 5341 claire larson Grand Rapids 8 F 18:24.2
29 29 5512 Khepra Hainey Rock Ridge 7 F 18:25.2
30 30 5499 Hannah Villebrun Mountain Iron-Buhl 9 F 18:30.2
31 31 5312 Leah Borden Esko 8 F 18:40.5
32 32 5338 anna Gebhart Grand Rapids 8 F 19:16.1
33 33 5280 Lucy Dunn Ely 7 F 19:18.2
34 34 5289 Julia Zgonc Ely 8 F 19:21.1
35 35 5472 Camryn Hunt Hill City 12 F 19:22.8
36 36 5389 Libby Oaks Hermantown 8 F 19:48.8
37 37 5383 Cadence Downs Hermantown 7 F 19:49.2
38 38 5395 Charlotte Riel Hermantown 6 F 19:52.6
39 39 5397 Meghan Watters Hermantown 7 F 20:10.2
40 40 5242 Justice Brown Deer River-Northla 8 F 20:11.2
41 41 5432 Kamryn Mandt Hibbing 9 F 20:11.8
42 42 5473 Kyla Stimson Hill City 9 F 20:20.8
43 43 5552 Emma Mitchell Deer River-Northla 8 F 20:53.4
44 44 5513 Haylie Hartman Rock Ridge 9 F 21:07.9
45 45 5250 Megan Horn Deer River-Northla 8 F 21:53.2
46 46 5253 Kiley Kibbler Deer River-Northla 8 F 22:28.1
47 47 5553 Lynna Oaks Hermantown 8 F 22:33.3
48 48 5264 Molly Tusken Duluth Denfeld 10 F 22:50.9
49 49 5249 Hope Hawkins Deer River-Northla 6 F 23:36.3
50 50 5252 Kendall Johnson Deer River-Northla 6 F 23:49.8
51 51 5258 Elise Larson Duluth Denfeld 8 F 24:05.7
52 52 5385 Amara Kerfeld Hermantown 7 F 24:48.1
53 53 5245 Gracie Foix Deer River-Northla 9 F 24:52.1
54 54 5251 Laneika Jensen Deer River-Northla 6 F 25:17.5
Race: Boys Junior High 3200 meters
Team Results
PL TEAM PTS TEAM TIME R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7
1 Rock Ridge 49 1:07:22.9 1 5 12 13 18 32 34
2 Ely 61 1:08:38.9 4 8 9 14 26 37 38
3 Grand Rapids 67 1:09:54.2 6 7 15 19 20 30 44
4 Mountain Iron-Buhl 117 1:12:54.2 11 23 24 28 31 41 45
5 Hermantown 117 1:15:08.5 2 16 21 36 42 -- --
6 Cloquet 123 1:15:56.4 3 10 27 40 43 -- --
7 Hibbing 126 1:13:56.4 17 22 25 29 33 35 39
Individual Results
PL TM BIB NAME TEAM GR M/F TIME
1 1 5544 Adrian Rausch Rock Ridge 9 M 12:07.9
2 2 5408 Easton Kukowski Hermantown 6 M 12:52.9
3 3 5219 Tim Kazmierczak Cloquet 8 M 12:57.2
4 4 5308 Mason Spate Kurnava Ely 8 M 13:01.2
5 5 5533 Cooper Aune Rock Ridge 9 M 13:06.2
6 6 5367 lucas lane Grand Rapids 7 M 13:21.2
7 7 5363 will huttner Grand Rapids 7 M 13:25.9
8 8 5300 Oliver Hohenstein Ely 8 M 13:26.1
9 9 5222 Isaiah Langer Cloquet 8 M 13:37.2
10 10 5305 Aksel Skustad Ely 8 M 13:37.2
11 11 5234 Jorge Gattica Cromwell-Wright 8 M 13:42.2
12 12 5505 Logan Maras Mountain Iron-Buhl 9 M 13:47.7
