Girls JV 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Claire Thompson Annandale 13.33a
2 Riley Freed Rockford 13.55a
3 Miah Palacios Annandale 13.56a
4 Trinity Holmes Annandale 13.58a
5 Maggie Thompson Rockford 13.79a
6 Anna Lamecker Delano 13.82a
7 Eleanor Bernstein-Foster Orono 13.82a
8 Kinley Schreifels Orono 13.85a
9 Justine Miller Rockford 13.85a
10 Presely Bright Delano 13.92a
11 Addison Mushitz Orono 13.93a
12 Payton Vance Annandale 13.97a
13 Rhian Sailor Orono 14.01a
14 Kira Johnson Orono 14.02a
15 Madeline Dent Orono 14.03a
16 Abigail Dasari Orono 14.14a
17 Natalie Lockwood Rockford 14.26a
18 Lydia Schmatz Rockford 14.31a
19 Piper Stodola Annandale 14.31a
20 Samantha Smith - Janus Rockford 14.39a
21 Alexandra Schloeder Rockford 14.40a
22 Abbie Johnson Mound-Westonka 14.49a
23 Lucy Pennings Rockford 14.52a
24 Savannah Geyen Delano 14.58a
25 Annika Christoph Mound-Westonka 14.59a
26 Felton MacKenzie Orono 14.61a
27 Izzy Couthier Annandale 14.74a
28 Miriam Naisbitt Orono 14.79a
29 Morgan Larson Orono 14.87a
30 Anna Brandt Orono 14.94a
31 Avery Birhanzl Rockford 15.07a
32 Naomi Lindh Delano 15.11a
33 Delaney Parker Mound-Westonka 15.14a
34 Megan Westberg Delano 15.31a
35 Amelia Olson Mound-Westonka 15.48a
36 Laura Lansing Annandale 15.50a
37 Cadence Cooper Rockford 15.55a
38 Adrianne Givens Mound-Westonka 15.62a
39 Lakeisha Gibson Delano 15.64a
40 Ella Anders Mound-Westonka 15.72a
41 Ashlyn Ihde Orono 16.27a
42 Lyrah Hermann Orono 16.28a
43 Evelyn Rodriguez-Rocha Rockford 16.34a
44 Eleanor Franzen Rockford 16.34a
45 Mary Johnson Mound-Westonka 16.38a
46 Johanna Bonnett Orono 16.68a
47 Cassie Richard Mound-Westonka 16.93a
48 Lucy Keating Orono 16.93a
49 Eliana Pisarchuk Mound-Westonka 17.10a
50 Sadie Ottenbreit Mound-Westonka 17.37a
51 Melody Lockwood Rockford 17.75a
52 Juana Baeza Fra Orono 17.79a
53 Tivoli Yokiel Orono 18.11a
-- Esmae Samuelson Delano DNS
-- Josslyn Kammerer Johnson Annandale DNS
-- Clair Schlosser Delano DNS
Girls JV 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ryanne Andreen Orono 26.57a
2 Claire Thompson Annandale 27.57a
3 Miah Palacios Annandale 27.76a
4 Brooke Henson Annandale 27.79a
5 Eleanor Bernstein-Foster Orono 28.15a
6 Madison Felton Orono 28.61a
7 Kinley Schreifels Orono 28.69a
8 Bluma Nabedrick Molitor Orono 28.94a
9 Trinity Holmes Annandale 29.05a
10 Kira Johnson Orono 29.29a
11 Lucy Pennings Rockford 29.56a
12 Piper Stodola Annandale 29.56a
13 Payton Vance Annandale 29.60a
14 Presely Bright Delano 29.75a
15 Anna Lamecker Delano 29.87a
16 Rhian Sailor Orono 29.90a
17 Felton MacKenzie Orono 29.90a
18 Abbie Johnson Mound-Westonka 30.43a
19 Miriam Naisbitt Orono 30.51a
20 Ella Rassier Annandale 30.63a
21 Ashlyn Ihde Orono 31.13a
22 Savannah Geyen Delano 31.62a
23 Avery Birhanzl Rockford 31.80a
24 Reese Haag Rockford 31.92a
25 Megan Westberg Delano 32.27a
26 Ella Anders Mound-Westonka 33.00a
27 Lakeisha Gibson Delano 33.19a
28 Amelia Olson Mound-Westonka 33.50a
29 Lyrah Hermann Orono 34.10a
30 Tessa Simonsen Annandale 34.12a
31 Mary Johnson Mound-Westonka 34.25a
32 Morgan Larson Orono 34.55a
33 Johanna Bonnett Orono 34.97a
34 Eleanor Franzen Rockford 35.39a
