Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Daniel Jackson Alexandria 11.07a
2 Austin Asher Brainerd 11.28a
3 Dane Olson Alexandria 11.35a
4 Trey Negen Alexandria 11.44a
5 Brandon Stark Brainerd 11.47a
6 Jake Merseth Brainerd 11.62a
7 Macklen Heydt Alexandria 11.69a
8 Jacob Carpenter Silver Bay 11.80a
9 Charlie Pikula Brainerd 11.81a
10 Dane Mudgett Pequot Lakes 11.81a
11 Isaak Malay Brainerd 11.86a
12 Jordan Davis Brainerd 11.89a
13 Travis Albrecht Brainerd 11.92a
14 Cash Williams Silver Bay 11.97a
15 Andrew Flaten Alexandria 12.02a
16 Ethan Arellano Pequot Lakes 12.03a
17 Tade Magnuson Pequot Lakes 12.05a
18 Walker Hennen Alexandria 12.08a
19 Lucas Bakker Alexandria 12.17a
20 Thomas Blomer Pequot Lakes 12.22a
21 Alexander Payton St. Cloud Tech 12.27a
22 Henry Verrips Brainerd 12.34a
23 Griffin Hannah Pequot Lakes 12.42a
24 Landen Brill Pequot Lakes 12.45a
25 Abram Roehl St. Cloud Tech 12.47a
26 Treyton Pfeffer Alexandria 12.47a
27 Jaden Harris St. Cloud Tech 12.57a
28 Cooper Bluhm Pequot Lakes 12.58a
29 Owen Demars St. Cloud Tech 12.61a
30 Noah Strickland Alexandria 12.63a
31 Logan Happke Pequot Lakes 12.72a
32 Bryson Berg Pequot Lakes 12.73a
33 Ismael Traore St. Cloud Tech 12.76a
34 Knecrid Lahti Silver Bay 12.76a
35 Lucas Friday Alexandria 12.77a
36 Benjamin Hoffman Brainerd 12.77a
37 Kenden Smit Brainerd 12.80a
38 Ethan Meeks Silver Bay 12.85a
39 Grady Waage Brainerd 12.86a
40 Tallon Sinning Alexandria 12.90a
41 Yohan Brewer St. Cloud Tech 12.92a
42 Justin Sievert Pequot Lakes 12.95a
43 Cole Brenny Brainerd 12.98a
44 Kale Hackensmith Silver Bay 13.05a
45 Caleb Anderson Pequot Lakes 13.06a
46 Benedict (Ben) Laube Brainerd 13.06a
47 Aaron Barnes Pequot Lakes 13.06a
48 Deonte Hobson St. Cloud Tech 13.06a
49 Everyn Erickson Brainerd 13.10a
50 Matthew Gira Alexandria 13.18a
51 Hunter Krebs Alexandria 13.19a
52 Jackson Williams Brainerd 13.20a
53 Gavin Schroeder Alexandria 13.24a
54 Wyatt Nikkel Alexandria 13.34a
55 Drew Wood Brainerd 13.45a
56 Wyatt Verville Pequot Lakes 13.53a
57 Kingston Grant Alexandria 13.54a
58 Brysen Hasapopoulos Alexandria 13.56a
59 Vaughn Blair St. Cloud Tech 13.58a
60 Niranjan Hirani Silver Bay 13.68a
61 Theron Kappes Silver Bay 13.82a
62 Gerardo Rubio St. Cloud Tech 13.84a
63 Trey Bailey St. Cloud Tech 13.99a
64 Gordon Jacques St. Cloud Tech 14.02a
65 Hayden Schwartz St. Cloud Tech 14.11a
66 Remy Braun Silver Bay 14.13a
67 Nolan Robinson Silver Bay 14.20a
68 Malachi Halley St. Cloud Tech 14.27a
69 Peyton Schuldt St. Cloud Tech 15.18a
70 King Words St. Cloud Tech 15.18a
71 Ollie Braun Silver Bay 18.88a
Anthony Orta St. Cloud Tech DNS
Anthony Slipp Brainerd DNS
Daniel Quigley St. Cloud Tech DNS
Lachlan Halman Alexandria DNS
Ronan Fornshell Brainerd DNS
Damarius Fletcher St. Cloud Tech DNS