13 13 5542 Payton Parks Rock Ridge 9 M 13:49.2
14 14 5549 Tyler Wudinich Rock Ridge 9 M 13:53.4
15 15 5291 Brooks Brenny Ely 8 M 13:57.2
16 16 5356 jacob brunn Grand Rapids 7 M 14:07.2
17 17 5236 Weston Hanni Cromwell-Wright 8 M 14:09.1
18 18 5424 Nikolai Zhukov Hermantown 6 M 14:23.2
19 19 5455 Michael Krause Hibbing 8 M 14:23.2
20 20 5540 Jaxson Lamppa Rock Ridge 9 M 14:26.2
21 21 5377 caleb Van Drunen Grand Rapids 8 M 14:28.9
22 22 5379 bennett williams Grand Rapids 7 M 14:31.1
23 23 5404 Jackson Dorn Hermantown 6 M 14:31.1
24 24 5332 Dylan Prachar Esko 9 M 14:31.1
25 25 5235 Blake Granholm Cromwell-Wright 7 M 14:32.3
26 26 5326 Alex King Esko 8 M 14:32.6
27 27 5460 Laine Murden Hibbing 7 M 14:32.7
28 28 5504 Trenton Janckila Mountain Iron-Buhl 7 M 14:35.2
29 29 5508 Theo Sandau Mountain Iron-Buhl 9 M 14:36.4
30 30 5303 Mason Molden Ely 8 M 14:37.2
31 31 5457 Harri Larson Hibbing 9 M 14:37.3
32 32 5211 Parker Bills Cloquet 7 M 14:38.7
33 33 5506 Austin Nelson Mountain Iron-Buhl 8 M 14:45.4
34 34 5448 Noah Bigelow Hibbing 8 M 14:51.2
35 35 5380 logan wourms Grand Rapids 8 M 15:04.6
36 36 5501 Michael Goggleye Mountain Iron-Buhl 7 M 15:09.7
37 37 5547 Nolan Thielbar Rock Ridge 8 M 15:31.2
38 38 5462 Aidan Reini Hibbing 8 M 15:32.1
39 39 5528 Sam Aagenes Rock Ridge 7 M 15:33.3
40 40 5458 John Lund Hibbing 8 M 15:36.1
41 41 5405 Oliver Hansen Hermantown 6 M 15:46.2
42 42 5327 Solomon Marxhausen Esko 8 M 15:52.2
43 43 5297 Brian Cook Ely 8 M 15:57.1
44 44 5290 Noah Axelsson Ely 9 M 15:59.4
45 45 5453 Lucas Hintz Hibbing 7 M 16:01.3
46 46 5071 Carter Pender Chisolm 8 M 16:03.2
47 47 5220 Isaiah Kohl Cloquet 7 M 16:22.2
48 48 5306 Oren Solum Ely 7 M 16:52.2
49 49 5500 Ian Darland Mountain Iron-Buhl 7 M 16:57.1
50 50 5403 Preston Dennee Hermantown 6 M 17:35.2
51 51 5451 Henry Fredeen Hibbing 7 M 18:20.2
52 52 5218 Ashton Hurd Cloquet 8 M 18:21.1
53 53 5545 Aaron Spiering Rock Ridge 7 M 18:39.9
54 54 5474 Steven Meyer Hill City 10 M 19:01.2
55 55 5269 Caleb Johnson Duluth Denfeld 9 M 19:14.1
56 56 5475 Tyler Pearson Hill City 7 M 19:16.2
57 57 5372 Owen schauer Grand Rapids 8 M 19:41.3
58 58 5507 Kade Otto Mountain Iron-Buhl 7 M 20:24.1
59 59 5468 Jaiden Touchstone Hibbing 9 M 20:54.5
60 60 5335 Maxxwell Sauter Esko 8 M 21:20.5
61 61 5265 Andrew Bartling Duluth Denfeld 8 M 24:08.1
62 62 5551 Tristen Holewa Chisolm 8 M 25:22.2
