Hopkins High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.60 | SB | Mary Tanoe | 1st | Finals | Complete Results |
15.69 | SB | Mariah Witt | 22nd | Finals | Complete Results |
17.14 | SB | Anna Cich | 25th | Finals | Complete Results |
19.04 | SB | Brianna Morris | 33rd | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.33 | SB | Mary Tanoe | 1st | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.28 | SB | Stephanie Rouse | 1st | Finals | Complete Results |
1:01.70 | SB | Hannah Borowsky | 3rd | Finals | Complete Results |
600 Meter Run | |||||
1:44.99 | SB | Emily Buck | 2nd | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:26.51 | SB | Courtney Branch | 3rd | Finals | Complete Results |
2:27.87 | SB | Sara Heegaard | 5th | Finals | Complete Results |
2:41.17 | SB | Sarah Benton | 14th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:24.82 | SB | Kayla Goeman | 5th | Finals | Complete Results |
5:31.90 | SB | Selamawit Shannon-tamrat | 9th | Finals | Complete Results |
5:41.55 | SB | Zoe Goldstein | 12th | Finals | Complete Results |
5:45.38 | SB | Katie Craemer | 14th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
45.59 | SB | Mariah Witt | 1st | Finals | Complete Results |
48.96 | SB | Anna Cich | 3rd | Finals | Complete Results |
50.31 | SB | Brianna Morris | 5th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
49.62 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.09 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:09.11 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:48.08 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Anna Johnson | 5th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
15-3.25 | SB | Jill Greenfield | 4th | Finals | Complete Results |
15-1 | SB | Julia Wiemer | 6th | Finals | Complete Results |
13-2.5 | SB | Samantha Anderson | 18th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
31-7.5 | SB | Julia Wiemer | 7th | Finals | Complete Results |
31-2.75 | SB | Jill Greenfield | 8th | Finals | Complete Results |
30-10 | SB | Sara Dummer | 10th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
9-6 | SB | Terese Bredemus | 2nd | Finals | Complete Results |
8-6 | SB | Jane Dupay | 4th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
96-2 | SB | Jill Greenfield | 7th | Finals | Complete Results |
84-4 | SB | Bria Raines | 11th | Finals | Complete Results |
50-10 | SB | Anne Ziegler | 24th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
32-6.25 | SB | Bria Raines | 5th | Finals | Complete Results |
27-11.75 | SB | Anne Ziegler | 11th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.60 | SB | Shadonte Mcmorris | 5th | Finals | Complete Results |
12.18 | SB | Lashaun Graves | 16th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
53.85 | SB | Wesley Wooten | 4th | Finals | Complete Results |
600 Meter Run | |||||
1:37.23 | SB | John Harn | 5th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:00.04 | SB | Kyle Rossow | 4th | Finals | Complete Results |
2:01.27 | SB | Connor Benton | 6th | Finals | Complete Results |
2:16.74 | SB | David Abel | 19th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:42.01 | SB | Eric Crook | 12th | Finals | Complete Results |
4:42.70 | SB | Michell Zuidema | 13th | Finals | Complete Results |
4:51.86 | SB | Tom Heegaard | 15th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.40 | SB | Damilola Mafe | 2nd | Finals | Complete Results |
15.85 | SB | Michael Swanson | 4th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
40.87 | SB | Michael Swanson | 3rd | Finals | Complete Results |
42.41 | SB | David Abel | 6th | Finals | Complete Results |
44.29 | SB | Eric Crook | 12th | Finals | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:32.17 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:30.37 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
6-2 | SB | Damilola Mafe | 1st | Finals | Complete Results |
5-8 | SB | Shaquille Ferguson | 11th | Finals | Complete Results |
5-6 | SB | Jack Sussman | 12th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
19-6.75 | SB | Jack Sussman | 8th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
38-8 | SB | Deshawn Gregory | 6th | Finals | Complete Results |
37-2 | SB | Andrew Norton | 11th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
10-6 | SB | Vincent Bredemus | 8th | Finals | Complete Results |
8-0 | SB | John Narum | 16th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
133-0 | SB | Michael Link | 2nd | Finals | Complete Results |
128-7 | SB | Adam Gilliam | 4th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
48-4 | SB | Marcus Opalaeke | 1st | Finals | Complete Results |
43-4.5 | SB | Kevin Russell | 6th | Finals | Complete Results |
41-9 | SB | Adam Gilliam | 9th | Finals | Complete Results |