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brandon Stark Brainerd 22.75a
2 Austin Asher Brainerd 23.68a
3 Trey Negen Alexandria 23.72a
4 Macklen Heydt Alexandria 23.94a
5 Ty Nelson Brainerd 24.11a
6 Henry Goodwin Brainerd 24.34a
7 Isaak Malay Brainerd 24.39a
8 Jacob Carpenter Silver Bay 24.82a
9 Travis Albrecht Brainerd 24.85a
10 Rhett Lemmerhirt Brainerd 25.02a
11 Will Taylor Pequot Lakes 25.18a
12 Lucas Bakker Alexandria 25.24a
13 Cash Williams Silver Bay 25.27a
14 Griffin Hannah Pequot Lakes 25.37a
15 Justin Sievert Pequot Lakes 25.58a
16 Jackson Jorgens Pequot Lakes 25.66a
17 Treyton Pfeffer Alexandria 25.67a
18 Grady Waage Brainerd 25.67a
19 Grant Johnson Brainerd 26.00a
20 Gavin Gall St. Cloud Tech 26.11a
21 Casey Kajer St. Cloud Tech 26.16a
22 Noah Strickland Alexandria 26.16a
23 Andrew Wehrman Silver Bay 26.36a
24 Malachi Halley St. Cloud Tech 26.48a
25 Yohan Brewer St. Cloud Tech 26.50a
26 Lucas Friday Alexandria 26.54a
27 Bryson Berg Pequot Lakes 26.64a
28 Matthew Gira Alexandria 26.76a
29 Aaron Barnes Pequot Lakes 26.87a
30 Remy Braun Silver Bay 26.90a
31 Knecrid Lahti Silver Bay 26.97a
32 Wyatt Nikkel Alexandria 27.19a
33 Donavin Bartone Alexandria 27.24a
34 Wyatt Verville Pequot Lakes 27.47a
35 Kale Hackensmith Silver Bay 27.67a
36 Teinary Jackson St. Cloud Tech 27.74a
37 Jackson Williams Brainerd 27.90a
38 Niranjan Hirani Silver Bay 27.99a
39 Marcus Wade St. Cloud Tech 28.83a
40 Joshua Allen St. Cloud Tech 29.00a
41 Ethan Downing St. Cloud Tech 29.79a
42 Theron Kappes Silver Bay 30.02a
43 Ollie Braun Silver Bay 30.05a
44 Daniel Rodriguez St. Cloud Tech 30.27a
45 Brayden Gruenke St. Cloud Tech 30.36a
46 Jacob Terhaar Brainerd 30.46a
47 Hamza Gaal St. Cloud Tech 30.96a
48 Nolan Robinson Silver Bay 31.85a
49 Anthony Slipp Brainerd 47.15a
Oliver Schoenrock St. Cloud Tech DNS
Ronan Fornshell Brainerd DNS
Daniel Quigley St. Cloud Tech DNS
Luis Cuara St. Cloud Tech DNS
Nichollas Brakes St. Cloud Tech DNS
Sam Renner Brainerd DNS
Henry Verrips Brainerd DNS
Cooper Bluhm Pequot Lakes DNS
Meadi Ojulu St. Cloud Tech DNS
Kingston Grant Alexandria DNS
Isaac Guarin St. Cloud Tech DNS
Jordan Davis Brainerd DNS
Thomas Blomer Pequot Lakes DNS
Damarius Fletcher St. Cloud Tech DNS
Alex Kriesel Pequot Lakes DNS
Ethan Meeks Silver Bay DNS
Kenden Smit Brainerd DNS
Nicholas Johnson St. Cloud Tech DNS
Abdiaziz Aden St. Cloud Tech DNS
Anthony Orta St. Cloud Tech DNS
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Elliott Kent Alexandria 53.46a
2 Khelden Ritter Alexandria 57.69a
3 Joseph Marlette St. Cloud Tech 57.89a
4 Grant Johnson Brainerd 58.00a
5 Levi Norvold Brainerd 59.35a
6 Abdiaziz Aden St. Cloud Tech 59.63a
7 Matthew Gira Alexandria 59.68a
8 Carter Rush Alexandria 59.82a
9 Wyatt Nikkel Alexandria 59.87a
10 Isaac Guarin St. Cloud Tech 59.89a