63 63 5476 Kegan Stimson Hill City 10 M 29:54.2
Race: Girls Junior Varsity 5000 meters
Team Results
PL TEAM PTS TEAM TIME R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7
1 Hibbing 15 2:01:13.2 1 2 3 4 5 7 --
2 Ely 54 2:22:05.2 6 8 10 13 17 -- --
3 Cloquet 61 2:24:04.2 9 11 12 14 15 16 18
Individual Results
PL TM BIB NAME TEAM GR M/F TIME
1 1 5434 Miriam Milani Hibbing 12 F 23:46.1
2 2 5437 Emma Reini Hibbing 10 F 23:54.1
3 3 5433 Justine McDannold Hibbing 11 F 24:12.8
4 4 5435 Audra Murden Hibbing 9 F 24:29.2
5 5 5428 Hannah Farnsworth Hibbing 8 F 24:51.1
6 6 5279 Anna Dunn Ely 10 F 25:23.6
7 7 5427 Grace Bigelow Hibbing 10 F 25:30.3
8 8 5285 Grace LaTourell Ely 11 F 26:03.2
9 9 5511 Lydia Delich Rock Ridge 12 F 26:38.9
10 10 5143 Audrey Berube Cloquet 9 F 26:43.2
11 11 5514 Brynley Heisel Rock Ridge 9 F 26:58.2
12 12 5282 Kiarstin Eaton Ely 11 F 27:33.1
13 13 5157 Kiara Cloud Cloquet 11 F 27:34.5
14 14 5524 Mia Schuchard Rock Ridge 12 F 27:51.5
15 15 5482 Brynn McCourtney Marshall (Duluth) 9 F 28:55.3
16 16 5184 Kourtney Kavanaugh Cloquet 9 F 29:28.5
17 17 5281 Sydney Durkin Ely 12 F 29:57.1
18 18 5526 Jolie Stocke Rock Ridge 12 F 30:00.2
19 19 5193 Freyja Lopez Cloquet 9 F 30:01.9
20 20 5204 Aspen Winbigler Cloquet 10 F 30:16.2
21 21 5160 Shaelee Gunderson Cloquet 10 F 30:19.2
22 22 5288 Juliet Stouffer Ely 12 F 33:08.2
23 23 5152 Alex Bouchie Cloquet 9 F 33:54.2
24 24 5480 Ailie King Marshall (Duluth) 10 F 34:23.2
25 25 5197 Julia Pollard Cloquet 10 F 34:25.2
Race: Girls Varsity 5000 meters
Team Results
PL TEAM PTS TEAM TIME R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7
1 Hibbing 47 1:51:00.6 3 5 10 14 15 18 20
2 Rock Ridge 71 1:53:33.6 2 9 11 19 30 34 42
3 Ely 98 1:56:40.4 8 17 22 25 26 32 35
4 Marshall (Duluth) 122 2:00:35.6 6 13 27 31 45 50 54
5 Cloquet 141 2:01:02.7 23 24 28 29 37 39 40
6 Grand Rapids 158 2:06:13.1 12 16 36 38 56 57 60
7 Mountain Iron-Buhl 171 2:12:45.3 1 4 52 53 61 -- --
8 Duluth Denfeld 187 2:10:47.2 7 33 43 49 55 -- --
9 Hermantown 199 2:12:08.5 21 41 44 46 47 48 58
10 Deer River-Northla 299 2:50:01.6 51 59 62 63 64 -- --
Individual Results
PL TM BIB NAME TEAM GR M/F TIME
1 1 5496 Liz Nelson Mountain Iron-Buhl 11 F 20:29.27
2 2 5525 Nora Stark Rock Ridge 9 F 20:54.11
3 3 5440 Mileena Sullivan Hibbing 11 F 21:05.32
4 4 5495 Kate Nelson Mountain Iron-Buhl 11 F 21:16.22
5 5 5429 Gianna Figueroa Hibbing 10 F 21:41.73
