Roseville Area High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.93 | SB | Velania Pierce | 3rd | Finals | Complete Results |
12.96 | SB | Velania Pierce | 3rd | Prelims H2 | Complete Results |
13.27 | SB | Amber Payne | 5th | Prelims H1 | Complete Results |
13.34 | SB | Amber Payne | 6th | Finals | Complete Results |
14.05 | SB | Taylor Lewis | 17th | Prelims H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.84 | SB | Emily Edman | 10th | Finals | Complete Results |
28.91 | SB | Amber Payne | 17th | Finals | Complete Results |
29.13 | SB | Taylor Lewis | 20th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.62 | SB | Emily Christians | 10th | Finals | Complete Results |
1:06.76 | SB | Lexie Rada | 14th | Finals | Complete Results |
1:07.62 | SB | Heidi Carlson | 18th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:19.24 | SB | Samantha Nielsen | 1st | Finals | Complete Results |
2:28.78 | SB | Olivia Hansen | 6th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:33.09 | SB | Caroline Brisboi | 4th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:43.32 | SB | Emma Gray | 3rd | Finals | Complete Results |
12:22.50 | SB | Anna Nelson | 10th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.93 | SB | Sammi Anderson | 3rd | Finals | Complete Results |
16.99 | SB | Sammi Anderson | 4th | Prelims H2 | Complete Results |
19.52 | SB | Sakina Roby | 18th | Prelims H2 | Complete Results |
19.93 | SB | Jacqlyn Poss | 20th | Prelims H3 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
53.10 | SB | Jacqlyn Poss | 12th | Finals | Complete Results |
53.53 | SB | Brittany Palmer | 16th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
51.49 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.50 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
800 Meter Sprint Medley Relay | |||||
1:54.58 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:07.07 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
Sprint Medley Relay | |||||
5:06.37 | SB | Relay Team | 9th | Finals | |
High Jump | |||||
4-8 | SB | Kim Schneider | 11th | Finals | Complete Results |
4-6 | SB | Sierra Schadegg | 14th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
16-2 | SB | Katie Quigley | 3rd | Finals | Complete Results |
14-7 | SB | Gabby Weber | 13th | Finals | Complete Results |
13-10.5 | SB | Daniell Dickson | 22nd | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
33-1 | SB | Megan Stuart | 6th | Finals | Complete Results |
32-3.75 | SB | Katie Quigley | 7th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | Carly Wagner | 10th | Finals | Complete Results |
6-0 | SB | Maita Lee | 14th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
85-10 | SB | Maggie Bensen | 12th | Finals | Complete Results |
67-1 | SB | Jacqlyn Poss | 20th | Finals | Complete Results |
60-3 | SB | Victoria Pantels | 23rd | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
35-1.5 | SB | Megan Stuart | 4th | Finals | Complete Results |
33-10 | SB | Maggie Bensen | 7th | Finals | Complete Results |
31-0 | SB | Jacqlyn Poss | 13th | Finals | Complete Results |