11 Beau Nathe Alexandria 59.98a
12 Jackson Meemken St. Cloud Tech 1:00.33a
13 Lucas Couzens St. Cloud Tech 1:00.61a
14 Hunter Krebs Alexandria 1:00.88a
15 Benedict (Ben) Laube Brainerd 1:01.45a
16 Gavin Schroeder Alexandria 1:01.77a
17 Meadi Ojulu St. Cloud Tech 1:02.41a
18 Casey Kajer St. Cloud Tech 1:02.68a
19 Brak Schramm Pequot Lakes 1:03.47a
20 Holden Lessinger St. Cloud Tech 1:08.80a
21 Hamza Gaal St. Cloud Tech 1:10.31a
22 Maddox Lessinger St. Cloud Tech 1:10.91a
Anthony Orta St. Cloud Tech DNS
Nicholas Johnson St. Cloud Tech DNS
Alexander Heinks St. Cloud Tech DNS
Luis Cuara St. Cloud Tech DNS
Shane Crowley Pequot Lakes DNS
Ethan Arellano Pequot Lakes DNS
Ayden Althaus Silver Bay DNS
Rhett Lemmerhirt Brainerd DNS
Bode Eggena Pequot Lakes DNS
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Leif Hoffman Brainerd 2:07.45a
2 Owen Draper Alexandria 2:07.95a
3 Nicholas Holmberg Pequot Lakes 2:09.32a
4 Lance Hastings Brainerd 2:11.40a
5 Hunter Mohr Alexandria 2:13.24a
6 Owen Robertson Brainerd 2:14.69a
7 Oliver Schoenrock St. Cloud Tech 2:16.30a
8 Evan Moore Alexandria 2:16.62a
9 Carter Mielke Brainerd 2:16.91a
10 Jonathan Cowell Brainerd 2:18.35a
11 Joe Neumann Brainerd 2:19.29a
12 Shane Crowley Pequot Lakes 2:20.34a
13 Cyler Coauette Alexandria 2:20.36a
14 Jason Feigum Brainerd 2:20.72a
15 Nick Swartz Silver Bay 2:25.69a
16 Andrew Adamson Brainerd 2:27.23a
17 Marcus Wade St. Cloud Tech 2:29.08a
18 Lucas Couzens St. Cloud Tech 2:33.21a
19 Jorey Jackson Brainerd 2:33.33a
20 Joshua Allen St. Cloud Tech 2:33.74a
21 Noah Ratzlaff St. Cloud Tech 2:37.67a
22 Ethan Downing St. Cloud Tech 2:38.45a
23 Brak Schramm Pequot Lakes 2:38.52a
24 Erik Rodewald Alexandria 2:39.35a
25 Meadi Ojulu St. Cloud Tech 2:41.42a
26 Myles Frueh Alexandria 2:42.33a
27 Jonas Klicker Brainerd 2:42.72a
28 Ryan Moore Alexandria 2:43.74a
29 Brayden Gruenke St. Cloud Tech 2:46.17a
30 Hamza Gaal St. Cloud Tech 2:48.49a
Luis Cuara St. Cloud Tech DNS
Abdiaziz Aden St. Cloud Tech DNS
Sigfried Henrich Alexandria DNS
Elijah Kjolhaug Alexandria DNS
Nolan Jendro Brainerd DNS
Sawyer Larson Alexandria DNS
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Throck Lehmann Alexandria 4:45.86a
2 Joseph Marlette St. Cloud Tech 4:51.69a
3 Thomas Wilmesmeier Alexandria 4:54.11a
4 Lance Hastings Brainerd 5:00.48a
5 Nolan Jendro Brainerd 5:04.46a
6 Nick Swartz Silver Bay 5:09.41a
7 Oliver Schoenrock St. Cloud Tech 5:10.74a
8 Kyle Jahner Alexandria 5:11.20a
9 Jason Feigum Brainerd 5:12.94a
10 Axton Svir Brainerd 5:13.99a
11 Connor Jenson Pequot Lakes 5:15.65a
12 Ryan Sanden Alexandria 5:15.77a
13 Erick Bergerson Alexandria 5:16.05a
14 Wyatt Hauser Pequot Lakes 5:22.94a
15 Payton Gessford Alexandria 5:23.46a
16 Keaton Dummer Alexandria 5:24.78a
17 Micah Walswick Alexandria 5:25.83a