6 6 5481 Stella Lozano Marshall (Duluth) 10 F 21:58.15
7 7 5259 Grace McCormick Duluth Denfeld 12 F 22:20.88
8 8 5276 Molly Brophy Ely 8 F 22:23.12
9 9 5521 Maija Lamppa Rock Ridge 9 F 22:23.12
10 10 5441 Abigail Theien Hibbing 10 F 22:29.17
11 11 5518 Avah Kraushaar Rock Ridge 12 F 22:41.27
12 12 5348 whitney sylvester Grand Rapids 11 F 22:47.55
13 13 5483 Norah Shultz Marshall (Duluth) 11 F 22:50.17
14 14 5425 Jorie Anderson Hibbing 11 F 22:51.20
15 15 5431 Avery Kukowski Hibbing 8 F 22:53.21
16 16 5340 ella karkela Grand Rapids 11 F 22:54.12
17 17 5232 Emaleigh Olesiak Cromwell-Wright 11 F 22:55.16
18 18 5278 Zoe Devine Ely 12 F 22:55.20
19 19 5430 Tara Hertling Hibbing 10 F 22:59.83
20 20 5527 Katelyn Torrell Rock Ridge 12 F 23:02.85
21 21 5426 Reese Aune Hibbing 12 F 23:06.27
22 22 5386 Ferrah LaLone Hermantown 8 F 23:21.18
23 23 4352 Olivia Pascuzzi Chisolm 7 F 23:30.22
24 24 5284 Phoebe Helms Ely 12 F 23:30.81
25 25 5192 Bri LaCore Cloquet 9 F 23:41.12
26 26 5196 Victoria Nelson Cloquet 11 F 23:41.15
27 27 5275 Claire Blauch Ely 11 F 23:51.20
28 28 5277 Evie Cavalier Ely 10 F 24:00.10
29 29 5478 Naida Hutchinson Marshall (Duluth) 10 F 24:03.47
30 30 5156 Elise Cawcutt Cloquet 11 F 24:09.12
31 31 5200 Keanna Simula Cloquet 11 F 24:16.25
32 32 5519 Emma Lamppa Rock Ridge 11 F 24:32.25
33 33 5486 Lizzie Van Hees Marshall (Duluth) 10 F 24:33.17
34 34 5283 Elsa Ellerbroek Ely 9 F 24:39.15
35 35 5262 Lillian Paul Duluth Denfeld 12 F 24:45.20
36 36 5515 Amanda Johnson Rock Ridge 12 F 24:53.16
37 37 5287 Ava Skustad Ely 11 F 25:02.12
38 38 5346 ellen sween Grand Rapids 11 F 25:05.16
39 39 4918 Destiny Schmitz Chisolm 8 F 25:10.30
40 40 5199 Alexa Shepherd Cloquet 11 F 25:15.15
41 41 5350 Emily Walters Grand Rapids 11 F 25:26.14
42 42 5194 Adrianna Nelson Cloquet 9 F 25:43.63
43 43 5201 Lily Summar Cloquet 11 F 25:57.63
44 44 5384 Kenzie Johnson Hermantown 7 F 26:13.19
45 45 5517 Becca Kowalski Rock Ridge 12 F 26:19.23
46 46 5310 Elly Barta Esko 9 F 26:24.68
47 47 5263 Kyra Robinson Duluth Denfeld 11 F 26:45.86
48 48 5382 Caitlin Cox Hermantown 10 F 27:06.14
49 49 5484 Margaret Simone Marshall (Duluth) 9 F 27:10.68
50 50 5381 Josie Couilliard Hermantown 11 F 27:43.32
51 51 5391 Presley Paulson Hermantown 7 F 27:44.74
52 52 5390 Morgan Panichi Hermantown 8 F 27:45.13
53 53 5257 Milla Beldo Duluth Denfeld 11 F 27:53.15