35 Eliana Pisarchuk Mound-Westonka 35.76a
36 Cassie Richard Mound-Westonka 36.36a
37 Tivoli Yokiel Orono 39.77a
-- Emma Erickson Annandale DNS
-- Lydia Schmatz Rockford DNS
-- Clair Schlosser Delano DNS
-- Anabelle Koshiol Rockford DNS
-- Eliana Will Orono SCR
Girls JV 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Ryanne Andreen Orono 1:00.17a
2 Madison Felton Orono 1:05.78a
3 Natalie Kindseth Orono 1:07.65a
4 Braylin Uselding Orono 1:08.31a
5 Lillian Robasse Annandale 1:10.05a
6 Callie Jensen Annandale 1:13.23a
7 Tessa Simonsen Annandale 1:14.27a
8 Reese Haag Rockford 1:14.64a
Girls JV 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Abigail Daugherty Orono 2:22.39a
2 Jocie Hallen Orono 2:36.31a
3 Lauryn Wittnbel Delano 2:42.61a
4 Natalie Lockwood Rockford 2:47.04a
5 Brianna Ventura-Bucio Rockford 2:51.26a
6 Janey Carlson Annandale 2:55.67a
7 Sidney Newcomer Orono 3:02.14a
8 Ava Christinsen Annandale 3:02.66a
9 Callie Jensen Annandale 3:04.13a
10 Adelina Nechytailo Rockford 3:04.37a
11 Ella Palm Orono 3:05.47a
12 Bella Dinger Delano 3:08.56a
13 Sophie Middleton Orono 3:09.55a
14 Allyson Nafstad Orono 3:09.88a
15 Jordan Flesher Orono 3:10.35a
16 Amelia Weber Orono 3:30.94a
17 Lucy Keating Orono 3:51.87a
-- Lillian Robasse Annandale DNS
Girls JV 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Isabelle Bushey Delano 6:09.36a
2 Jocie Wheeler Annandale 6:17.31a
3 Janey Carlson Annandale 6:18.78a
4 Marin Burns Annandale 6:43.48a
5 Megan Klippenes Annandale 6:51.07a
6 Emily Hitchings Delano 6:51.70a
7 Isabella Nelson Rockford 7:03.50a
-- Remington Shelp Orono DNS
Girls JV 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
-- Brooke Niedzielski Annandale SCR
Girls JV 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Audrey Quale Orono 17.96a
2 Lydia Richardson Orono 18.30a
3 Carly Olson Orono 18.37a
4 Olivia Vanbeusekom Delano 18.50a
5 Kallee Henry Orono 18.84a
6 Jenna Huikko Delano 18.87a
7 Brooke Henson Annandale 19.37a
8 Adeline Atkinson Orono 19.82a
9 Jersey Stubbs Orono 20.37a
Girls JV 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Alivia Uselding Orono 48.87a
2 Audrey Quale Orono 50.94a
3 Carly Olson Orono 52.91a
4 Kallee Henry Orono 53.52a
5 Adeline Atkinson Orono 54.69a
6 Jersey Stubbs Orono 56.88a
7 Jenna Huikko Delano 56.90a
8 Olivia Vanbeusekom Delano 57.96a
Girls JV 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Delano 55.56a
1) Jenna Huikko 2) Presely Bright
3) Savannah Geyen 4) Anna Lamecker
2 Annandale 56.40a
1) Payton Vance 2) Laura Lansing
3) Ella Rassier 4) Izzy Couthier
Girls JV 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Orono 1:58.80a
1) Eliana Will 2) Bluma Nabedrick Molitor
3) Kira Johnson 4) Addison Mushitz
Girls JV 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Orono 4:24.17a
1) Abigail Daugherty 2) Alivia Uselding
3) Eliana Will 4) Natalie Kindseth
2 Rockford 5:01.44a
1) Brianna Ventura-Bucio 2) Reese Haag
3) Adelina Nechytailo 4) Isabella Nelson
Girls JV 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Annandale 11:46.40a
1) Marin Burns 2) Megan Klippenes
3) Brooke Niedzielski 4) Jocie Wheeler
