Girls Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Chantle Reiland GMLOKS 12.30a 1.3
2 Jackie Cole Medford 12.59a 1.3
3 Adella Schmoll RACE 12.66a 1.3
4 Reighley Sorum Pine Island 12.85a 1.3
5 Hayley Lentsch Kenyon-Wanamingo-Goodhu 12.90a 1.3
6 Macy Donnenwerth Cotter/Hope Lutheran 12.99a 1.3
7 Savannah Peterson Chatfield 13.10a 1.3
8 Elena Hartung Pine Island 13.11a 1.3
Girls Varsity 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Chantle Reiland GMLOKS 12.48a 0.0
2 Jackie Cole Medford 12.64a 0.0
3 Adella Schmoll RACE 12.86a 0.0
4 Hayley Lentsch Kenyon-Wanamingo-Goodhu 13.01a 0.0
5 Reighley Sorum Pine Island 13.05a 0.0
6 Savannah Peterson Chatfield 13.15a 0.0
7 Macy Donnenwerth Cotter/Hope Lutheran 13.27a 0.0
8 Elena Hartung Pine Island 13.29a 0.0
9 Breanna Subbert Hayfield 13.31a 0.0
10 Emma Juarez Cotter/Hope Lutheran 13.33a 0.0
11 Madi Bjerke St. Charles 13.37a 0.0
12 Lydia Redman GMLOKS 13.45a 0.0
13 Elizabeth Gibson Cotter/Hope Lutheran 13.56a 0.0
14 Autumn Reese Zumbrota-Mazeppa 13.64a 0.0
15 Zoe Njus Pine Island 13.68a 0.0
16 Paige Luhman Lake City 13.80a 0.0
Girls Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Chantle Reiland GMLOKS 25.11a 0.1
2 Clarissa Sauer Cotter/Hope Lutheran 25.49a 0.1
3 Jackie Cole Medford 25.51a 0.1
4 Jaelyn LaPlante Chatfield 25.79a 0.1
5 Hayley Lentsch Kenyon-Wanamingo-Goodhu 26.10a 0.1
6 Averee Henslin Triton 26.44a 0.1
7 Nicole Banse Caledonia/Spring Grove 26.70a 0.1
8 Lauryn Daniels Chatfield 27.10a 0.1
Girls Varsity 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Clarissa Sauer Cotter/Hope Lutheran 25.66a 0.0
3 Jaelyn LaPlante Chatfield 26.10a 0.0
2 Jackie Cole Medford 26.16a 0.0
4 Chantle Reiland GMLOKS 26.30a 0.0
5 Hayley Lentsch Kenyon-Wanamingo-Goodhu 26.70a 0.0
6 Averee Henslin Triton 26.96a 0.0
7 Lauryn Daniels Chatfield 27.05a 0.0
8 Nicole Banse Caledonia/Spring Grove 27.31a 0.0
9 Lyndee Northrop Pine Island 27.32a 0.0
10 Elizabeth Gibson Cotter/Hope Lutheran 27.44a 0.0
11 Camila Puente Infante Cotter/Hope Lutheran 28.10a 0.0
12 Maria Sholing Wabasha-Kellogg 28.40a 0.0
Girls Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Hayley Lentsch Kenyon-Wanamingo-Goodhu 57.87a
2 Samantha Perez St. Charles 1:00.33a
3 Averee Henslin Triton 1:01.43a
4 Macy Piechowski Cotter/Hope Lutheran 1:01.77a
5 Maggie Draeger Dover-Eyota 1:02.08a
6 Erin Gibson Cotter/Hope Lutheran 1:02.81a
7 Kaila Huneke Zumbrota-Mazeppa 1:02.89a
8 Adia Evans Chatfield 1:03.86a
Girls Varsity 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Hayley Lentsch Kenyon-Wanamingo-Goodhu 58.30a
2 Samantha Perez St. Charles 1:01.58a
3 Averee Henslin Triton 1:02.55a
4 Macy Piechowski Cotter/Hope Lutheran 1:02.66a
5 Kaila Huneke Zumbrota-Mazeppa 1:03.37a
6 Maggie Draeger Dover-Eyota 1:03.47a
7 Adia Evans Chatfield 1:03.79a
8 Erin Gibson Cotter/Hope Lutheran 1:03.94a
9 Katie Applen Pine Island 1:04.01a