54 54 5485 Kendall Tonkin Marshall (Duluth) 9 F 27:53.23
55 55 5248 Faith Hawkins Deer River-Northla 11 F 28:25.16
56 56 5498 Colie Otto Mountain Iron-Buhl 10 F 28:25.42
57 57 5493 Ginny Moe Mountain Iron-Buhl 10 F 28:48.25
58 58 5479 Callie Johnson Marshall (Duluth) 11 F 28:52.19
59 59 5260 Sara McCormick Duluth Denfeld 8 F 29:02.17
60 60 5231 Nevaeh Manninen Cromwell-Wright 10 F 29:22.23
61 61 5349 Emily Timm Grand Rapids 11 F 30:00.14
62 62 5311 Aspen Berg Esko 10 F 30:09.18
63 63 5342 Madeline Larson Grand Rapids 11 F 30:25.22
64 64 5394 Elliana Reuter Hermantown 10 F 33:14.20
65 65 5243 Hannah Decko Deer River-Northla 10 F 33:27.14
66 66 5347 Holly Sylvester Grand Rapids 9 F 33:38.68
67 67 5492 Olivia Johnson Mountain Iron-Buhl 11 F 33:46.15
68 68 5244 Arionna Doerr Deer River-Northla 12 F 35:00.15
69 69 5240 Teona Bebeau Deer River-Northla 11 F 36:03.24
70 70 5247 Emma Francisco Deer River-Northla 12 F 37:05.96
Race: Boys Junior Varsity 5000 meters
Team Results
PL TEAM PTS TEAM TIME R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7
1 Hibbing 26 1:46:09.9 2 3 6 7 8 9 10
2 Grand Rapids 56 1:52:35.1 4 11 12 14 15 16 20
3 Rock Ridge 68 1:54:11.7 1 5 13 24 25 26 --
4 Hermantown 97 1:58:09.6 17 18 19 21 22 23 27
Individual Results
PL TM BIB NAME TEAM GR M/F TIME
1 1 5537 Wade Harsila Rock Ridge 12 M 20:30.5
2 2 5447 Sam Baumgardner Hibbing 7 M 20:53.8
3 3 5471 Jake Walli Hibbing 9 M 20:55.1
4 4 5376 brendan sylvester Grand Rapids 9 M 21:12.1
5 5 5543 Will Peterson Rock Ridge 10 M 21:17.1
6 6 5449 Jack Bottoms Hibbing 8 M 21:20.2
7 7 5464 Oliver Stevens Hibbing 11 M 21:25.1
8 8 5450 Easton Fisher Hibbing 9 M 21:35.6
9 9 5470 Justin Walker Hibbing 11 M 22:13.1
10 10 5466 Preston Sullivan Hibbing 12 M 22:13.1
11 11 5355 Randall Belanger Grand Rapids 10 M 22:14.7
12 12 5444 Mitchell Anderson Hibbing 12 M 22:20.4
13 13 5364 Mathew Johnson Grand Rapids 9 M 22:37.1
14 14 5446 Ethan Aune Hibbing 11 M 22:39.2
15 15 5302 Milo McClelland Ely 10 M 22:41.7
16 16 5548 Cooper Williams Rock Ridge 12 M 22:44.1
17 17 5299 Dylan Durkin Ely 10 M 22:58.2
18 18 5371 lucas rychart Grand Rapids 9 M 23:15.1
19 19 5352 joe anderson Grand Rapids 11 M 23:16.1
20 20 5361 Joel Frost Grand Rapids 9 M 23:21.2
21 21 5420 Noah Thurston Hermantown 8 M 23:23.2
22 22 5402 Owen Dennee Hermantown 8 M 23:35.1
23 23 5400 Tyler Breikreutz Hermantown 10 M 23:35.2