18 Tyler Siira Alexandria 5:26.49a
19 James Johnson Pequot Lakes 5:28.79a
20 Marcus Wade St. Cloud Tech 5:29.25a
21 Lucas Couzens St. Cloud Tech 5:29.90a
22 Joshua Allen St. Cloud Tech 5:36.05a
23 Thomas Dutcher Alexandria 5:36.54a
24 Drew Englund Alexandria 5:39.28a
25 Ethan Downing St. Cloud Tech 5:40.52a
26 Brayden Gruenke St. Cloud Tech 5:54.46a
27 Soran Swanson Silver Bay 6:22.30a
28 Wade Melander Silver Bay 6:57.51a
Noah Ratzlaff St. Cloud Tech DNS
Ben Stadum Brainerd DNS
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Eli Hall Pequot Lakes 9:31.17a
2 Liam Zins Pequot Lakes 10:43.67a
3 Weston Thiesse Brainerd 11:33.93a
4 Axton Svir Brainerd 12:24.26a
5 Eli Toftness Pequot Lakes 12:29.02a
James Johnson Pequot Lakes DNS
Joseph Marlette St. Cloud Tech DNS
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Otto Anderson Alexandria 15.48a
2 Samuel Williams Alexandria 15.54a
3 Kyle Peterson Brainerd 15.99a
4 Dylan Frusciante Alexandria 16.23a
5 Will Taylor Pequot Lakes 17.86a
6 Preston Miller Brainerd 18.15a
7 Jeremiah Oleson Alexandria 18.18a
8 Jonas Raske Brainerd 19.02a
9 Emory Fern St. Cloud Tech 19.14a
10 Owen Kluempke St. Cloud Tech 19.35a
11 Kaiden Raske Brainerd 19.47a
12 Royce Netland Alexandria 20.03a
13 Gunnar Beuning St. Cloud Tech 20.15a
14 Sullivan Frusciante Alexandria 20.87a
15 Rhett Granning Alexandria 20.99a
16 Max Spartz Pequot Lakes 21.10a
17 Kaegan Museus Brainerd 21.70a
18 Isaiah Jackson Alexandria 21.77a
19 Jordan Kelley St. Cloud Tech 22.68a
Silas Osborne Brainerd DNS
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Otto Anderson Alexandria 41.87a
2 Kyle Peterson Brainerd 43.92a
3 Samuel Williams Alexandria 44.69a
4 Will Taylor Pequot Lakes 44.79a
5 Andrew Wehrman Silver Bay 45.81a
6 Preston Miller Brainerd 46.05a
7 Dylan Frusciante Alexandria 46.27a
8 Royce Netland Alexandria 48.25a
9 Owen Kluempke St. Cloud Tech 48.48a
10 Jonas Raske Brainerd 49.01a
11 Emory Fern St. Cloud Tech 49.31a
12 Sullivan Frusciante Alexandria 49.50a
13 Samuel Butkowski St. Cloud Tech 50.27a
14 Alex Lelwica Brainerd 50.34a
15 Gunnar Beuning St. Cloud Tech 50.41a
16 Kaiden Raske Brainerd 50.88a
17 Rhett Granning Alexandria 51.43a
18 Jordan Kelley St. Cloud Tech 51.47a
19 Isaiah Jackson Alexandria 51.48a
20 Kaegan Museus Brainerd 51.62a
21 Jeremiah Oleson Alexandria 51.85a
22 Connor Jenson Pequot Lakes 54.77a
Max Spartz Pequot Lakes DNS
Silas Osborne Brainerd DNS
David Herath Brainerd DNS
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Alexandria 43.97a
1) Trey Negen 2) Daniel Jackson
3) Dane Olson 4) Elliott Kent
2 St. Cloud Tech 44.76a
1) Lukas Terwey 2) Amarr Boyongo
3) Teagan Gazdzik 4) Batuo Teboh
3 Brainerd 45.03a
1) Travis Albrecht 2) Henry Goodwin
3) Austin Asher 4) Charlie Pikula
4 Pequot Lakes 48.05a