10 Claire Siebenhaler St. Charles 1:04.49a
11 Reese Koenen Pine Island 1:05.78a
12 Brynna Nelson GMLOKS 1:05.81a
13 Nyarang Kullang Rochester Lourdes 1:08.35a
Girls Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Audrey Haugen Kenyon-Wanamingo-Goodhu 2:23.12a
2 Mariah Brooks Rochester Lourdes 2:23.74a
3 Anna Peikert Rochester Lourdes 2:25.25a
4 Brooklyn Staudacher Cotter/Hope Lutheran 2:26.54a
5 Gloria Hernandez Blooming Prairie 2:30.66a
6 Paxyn Rendahl Pine Island 2:31.18a
7 Isabelle Katwa Cotter/Hope Lutheran 2:33.14a
8 Eden Olson Lake City 2:33.35a
9 Clare Bisanti Lyle-Pacelli 2:33.49a
10 Myla Baudek La Crescent-Hokah 2:33.94a
11 Elena Kabat Pine Island 2:36.44a
12 Brooklyn Simon Lanesboro-Fillmore Cent 2:37.03a
Girls Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Sonja Semling Cotter/Hope Lutheran 5:10.34a
2 Audrey Haugen Kenyon-Wanamingo-Goodhu 5:14.92a
3 Mya Slavin St. Charles 5:18.92a
4 Lexi Kivimagi Chatfield 5:23.57a
5 Lily Duden Zumbrota-Mazeppa 5:25.78a
6 Gloria Hernandez Blooming Prairie 5:35.86a
7 Naomi Warmka GMLOKS 5:45.67a
8 Elizabeth Passe Wabasha-Kellogg 5:46.40a
9 Alivia Levi Pine Island 5:53.19a
10 Vada Larson Rushford-Peterson/Houst 5:57.25a
11 Autumn Froyum Triton 5:57.93a
12 Bethany Peratt Cotter/Hope Lutheran 6:07.55a
Girls Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Sonja Semling Cotter/Hope Lutheran 11:29.68a
2 Autumn Rakosnik Lanesboro-Fillmore Cent 11:40.89a
3 Olivia Timbers Rochester Lourdes 11:45.81a
4 Lexi Kivimagi Chatfield 11:51.24a
5 Hope Docan-Morgan La Crescent-Hokah 11:54.92a
6 Charlotte Oeltjen Chatfield 12:01.83a
7 Ashley Pederson Pine Island 12:19.34a
8 Abigail (Abby) Oxentenko Rochester Lourdes 12:32.59a
9 Brenna Traynor Lake City 12:34.80a
10 Corrina Lechnir La Crescent-Hokah 12:42.83a
11 Salome Osterhaus Pine Island 13:30.41a
12 Megan Tegmeier Medford 13:48.55a
Girls Varsity 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Elena Hartung Pine Island 15.50a 1.5
2 Aubryana Boldt Rushford-Peterson/Houst 15.58a 1.5
3 Sadie Sanders Lake City 15.78a 1.5
4 Breeley Galle GMLOKS 15.92a 1.5
5 Gracie Foster GMLOKS 15.94a 1.5
6 Adella Schmoll RACE 15.99a 1.5
7 Chloe Berg Chatfield 16.79a 1.5
8 Aurora Kabat La Crescent-Hokah 45.35a 1.5
Girls Varsity 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Elena Hartung Pine Island 15.69a 0.0
3 Aubryana Boldt Rushford-Peterson/Houst 15.78a 0.0
2 Gracie Foster GMLOKS 16.04a 0.0
5 Breeley Galle GMLOKS 16.05a 0.0
4 Sadie Sanders Lake City 16.11a 0.0
6 Adella Schmoll RACE 16.44a 0.0
7 Aurora Kabat La Crescent-Hokah 16.88a 0.0
8 Chloe Berg Chatfield 17.13a 0.0
9 Olivia Weber Triton 17.16a 0.0
10 Evelyn Nelson Cannon Falls 17.21a 0.0
11 Claire Daley Lewiston-Altura 17.50a 0.0
12 Cora Davidson St. Charles 17.53a 0.0
13 Eliza Fletcher Pine Island 17.55a 0.0
Girls Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Adella Schmoll RACE 45.26a