24 24 5373 mason sovada Grand Rapids 11 M 23:37.1
25 25 5304 Eli Olson Ely 10 M 23:41.2
26 26 5401 Cooper Caine Hermantown 10 M 23:45.9
27 27 5419 Liam Sundell Hermantown 8 M 23:50.2
28 28 5417 Quinn Raukar Hermantown 8 M 24:18.1
29 29 5375 Micah Sween Grand Rapids 10 M 24:27.1
30 30 5536 Gunnar George Rock Ridge 11 M 24:40.8
31 31 5530 Kaden Amundson Rock Ridge 9 M 24:59.2
32 32 5296 Max Cochran Ely 10 M 25:21.2
33 33 5213 Anders Chalberg Cloquet 11 M 25:28.9
34 34 5531 Max Andrews Rock Ridge 9 M 25:29.6
35 35 5359 Jake Engeldinger Grand Rapids 10 M 25:30.2
36 36 5465 Kai Strom Hibbing 10 M 25:31.6
37 37 5209 Brandon Bandy Cloquet 11 M 25:38.2
38 38 5421 Zach Warner Hermantown 10 M 26:11.1
39 39 5415 Cai Mulder Hermantown 11 M 26:21.1
40 40 5412 Cael Martineau Hermantown 10 M 28:30.2
Race: Boys Varsity 5000 meters
Team Results
PL TEAM PTS TEAM TIME R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7
1 Rock Ridge 23 1:29:37.8 1 2 3 7 10 22 28
2 Ely 80 1:37:50.9 11 13 15 18 23 43 44
3 Grand Rapids 98 1:38:49.1 6 19 20 24 29 31 35
4 Hibbing 101 1:39:26.8 12 17 21 25 26 30 34
5 Duluth Denfeld 134 1:42:15.5 5 14 32 38 45 49 54
6 Esko 152 1:45:21.6 4 16 27 52 53 55 56
7 Cloquet 154 1:44:04.8 8 33 36 37 40 46 51
8 Hermantown 178 1:47:00.6 9 39 41 42 47 48 50
Individual Results
PL TM BIB NAME TEAM GR M/F TIME
1 1 5546 Cameron Stocke Rock Ridge 12 M 16:17.18
2 2 5233 Noah Foster Cromwell-Wright 12 M 17:37.68
3 3 5534 Jake Bradach Rock Ridge 12 M 17:39.24
4 4 5535 Jared Delich Rock Ridge 12 M 17:45.12
5 5 5328 Benjamin Meysembour Esko 12 M 18:11.14
6 6 5270 Charles Juntunen Duluth Denfeld 12 M 18:23.14
7 7 5362 adrian hanson-kaasa Grand Rapids 12 M 18:37.11
8 8 5541 Connor Matschiner Rock Ridge 12 M 18:52.14
9 9 5227 Calvin Snesrud Cloquet 11 M 18:57.10
10 10 5410 Cooper Lucarelli Hermantown 8 M 19:01.20
11 11 5532 Casey Aune Rock Ridge 11 M 19:04.12
12 12 5293 Caid Chittum Ely 10 M 19:05.20
13 13 5452 Joey Gabardi Hibbing 8 M 19:07.17
14 14 5292 Ben Cavalier Ely 12 M 19:22.15
15 15 5273 Lukas Rosholt Duluth Denfeld 11 M 19:32.17
16 16 5295 Jake Cochran Ely 12 M 19:32.18
17 17 5325 Spencer Hipp Esko 11 M 19:37.76
18 18 5456 Silas Langner Hibbing 10 M 19:47.12
19 19 5307 Silas Solum Ely 10 M 19:47.24
20 20 5369 zane Poenix Grand Rapids 10 M 19:47.68
21 21 5358 Larson Curnow Grand Rapids 10 M 19:48.99
22 22 5503 Leighton Helander Mountain Iron-Buhl 11 M 19:54.24