1) Ethan Arellano 2) Alex Kriesel
3) Tade Magnuson 4) Dane Mudgett
5 St. Cloud Tech 49.49a
1) Vaughn Blair 2) Teinary Jackson
3) Gavin Gall 4) Alexander Payton
6 Alexandria 50.49a
1) Lucas Bakker 2) Donavin Bartone
3) Treyton Pfeffer 4) Lachlan Halman
7 Brainerd 50.58a
1) Kenden Smit 2) Drew Wood
3) Everyn Erickson 4) Cole Brenny
8 Silver Bay 53.20a
1) Theron Kappes 2) Niranjan Hirani
3) Nolan Robinson 4) Knecrid Lahti
Boys Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. Cloud Tech 1:32.75a
1) Teagan Gazdzik 2) Batuo Teboh
3) Bjorn Mattick 4) Amarr Boyongo
2 Brainerd 1:35.02a
1) Charlie Pikula 2) Jake Merseth
3) Kyle Peterson 4) Brandon Stark
3 Alexandria 1:37.31a
1) Macklen Heydt 2) Walker Hennen
3) Andrew Flaten 4) Samuel Williams
4 St. Cloud Tech 1:38.19a
1) Gavin Gall 2) Alexander Payton
3) Caleb Martz 4) Lukas Terwey
5 Brainerd 1:39.89a
1) Grant Johnson 2) Rhett Lemmerhirt
3) Preston Miller 4) David Herath
6 Pequot Lakes 1:44.29a
1) Logan Happke 2) Jackson Jorgens
3) Alex Kriesel 4) Cooper Bluhm
7 Alexandria 1:48.48a
1) Hunter Krebs 2) Tallon Sinning
3) Brysen Hasapopoulos 4) Gavin Schroeder
Silver Bay DNS
1) Ayden Althaus 2) Cash Williams
3) Jacob Carpenter 4) Andrew Wehrman
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. Cloud Tech 3:39.06a
1) Caleb Martz 2) Teagan Gazdzik
3) Abram Roehl 4) Bjorn Mattick
2 Alexandria 3:45.64a
1) Daniel Jackson 2) Lachlan Halman
3) Dane Olson 4) Walker Hennen
3 Pequot Lakes 3:53.50a
1) Wyatt Hauser 2) Tade Magnuson
3) Nicholas Holmberg 4) Griffin Hannah
4 Alexandria 3:59.39a
1) Noah Strickland 2) Jackson Dutcher
3) Lucas Friday 4) Brysen Hasapopoulos
5 St. Cloud Tech 4:11.37a
1) Owen Kluempke 2) Jackson Meemken
3) Isaac Guarin 4) Alexander Heinks
6 Pequot Lakes 4:22.96a
1) Shane Crowley 2) Liam Zins
3) Eli Hall 4) Eli Toftness
Silver Bay DNS
1) Theron Kappes 2) Niranjan Hirani
3) Nolan Robinson 4) Knecrid Lahti
Brainerd DNS
1) Leif Hoffman 2) Sam Renner
3) Rhett Lemmerhirt 4) Preston Miller
Boys Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Brainerd 9:04.91a
1) Jonathan Cowell 2) Carter Mielke
3) Leif Hoffman 4) Joe Neumann
2 Brainerd 9:26.39a
1) Weston Thiesse 2) Austin Nichols
3) Jorey Jackson 4) Owen Robertson
3 Alexandria 10:02.78a
1) Carson Bumgarner 2) Auden Zeller
3) Nicholas Hamann 4) Sully Glade
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Gross Brainerd 57-4
2 Jacob Imdieke St. Cloud Tech 46-10
3 Jack Oker St. Cloud Tech 46-1
4 Riley Peters Pequot Lakes 44-1
5 Jackson Jorgens Pequot Lakes 40-2
6 Dylan Gray Alexandria 40-1
7 Tucker Schwartz Brainerd 39-8
8 Joel Ramirez Rojas St. Cloud Tech 39-4
8 Dane Mudgett Pequot Lakes 39-4
10 Albert Karpeh Brainerd 39-0
11 Matt Lekatz Brainerd 37-6
12 Simon Jahner Alexandria 37-3
13 Jacob Lane Pequot Lakes 36-4