2 Elena Hartung Pine Island 46.27a
3 Olivia Weber Triton 47.12a
4 Sadie Sanders Lake City 47.58a
5 Mercy Erickson Lewiston-Altura 48.80a
6 Breeley Galle GMLOKS 49.28a
7 Aurora Kabat La Crescent-Hokah 49.81a
8 Gracie Foster GMLOKS 50.89a
Girls Varsity 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Elena Hartung Pine Island 46.95a
2 Adella Schmoll RACE 47.41a
3 Olivia Weber Triton 48.05a
4 Sadie Sanders Lake City 48.64a
5 Breeley Galle GMLOKS 48.72a
6 Mercy Erickson Lewiston-Altura 48.75a
7 Aurora Kabat La Crescent-Hokah 48.86a
8 Gracie Foster GMLOKS 49.63a
9 Sawyer Sheridan Zumbrota-Mazeppa 49.63a
10 Jayda Davis Dover-Eyota 50.81a
11 Rachel Kropp Wabasha-Kellogg 51.41a
12 Cora Davidson St. Charles 54.49a
Girls Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Chatfield 49.27a
1) Lauryn Daniels 2) Savannah Peterson
3) Evy Goldsmith 4) Jaelyn LaPlante
2 Cotter/Hope Lutheran 50.22a
1) Claire Heiring 2) Elizabeth Gibson
3) Clarissa Sauer 4) Macy Donnenwerth
3 Pine Island 50.67a
1) Zoe Njus 2) McKinley Sorum
3) Lyndee Northrop 4) Reighley Sorum
4 Caledonia/Spring Grove 51.03a
1) Loisah Gay 2) Sienna Augedahl
3) Chloe Lange 4) Nicole Banse
5 Rochester Lourdes 51.16a
1) Anna Shedivy 2) Ella Shedivy
3) Kaitlyn Nestler 4) Arianna Holycross
6 Medford 51.48a
1) Hailey Hemann 2) Annette Kniefel
3) Olivia Ward 4) Jackie Cole
7 La Crescent-Hokah 51.65a
1) Maggie Crosby 2) Savanah Klinski
3) Charlee Gile 4) Kate Crosby
8 Lanesboro-Fillmore Central-Mabel-Canton 52.32a
1) Charlotte Ferrie 2) Aubrey Daniels
3) Kinley Soiney 4) Bailey Erwin
Girls Varsity 4x100m Relay Prelims
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Chatfield 49.70a
1) Lauryn Daniels 2) Savannah Peterson
3) Evy Goldsmith 4) Jaelyn LaPlante
2 Cotter/Hope Lutheran 51.02a
1) Claire Heiring 2) Elizabeth Gibson
3) Clarissa Sauer 4) Macy Donnenwerth
3 Medford 51.53a
1) Hailey Hemann 2) Annette Kniefel
3) Olivia Ward 4) Jackie Cole
4 Pine Island 51.61a
1) Zoe Njus 2) McKinley Sorum
3) Lyndee Northrop 4) Reighley Sorum
5 Caledonia/Spring Grove 51.62a
1) Loisah Gay 2) Sienna Augedahl
3) Chloe Lange 4) Nicole Banse
6 Rochester Lourdes 51.82a
1) Anna Shedivy 2) Ella Shedivy
3) Kaitlyn Nestler 4) Arianna Holycross
7 Lanesboro-Fillmore Central-Mabel-Canton 52.32a
1) Charlotte Ferrie 2) Aubrey Daniels
3) Kinley Soiney 4) Bailey Erwin
8 La Crescent-Hokah 52.62a
1) Maggie Crosby 2) Charlee Gile
3) Kate Crosby 4) Savanah Klinski
9 Cannon Falls 53.15a
1) Madi Jeppesen 2) Madison Jordan
3) Evelyn Nelson 4) Kendra Reed
10 GMLOKS 53.89a
1) Lydia Redman 2) Kailyn Schneider
3) Kaylin Mensink 4) Brynlee Koenigs
11 Lake City 54.26a
1) Zoey Beltz 2) Paige Luhman
3) Emily Gates 4) Delilah Benjamin
12 Triton 54.63a
1) Romina Medina 2) Aidree Van Beek
3) Lauryn Nauman 4) Maddison Maes
Girls Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Chatfield 1:44.15a
