Minneapolis Southwest High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.65 | Joszette Andresen | 18th | Finals H4 | Girls Results | |
14.80 | Vanessa Schaefer | 24th | Finals H3 | Girls Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.99 | SB | Ana Kol-Balfour | 16th | Finals H1 | Girls Results |
30.21 | Alice Ewert | 20th | Finals H2 | Girls Results | |
31.49 | Anna Van Riessen | 28th | Finals H1 | Girls Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:07.88 | Clara Hugunin | 13th | Finals H3 | Girls Results | |
800 Meter Run | |||||
2:29.58 | Lucille Hugunin | 5th | Finals H2 | Girls Results | |
2:32.66 | SB | Viola Margolis | 8th | Finals H2 | Girls Results |
2:36.73 | SB | Keira Bell | 12th | Finals H2 | Girls Results |
1600 Meter Run | |||||
6:10.99 | Winnie Sexton | 17th | Finals H1 | Girls Results | |
6:15.06 | Mattea Raabe | 19th | Finals H1 | Girls Results | |
6:23.28 | Nora Deisz | 21st | Finals H1 | Girls Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:48.61 | Annika Midness | 2nd | Finals H1 | Girls Results | |
12:13.90 | Anatalya Graham | 5th | Finals H1 | Girls Results | |
13:21.93 | Maddie Thompson | 15th | Finals H1 | Girls Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
52.57 | Joszette Andresen | 9th | Finals H4 | Girls Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
58.40 | Relay Team | 14th | Finals H1 | Girls Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:03.32 | Relay Team | 12th | Finals H1 | Girls Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:35.83 | Relay Team | 8th | Finals H2 | Girls Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:26.37 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Girls Results | |
High Jump | |||||
4-10 | Megan Schoenke | 5th | Finals H1 | Girls Results | |
4-6 | Annika Knudsen | 11th | Finals H1 | Girls Results | |
Long Jump | |||||
15-5.5 | SB | Megan Schoenke | 5th | Finals H1 | Girls Results |
11-0 | Tara McClom | 30th | Finals H1 | Girls Results | |
Triple Jump | |||||
32-0.5 | SB | Megan Schoenke | 6th | Finals H1 | Girls Results |
26-8 | SB | Rebekah Gendler | 23rd | Finals H1 | Girls Results |
26-6.5 | Tara McClom | 24th | Finals H1 | Girls Results | |
Discus | |||||
76-0 | Semira Kretz | 17th | Finals H2 | Girls Results | |
71-11 | Osemwivie Obadiaru | 21st | Finals H1 | Girls Results | |
58-10 | Sanii Hansboro | 31st | Finals H1 | Girls Results | |
Shot Put | |||||
34-1.5 | Osemwivie Obadiaru | 4th | Finals H3 | Girls Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.74 | SB | Riley Orr | 18th | Finals H2 | Boys Results |
12.79 | James Galuska | 20th | Finals H3 | Boys Results | |
12.83 | Emrey Mack | 22nd | Finals H2 | Boys Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.30 | Trasean Quarles | 19th | Finals H4 | Boys Results | |
26.63 | SB | Jacob Hartman | 21st | Finals H3 | Boys Results |
27.69 | SB | Kamari Clark | 25th | Finals H2 | Boys Results |
400 Meter Dash | |||||
59.04 | Paul Diamond | 21st | Finals H1 | Boys Results | |
800 Meter Run | |||||
2:07.04 | Keenan Moriarty | 5th | Finals H2 | Boys Results | |
2:13.39 | Ben Schendel | 12th | Finals H2 | Boys Results | |
2:25.77 | SB | Levi Abeln | 27th | Finals H1 | Boys Results |
1600 Meter Run | |||||
4:42.20 | Benjamin Batalden | 2nd | Finals H2 | Boys Results | |
4:42.96 | Gus Ueland | 3rd | Finals H2 | Boys Results | |
5:08.18 | Adriaan Bijnagte | 15th | Finals H2 | Boys Results | |
3200 Meter Run | |||||
9:26.36 | Sam Scott | 1st | Finals H1 | Boys Results | |
9:51.83 | Nate Meyer | 4th | Finals H1 | Boys Results | |
11:07.41 | Bennett Wilson | 11th | Finals H1 | Boys Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.61 | Calvin Riebel | 19th | Finals H3 | Boys Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
48.61 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Boys Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.61 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Boys Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:42.76 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Boys Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:09.01 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Boys Results | |
High Jump | |||||
5-6 | Jaydon Brown | 3rd | Finals H1 | Boys Results | |
5-0 | Aaron Somers | 21st | Finals H1 | Boys Results | |
Long Jump | |||||
17-0 | Riley Orr | 20th | Finals H1 | Boys Results | |
16-8.5 | James Galuska | 23rd | Finals H1 | Boys Results | |
Triple Jump | |||||
36-5.25 | James Galuska | 12th | Finals H1 | Boys Results | |
36-3 | SB | Trasean Quarles | 13th | Finals H1 | Boys Results |
Discus | |||||
77-2 | Drew Rossom | 30th | Finals H1 | Boys Results | |
77-0 | Aaron Somers | 31st | Finals H1 | Boys Results | |
Shot Put | |||||
32-6.5 | SB | Drew Rossom | 30th | Finals H1 | Boys Results |
27-3 | Rainer Johnson | 33rd | Finals H1 | Boys Results |