14 Jude Jahner Alexandria 34-1
15 Dain Thompson Silver Bay 33-8
16 Robert Kohout Alexandria 33-6
17 Cole Krohnfeldt Alexandria 33-5
18 Andrew Adamson Brainerd 33-2
19 Joseph Martinson Alexandria 33-0
20 Jeremiah Slaughter Brainerd 32-3
21 Hayden Ness St. Cloud Tech 31-10
22 Karsten Habberstad Alexandria 31-7
23 Jensen Martinson Alexandria 31-6
24 Jacob Buck Alexandria 31-1
25 Wyatt Verville Pequot Lakes 30-6
26 Leopold Famoso Brainerd 30-3
27 Alex Yeager Brainerd 30-1
28 Hunter Tong St. Cloud Tech 30-0
29 Cody Nelson Alexandria 29-8
30 Grant Juelke Alexandria 28-3
31 Victor Palcher Brainerd 27-8
32 Ojuola Balo St. Cloud Tech 26-10
33 Gunner Peters Pequot Lakes 26-9
34 Peyton Schuldt St. Cloud Tech 25-11
35 Jaxon Werder Alexandria 25-7
36 Jonas Klicker Brainerd 25-0
37 Hayden Schwartz St. Cloud Tech 24-10
38 Avery Pliscott Brainerd 24-9
39 Eli Kremer Alexandria 24-6
40 Riley Corle Alexandria 23-11.50
41 Wyatt Krebs Alexandria 21-9
42 Landon Gay Alexandria 20-6
Silas Osborne Brainerd DNS
Ronan Fornshell Brainerd DNS
Colton Christopherson Pequot Lakes DNS
Aaron Barnes Pequot Lakes DNS
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jack Oker St. Cloud Tech 140-8
2 Riley Peters Pequot Lakes 129-0
3 Matt Lekatz Brainerd 121-8
4 Dylan Gross Brainerd 121-6
5 Jacob Imdieke St. Cloud Tech 118-9
6 Jude Jahner Alexandria 109-9
7 Cole Krohnfeldt Alexandria 101-5
8 Joel Ramirez Rojas St. Cloud Tech 100-4
9 Dane Mudgett Pequot Lakes 99-3
10 Dylan Gray Alexandria 98-9
11 Hayden Ness St. Cloud Tech 97-8
12 Andrew Adamson Brainerd 97-1
13 Joseph Martinson Alexandria 96-9
14 Dain Thompson Silver Bay 93-9
15 Leopold Famoso Brainerd 93-7
16 Robert Kohout Alexandria 92-7
17 Kyle Peterson Brainerd 91-6
18 Jonas Klicker Brainerd 91-4
19 Simon Jahner Alexandria 90-6
20 Hunter Tong St. Cloud Tech 90-0
21 Cody Nelson Alexandria 86-7
22 Karsten Habberstad Alexandria 85-6
23 Jaxon Werder Alexandria 84-9
24 Victor Palcher Brainerd 84-4
25 Jensen Martinson Alexandria 81-10
26 Hayden Schwartz St. Cloud Tech 80-7
27 Jacob Lane Pequot Lakes 80-3
28 Grant Juelke Alexandria 79-0
29 Jackson Jorgens Pequot Lakes 78-5
30 Jacob Buck Alexandria 75-5
31 Riley Corle Alexandria 73-11
32 Landon Gay Alexandria 70-4
33 Wyatt Krebs Alexandria 69-6
34 Jeremiah Slaughter Brainerd 69-2
35 Alex Yeager Brainerd 68-9
36 Gunner Peters Pequot Lakes 66-11
37 Ojuola Balo St. Cloud Tech 61-8
38 Eli Kremer Alexandria 60-8
39 Avery Pliscott Brainerd 52-11
40 Trey Bailey St. Cloud Tech 40-2
41 Gordon Jacques St. Cloud Tech 36-5
Silas Osborne Brainerd DNS
Will Taylor Pequot Lakes DNS
Colton Christopherson Pequot Lakes DNS
Aaron Barnes Pequot Lakes DNS
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Amarr Boyongo St. Cloud Tech 5-10
2 Otto Anderson Alexandria 5-8
3 Dylan Frusciante Alexandria 5-8