1) Lauryn Daniels 2) Savannah Peterson
3) Evy Goldsmith 4) Jaelyn LaPlante
2 GMLOKS 1:45.00a
1) Lydia Redman 2) Gracie Foster
3) Breeley Galle 4) Chantle Reiland
3 Cotter/Hope Lutheran 1:46.21a
1) Claire Heiring 2) Camila Puente Infante
3) Aubrey Schossow 4) Clarissa Sauer
4 Caledonia/Spring Grove 1:47.38a
1) Loisah Gay 2) Chloe Lange
3) Sienna Augedahl 4) Nicole Banse
5 St. Charles 1:47.81a
1) Abby Hoffman 2) Evie Benedett
3) Madi Bjerke 4) Samantha Perez
6 La Crescent-Hokah 1:48.76a
1) Maggie Crosby 2) Vanessa Ntiamoah
3) Kate Crosby 4) Savanah Klinski
7 Rochester Lourdes 1:49.53a
1) Anna Shedivy 2) Arianna Holycross
3) Ella Shedivy 4) Kaitlyn Nestler
8 Lanesboro-Fillmore Central-Mabel-Canton 1:52.20a
1) Aubrey Daniels 2) Kinley Soiney
3) Sari Rein 4) Bailey Erwin
Girls Varsity 4x200m Relay Prelims
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Chatfield 1:44.82a
1) Lauryn Daniels 2) Savannah Peterson
3) Evy Goldsmith 4) Jaelyn LaPlante
2 GMLOKS 1:46.33a
1) Lydia Redman 2) Gracie Foster
3) Breeley Galle 4) Chantle Reiland
3 Cotter/Hope Lutheran 1:46.50a
1) Claire Heiring 2) Camila Puente Infante
3) Aubrey Schossow 4) Clarissa Sauer
4 Caledonia/Spring Grove 1:47.77a
1) Loisah Gay 2) Chloe Lange
3) Sienna Augedahl 4) Nicole Banse
5 St. Charles 1:47.91a
1) Abby Hoffman 2) Evie Benedett
3) Madi Bjerke 4) Samantha Perez
6 La Crescent-Hokah 1:49.16a
1) Maggie Crosby 2) Vanessa Ntiamoah
3) Kate Crosby 4) Savanah Klinski
7 Lanesboro-Fillmore Central-Mabel-Canton 1:50.02a
1) Aubrey Daniels 2) Kinley Soiney
3) Sari Rein 4) Bailey Erwin
8 Rochester Lourdes 1:50.73a
1) Anna Shedivy 2) Bryn Billmeier
3) Arianna Holycross 4) Ella Shedivy
9 Triton 1:50.77a
1) Romina Medina 2) Maddison Maes
3) Olivia Weber 4) Averee Henslin
10 Zumbrota-Mazeppa 1:52.35a
1) Autumn Reese 2) Addie Boraas
3) Mikayla Scharpen 4) Kaila Huneke
11 Pine Island 1:53.33a
1) McKinley Sorum 2) Macy Koenen
3) Eliza Fletcher 4) Katie Applen
12 Lake City 1:53.90a
1) Zoey Beltz 2) Paige Luhman
3) Emily Gates 4) Baily Earnest-Miller
13 Wabasha-Kellogg 1:57.13a
1) Kylie Peck 2) Aleaya Becker
3) Shanti Whatley 4) Emma Johnson
Girls Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. Charles 4:07.20a
1) Abby Hoffman 2) Mya Slavin
3) Madi Bjerke 4) Samantha Perez
2 Cotter/Hope Lutheran 4:07.24a
1) Erin Gibson 2) Jessica Beguin
3) Claire Heiring 4) Macy Piechowski
3 Lanesboro-Fillmore Central-Mabel-Canton 4:08.55a
1) Kinley Soiney 2) Sahara Morken
3) Kammry Broadwater 4) Lillyan Kiehne
4 Lake City 4:11.19a
1) Sadie Sanders 2) Natalie Gates
3) Peyton Meincke 4) Olivia Yotter
5 Rochester Lourdes 4:14.98a
1) Ella Shedivy 2) Anna Shedivy
3) Arianna Holycross 4) Olivia Timbers
6 Zumbrota-Mazeppa 4:15.53a
1) Kaila Huneke 2) Sawyer Sheridan
3) Addie Boraas 4) Lily Duden
7 Pine Island 4:17.34a
1) Reighley Sorum 2) Zoe Njus
3) Katie Applen 4) Reese Koenen