23 23 5445 Lucas Arnhold Hibbing 10 M 19:58.20
24 24 5538 Grant Hutar Rock Ridge 12 M 19:59.5
25 25 5298 Otto Devine Ely 9 M 20:04.17
26 26 5351 mason adler Grand Rapids 10 M 20:10.12
27 27 5459 Christian Massich Hibbing 11 M 20:16.21
28 28 5463 Nick Ruzich Hibbing 11 M 20:18.17
29 29 5324 Alec Halvorson Esko 10 M 20:19.22
30 30 5529 Brady Alaspa Rock Ridge 12 M 20:22.14
31 31 5360 Kale Fairchild Grand Rapids 9 M 20:25.25
32 32 5461 Taite Murden Hibbing 11 M 20:25.32
33 33 5354 seth barton Grand Rapids 11 M 20:28.71
34 34 5272 Stylianos Regas Duluth Denfeld 12 M 20:29.11
35 35 5210 Ian Berube Cloquet 10 M 20:41.23
36 36 5454 Brady Janezich Hibbing 8 M 20:47.22
37 37 5509 Spencer Sandberg Mountain Iron-Buhl 11 M 20:56.11
38 38 5353 sam barton Grand Rapids 11 M 21:11.13
39 39 5221 Mike Kruse Cloquet 10 M 21:20.10
40 40 5208 Gage Allen Cloquet 10 M 21:20.14
41 41 5268 Jacob Jarvi Duluth Denfeld 12 M 21:21.62
42 42 5411 Charlie Marchand Hermantown 10 M 21:38.93
43 43 5225 Ben Sanders Cloquet 12 M 21:46.23
44 44 5407 Jack Johnson Hermantown 8 M 21:49.19
45 45 5406 Kolby Hedley Hermantown 7 M 21:54.17
46 46 5309 Leo Stalmer Ely 11 M 22:18.18
47 47 5238 Matthew Schaaf Deer River-Norhtla 12 M 22:19.34
48 48 5301 Tory Hughley Ely 10 M 22:26.78
49 49 5266 Gabe Buck Duluth Denfeld 11 M 22:29.47
50 50 5226 Andrew Shepherd Cloquet 9 M 22:34.13
51 51 5487 Edward Buck Marshall (Duluth) 11 M 22:34.68
52 52 5237 Michael Schiller Cromwell-Wright 10 M 22:35.17
53 53 5399 Kestan Bradley Hermantown 8 M 22:37.12
54 54 5414 Ryan Monte Hermantown 11 M 22:42.12
55 55 5274 Isaac Schroeder Duluth Denfeld 11 M 22:45.22
56 56 5488 Ezra Rude Marshall (Duluth) 9 M 22:49.16
57 57 5132 Ben Thompson Chisolm 11 M 23:00.58
58 58 5409 Nicholas Lane Hermantown 9 M 23:14.11
59 59 5217 Bodyn Gunderson Cloquet 9 M 23:24.93
60 60 5322 Mason Eng Esko 9 M 23:35.19
61 61 5323 Ethan Gamache Esko 10 M 23:38.30
62 62 5489 Tyler Zupancich Marshall (Duluth) 12 M 24:04.27
63 63 5502 Jasper Helander Mountain Iron-Buhl 9 M 24:41.17
64 64 5271 Kyle Larson Duluth Denfeld 11 M 24:47.18
65 65 5320 David Cornell Esko 9 M 24:49.44
66 66 5050 Isaac Flemming Chisolm 9 M 25:34.18
67 67 5334 Ethan Putzke Esko 11 M 26:00.16
68 68 5550 Armando Salazar Deer River-Norhtla 12 M 26:37.12
69 69 5065 Warren Novak Chisolm 12 M 26:38.16
70 70 5111 Daniel Perpich Chisolm 9 M 26:53.12