4 Jaden Harris St. Cloud Tech 5-6
5 Kaden Schilling Brainerd 5-6
6 Meadi Ojulu St. Cloud Tech 5-4
7 Joe Smith Brainerd 5-4
8 Rhett Granning Alexandria 5-4
9 Daniel Jackson Alexandria 5-2
10 Justin Sievert Pequot Lakes 5-0
10 Evan Rodahl Brainerd 5-0
10 Levi Gibson Alexandria 5-0
Jacob Terhaar Brainerd NH
Batuo Teboh St. Cloud Tech NH
Malachi Halley St. Cloud Tech NH
Deonte Hobson St. Cloud Tech NH
Ismael Traore St. Cloud Tech NH
Jack Carr Pequot Lakes DNS
Becker Lipke Pequot Lakes DNS
Hunter Litzinger Brainerd NH
Boys Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Joe Smith Brainerd 11-6
2 Sebastian Tisdell Brainerd 11-0
3 Jackson Dutcher Alexandria 10-6
4 Donavin Bartone Alexandria 10-0
5 Shane Crowley Pequot Lakes 9-0
5 Kaden Schilling Brainerd 9-0
7 Caleb Anderson Pequot Lakes 8-6
7 Jackson Meemken St. Cloud Tech 8-6
9 Owen Kluempke St. Cloud Tech 8-0
9 Jonas Raske Brainerd 8-0
11 Levi Norvold Brainerd 7-6
12 Brak Schramm Pequot Lakes 7-0
Alexander Heinks St. Cloud Tech DNS
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ty Nelson Brainerd 20-11
2 Batuo Teboh St. Cloud Tech 19-11.50
3 Jake Merseth Brainerd 19-2.50
4 Dane Olson Alexandria 18-11.50
5 Andrew Flaten Alexandria 18-11
5 Owen Demars St. Cloud Tech 18-11
7 Macklen Heydt Alexandria 18-3
8 Tade Magnuson Pequot Lakes 18-0
9 Treyton Pfeffer Alexandria 17-9.50
10 Walker Hennen Alexandria 17-9
11 Sebastian Tisdell Brainerd 17-4
12 Casey Kajer St. Cloud Tech 16-9.50
13 Evan Rodahl Brainerd 16-7.50
13 Ethan Arellano Pequot Lakes 16-7.50
15 Daniel Quigley St. Cloud Tech 16-5
16 Alex Kriesel Pequot Lakes 16-4.50
17 Landen Brill Pequot Lakes 16-3
18 Jorey Jackson Brainerd 15-8.50
18 Cooper Bluhm Pequot Lakes 15-8.50
20 Tallon Sinning Alexandria 15-7
21 Jordan Kelley St. Cloud Tech 15-6
22 Benjamin Hoffman Brainerd 15-4.50
23 Logan Happke Pequot Lakes 15-1
24 Alexander Payton St. Cloud Tech 14-10
25 Gordon Jacques St. Cloud Tech 14-8
26 Brysen Hasapopoulos Alexandria 14-3
27 Bryson Berg Pequot Lakes 14-2.50
Alex Lelwica Brainerd DNS
Thomas Blomer Pequot Lakes DNS
Wyatt Brown Brainerd DNS
Damarius Fletcher St. Cloud Tech DNS
Jack Carr Pequot Lakes DNS
Jordan Davis Brainerd DNS
Boys Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ty Nelson Brainerd 45-2.50
2 Elliott Kent Alexandria 38-7
3 Gavin Gall St. Cloud Tech 37-2
4 Alex Lelwica Brainerd 36-8
5 Evan Rodahl Brainerd 35-2
6 Nichollas Brakes St. Cloud Tech 35-0
7 Noah Ratzlaff St. Cloud Tech 34-11
8 Royce Netland Alexandria 34-5.50
9 Hunter Krebs Alexandria 34-5
10 Benjamin Hoffman Brainerd 32-8
11 Max Spartz Pequot Lakes 32-6.50
Ismael Traore St. Cloud Tech DNS
Wyatt Brown Brainerd DNS
Jordan Davis Brainerd DNS
Jack Carr Pequot Lakes DNS
Lachlan Halman Alexandria DNS
Teagan Gazdzik St. Cloud Tech DNS