8 Dover-Eyota 4:21.73a
1) Isabel Duellman 2) Lily Damico
3) Lauren Schmidt 4) Maggie Draeger
Girls Varsity 4x400m Relay Prelims
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lake City 4:08.39a
1) Sadie Sanders 2) Natalie Gates
3) Peyton Meincke 4) Olivia Yotter
2 Cotter/Hope Lutheran 4:08.49a
1) Erin Gibson 2) Jessica Beguin
3) Claire Heiring 4) Macy Piechowski
3 Lanesboro-Fillmore Central-Mabel-Canton 4:09.71a
1) Kinley Soiney 2) Sahara Morken
3) Kammry Broadwater 4) Lillyan Kiehne
4 St. Charles 4:09.74a
1) Abby Hoffman 2) Mya Slavin
3) Madi Bjerke 4) Lydia Warmkagathje
5 Pine Island 4:14.45a
1) Reighley Sorum 2) Zoe Njus
3) Katie Applen 4) Reese Koenen
6 Rochester Lourdes 4:15.37a
1) Ella Shedivy 2) Anna Peikert
3) Mariah Brooks 4) Anna Shedivy
7 Zumbrota-Mazeppa 4:18.39a
1) Kaila Huneke 2) Sawyer Sheridan
3) Addie Boraas 4) Lily Duden
8 Dover-Eyota 4:19.05a
1) Isabel Duellman 2) Lily Damico
3) Lauren Schmidt 4) Maggie Draeger
9 Chatfield 4:19.37a
1) Adia Evans 2) Lillie Stejskal
3) Lelani Clifford 4) Lexi Kivimagi
10 GMLOKS 4:21.82a
1) Brynna Nelson 2) Lauren Queensland
3) Naomi Warmka 4) Rylee Holst
11 Wabasha-Kellogg 4:25.99a
1) Sadie Schjolberg 2) Rachel Kropp
3) Elizabeth Passe 4) Maria Sholing
12 Triton 4:26.43a
1) Ava Cummings 2) Ameryn Dostal
3) Lauryn Nauman 4) Autumn Froyum
Girls Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Rochester Lourdes 9:38.24a
1) Anna Peikert 2) Abigail (Abby) Oxentenko
3) Olivia Timbers 4) Mariah Brooks
2 Lake City 9:41.01a
1) Peyton Meincke 2) Eden Olson
3) Natalie Gates 4) Olivia Yotter
3 Lanesboro-Fillmore Central-Mabel-Canton 9:54.18a
1) Autumn Rakosnik 2) Sahara Morken
3) Kammry Broadwater 4) Lillyan Kiehne
4 Pine Island 10:15.16a
1) Elena Kabat 2) Paxyn Rendahl
3) Audrie Simpson 4) Ashley Pederson
5 La Crescent-Hokah 10:22.85a
1) Hope Docan-Morgan 2) Corrina Lechnir
3) Kiera Timm 4) Myla Baudek
6 Cotter/Hope Lutheran 10:26.88a
1) Isabelle Katwa 2) Audrey England
3) Kyra Kotsmith 4) Brooklyn Staudacher
7 RACE 10:29.75a
1) Fiona Robertson 2) Kaia Sviggum
3) Heidi Haselius 4) Ava Robertson
8 St. Charles 10:42.61a
1) Sami Leistikow 2) Tessa Matzke
3) Catherine Davidson 4) Aylin Perez
9 Triton 10:43.24a
1) Ava Cummings 2) Reagan Essig
3) Abrielle Emanuel 4) Autumn Froyum
10 Lyle-Pacelli 11:01.34a
1) Clare Bisanti 2) Kya McManus
3) Lexi Lewis 4) Kirsten Koopal
11 Wabasha-Kellogg 11:25.71a
1) Maria Sholing 2) Jeanette Larson
3) Elizabeth Passe 4) Ada Walch
12 Medford 12:13.29a
1) Clara Thurnau 2) Megan Tegmeier
3) Avery Arndt 4) Madalyn Huizel
Girls Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lexy Foster GMLOKS 39-6.5
2 Brooklyn Mitchell La Crescent-Hokah 38-1
3 Georgia Mundt Lewiston-Altura 37-6
4 Breanna Subbert Hayfield 36-0
5 Emily Hansen Lewiston-Altura 35-4
6 Jorja Meyer Rushford-Peterson/Housto 33-8
7 Savanna Loken Cotter/Hope Lutheran 32-9.5