2 Orono 11:51.90a
1) Allyson Nafstad 2) Sidney Newcomer
3) Jordan Flesher 4) Remington Shelp
Girls JV Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordyn Lark Rockford 32-9
2 Mckenna Evans Rockford 28-6
3 Cullen Winter Orono 24-9
4 Adrianne Givens Mound-Westonka 24-0
5 Madison Schansberg Delano 23-10
6 Noelle Hogberg Annandale 23-7
7 Ana Rodriguez Rockford 22-3
8 Jillian Schmitz Mound-Westonka 21-11
9 Layla Zwart Delano 20-11
10 Ella Johnson Orono 20-8
11 Eden Essandoh Mound-Westonka 20-4
12 Adison Praught Delano 19-9
13 Sam Plantz Annandale 19-7
14 Grace Ulberg Delano 18-11
15 Katie Nilson Annandale 18-7
15 Prescilla Bjorklund Delano 18-7
17 Melody Lockwood Rockford 18-4
18 Juana Baeza Fra Orono 18-2
19 Maimuna Shikder Delano 17-11
20 Amelia Weber Orono 17-4
-- Cadence Cooper Rockford DNS
Girls JV Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordyn Lark Rockford 106-1
2 Mckenna Evans Rockford 104-9
3 Ana Rodriguez Rockford 75-1
4 Adrianne Givens Mound-Westonka 72-8
5 Delaney Parker Mound-Westonka 72-3
6 Anneka Zaun Delano 71-4
7 Cullen Winter Orono 70-11
8 Jillian Schmitz Mound-Westonka 70-2
9 Annika Christoph Mound-Westonka 69-3
10 Cadence Cooper Rockford 69-1
11 Kallee Henry Orono 66-7
12 Prescilla Bjorklund Delano 64-1
13 Sam Plantz Annandale 60-5
14 Grace Ulberg Delano 59-5
15 Madison Schansberg Delano 59-3
16 Adison Praught Delano 56-5
17 Layla Zwart Delano 55-5
18 Eden Essandoh Mound-Westonka 51-5
19 Maimuna Shikder Delano 51-0
20 Juana Baeza Fra Orono 49-4
21 Katie Nilson Annandale 44-10
22 Amelia Weber Orono 43-5
23 Melody Lockwood Rockford 39-7
Girls JV High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Lucy Pennings Rockford 4-8
2 Cullen Winter Orono 4-6
3 Molly Goessl Annandale 4-6
4 Eleanor Bernstein-Foster Orono 4-4
5 Anna Lamecker Delano 4-4
6 Braylin Uselding Orono 4-2
7 Payton Vance Annandale 4-2
8 Addison Mushitz Orono 4-0
9 Ella Anders Mound-Westonka 3-9
Girls JV Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Avery Birhanzl Rockford 7-0
1 Lydia Schmatz Rockford 7-0
3 Naomi Lindh Delano 7-0
4 Jillian Schmitz Mound-Westonka 7-0
5 Maxine Lundsgaard Orono 6-0
5 Kallee Henry Orono 6-0
5 Anabelle Koshiol Rockford 6-0
8 Molly Elston Annandale 6-0
9 Annika Christoph Mound-Westonka 6-0
10 Ella Rassier Annandale 5-0
Girls JV Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kira Johnson Orono 15-6.25
2 Natalie Woodward Rockford 15-5.25
3 Ellie Chock Delano 14-5.25
4 Anneka Zaun Delano 13-8.75
5 Bluma Nabedrick Molitor Orono 13-6
6 Samantha Smith - Janus Rockford 13-4.25
7 Olivia Vanbeusekom Delano 12-7
8 Cassie Richard Mound-Westonka 12-2
9 Delaney Parker Mound-Westonka 12-1
10 Lakeisha Gibson Delano 11-6.75
11 Eleanor Franzen Rockford 10-7.50
-- Lydia Richardson Orono ND
-- Megan Westberg Delano ND
-- Lydia Schmatz Rockford DNS
Girls JV Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Lydia Richardson Orono 32-10
2 Natalie Woodward Rockford 32-7
3 Ellie Chock Delano 31-8.50
4 Jenna Huikko Delano 31-5.50
5 Samantha Smith - Janus Rockford 31-3
6 Anneka Zaun Delano 30-11
7 Natalie Lockwood Rockford 30-2.50
8 Reese Haag Rockford 29-9.50
9 Presely Bright Delano 29-8