8 Samantha Fabian La Crescent-Hokah 31-11
9 Reagan Essig Triton 31-1.25
10 Lillian Beyer Hayfield 29-6.75
11 Isabel Miller Medford 28-9.75
12 Lyndee Northrop Pine Island 28-2.5
13 Brenna Houdek Pine Island 26-11.25
14 Annika Glomski Lake City 26-3.25
Girls Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Georgia Mundt Lewiston-Altura 116-11
2 Kammry Broadwater Lanesboro-Fillmore Centr 112-6
3 Jorja Meyer Rushford-Peterson/Housto 109-8
4 Caisa Kolling GMLOKS 101-11
5 Lyndee Northrop Pine Island 100-1
6 Isabel Miller Medford 98-10
7 Ava Robertson RACE 98-8
8 Brooklyn Mitchell La Crescent-Hokah 98-7
9 Amelia Fitzgerald Medford 96-1
10 Brynn Sathre GMLOKS 90-5
11 Kayla Quick Wabasha-Kellogg 87-1
-- Lexy Foster GMLOKS FS
Girls Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Annaka Forsberg Blooming Prairie 5-5
2 Jaelyn LaPlante Chatfield 5-3
3 Jessica Beguin Cotter/Hope Lutheran 5-1
4 Lauren Queensland GMLOKS 4-11
5 Kyla Hellickson Lanesboro-Fillmore Centr 4-11
6 Megan Baumgartner Cotter/Hope Lutheran 4-11
7 Piper Wobbe Wabasha-Kellogg 4-9
7 Maddie Seymour Zumbrota-Mazeppa 4-9
9 Aviana Alexander Hayfield 4-9
10 Emily Hansen Lewiston-Altura 4-7
11 Grace Erickson Lewiston-Altura 4-7
12 Ella Schmoll Pine Island 4-5
13 Hailey Arens Wabasha-Kellogg 4-3
Girls Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Grace Erickson Lewiston-Altura 10-1
2 Lauren Honken Rushford-Peterson/Housto 10-1
3 Lydia Warmkagathje St. Charles 9-7
4 Jayda Davis Dover-Eyota 9-1
5 Amelia McCabe GMLOKS 9-1
6 Rebecca Copeman Chatfield 9-1
7 Dilyn Bryant Dover-Eyota 8-7
8 Sommer Post Zumbrota-Mazeppa 8-7
9 Lydia Heiderscheidt Medford 8-1
9 Avery Stroup GMLOKS 8-1
11 Annalise Sherman Pine Island 8-1
11 Lucy Lindahl Cannon Falls 8-1
11 Rylann Miller Cannon Falls 8-1
14 Rylee Kleeberger GMLOKS 7-1
Girls Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Hayley Lentsch Kenyon-Wanamingo-Goodhue 17-5.5 0.0
2 Adella Schmoll RACE 17-4 1.8
3 Chantle Reiland GMLOKS 17-1.75 0.0
4 Aubryana Boldt Rushford-Peterson/Housto 17-0.75 0.8
5 Reese Koenen Pine Island 16-8 0.3
6 Samantha Perez St. Charles 16-6 0.8
7 Nicole Banse Caledonia/Spring Grove 16-5.25 0.3
8 Savannah Peterson Chatfield 16-2 1.2
9 Breanna Subbert Hayfield 15-11.75 2.3
10 Reese Barker Dover-Eyota 15-8 2.6
11 Kendra Reed Cannon Falls 15-3.25 1.4
12 Devon Root Randolph 14-1.5 0.9
Girls Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Annaka Forsberg Blooming Prairie 37-0.75 2.5
2 Aubryana Boldt Rushford-Peterson/Housto 36-1.75 1.0
3 Reese Koenen Pine Island 35-6.75 1.5
4 Kate Crosby La Crescent-Hokah 34-8 0.9
5 Jackie Cole Medford 34-7 1.9
6 Gracie Foster GMLOKS 34-6.25 0.4
7 Breeley Galle GMLOKS 34-4.75 1.0
8 Mikayla Scharpen Zumbrota-Mazeppa 34-2.75 0.3
9 Abby Hoffman St. Charles 32-3.25 1.4
10 Ameryn Dostal Triton 32-2 1.4
11 Kendra Reed Cannon Falls 32-1.75 0.7
12 Stella Wendt St. Charles 31-0.75 0.7