Elite Performances

447 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
100 Meter Hurdles Finals 14.39 Evelyn Adams Edina High School
100 Meter Hurdles Finals 14.42 Kelsie Sealock Osseo High School
100 Meter Hurdles Prelims 14.47 w Evelyn Adams Edina High School
100 Meter Hurdles Prelims 14.49 w Erika Townley White Bear Lake High School
100 Meter Hurdles Finals 14.49 Erika Townley White Bear Lake High School
100 Meter Hurdles Finals 14.50 Kaye Paschka Alexandria High School
100 Meter Hurdles Prelims 14.60 w Kaye Paschka Alexandria High School
100 Meter Hurdles Prelims 14.74 Kelsie Sealock Osseo High School
100 Meter Hurdles Finals 14.80 Taynian Walgrave Prior Lake High School
100 Meter Hurdles Finals 14.86 Ava Fitzgerald Roseville Area High School
100 Meter Hurdles Prelims 14.87 Ava Fitzgerald Roseville Area High School
100 Meter Hurdles Prelims 14.98 Ailsa Gilbert Watertown-Mayer High School
100 Meter Dash Prelims 11.77 Shaliciah Jones North Saint Paul High School
100 Meter Dash Finals 11.90 Shaliciah Jones North Saint Paul High School
100 Meter Dash Prelims 12.05 Alexis Pratt Stillwater High School
100 Meter Dash Prelims 12.13 Nyeaee Robins Farmington High School
100 Meter Dash Prelims 12.14 Maddie Dahlien Edina High School
100 Meter Dash Prelims 12.20 Jordan Mann Bemidji High School
100 Meter Dash Prelims 12.23 Odell Frye Waseca High School
1600 Meter Run Finals 4:52.69 Lauren Peterson Rosemount High School
1600 Meter Run Finals 4:56.97 Emma Atkinson Wayzata High School
1600 Meter Run Finals 4:59.07 Grace Ping Cotter Schools
1600 Meter Run Finals 5:00.57 Lauren Ping Cotter Schools
1600 Meter Run Finals 5:02.64 Morgan Gehl Fulda High School
1600 Meter Run Finals 5:03.10 Josephine Mosby Saint Louis Park High School
1600 Meter Run Finals 5:03.26 Madeline Kelly Providence Academy
1600 Meter Run Finals 5:03.36 Grace Drietz Canby High School
1600 Meter Run Finals 5:04.18 Analee Weaver Stillwater High School
1600 Meter Run Finals 5:04.52 Katie Sigerud Saint Michael-Albertville High School
1600 Meter Run Finals 5:06.71 Anna Fenske Farmington High School
1600 Meter Run Finals 5:07.25 Alexa Davis Osseo High School
1600 Meter Run Finals 5:08.76 Natasha Sortland Zumbrota-Mazeppa High School
1600 Meter Run Finals 5:09.21 Molly Moening Saint Paul Highland Park High School
1600 Meter Run Finals 5:09.53 Isabelle Schmitz Hutchinson High School
1600 Meter Run Finals 5:10.01 Kaleesa Houston Waconia High School
1600 Meter Run Finals 5:10.30 Maddie Carrington Morris Area School
1600 Meter Run Finals 5:12.04 Faith Rustad Hawley High School
1600 Meter Run Finals 5:12.51 Kendra Krueger Jordan High School
200 Meter Dash Prelims 24.36 Shaliciah Jones North Saint Paul High School
200 Meter Dash Finals 24.44 Shaliciah Jones North Saint Paul High School
200 Meter Dash Prelims 24.77 Nyeaee Robins Farmington High School
200 Meter Dash Prelims 24.78 Alexis Pratt Stillwater High School
200 Meter Dash Finals 24.91 Maddie Dahlien Edina High School
200 Meter Dash Finals 24.97 Nyeaee Robins Farmington High School
300 Meter Hurdles Finals 43.08 Erika Townley White Bear Lake High School
300 Meter Hurdles Finals 43.11 Jaylen Struck-schmitz Belle Plaine High School
300 Meter Hurdles Finals 43.43 Shaina Zinter Concordia Academy (Roseville)
300 Meter Hurdles Prelims 43.80 Erika Townley White Bear Lake High School
300 Meter Hurdles Prelims 43.85 Kaye Paschka Alexandria High School
300 Meter Hurdles Finals 43.92 Kaye Paschka Alexandria High School
300 Meter Hurdles Finals 44.00 Evelyn Adams Edina High School
300 Meter Hurdles Finals 44.00 Ava Cinnamo Rosemount High School
300 Meter Hurdles Prelims 44.17 Jaylen Struck-schmitz Belle Plaine High School
300 Meter Hurdles Finals 44.36 Ava Fitzgerald Roseville Area High School
300 Meter Hurdles Prelims 44.58 Shaina Zinter Concordia Academy (Roseville)
300 Meter Hurdles Prelims 44.62 Evelyn Adams Edina High School
300 Meter Hurdles Prelims 44.67 Charis Lawson Spring Lake Park High School
300 Meter Hurdles Prelims 44.72 Kelsie Sealock Osseo High School
300 Meter Hurdles Finals 44.78 Charis Lawson Spring Lake Park High School
300 Meter Hurdles Finals 44.88 Kelsie Sealock Osseo High School
300 Meter Hurdles Finals 44.91 Emma Breitshrecher Lanesboro High School
300 Meter Hurdles Prelims 44.98 Ava Cinnamo Rosemount High School
300 Meter Hurdles Finals 45.01 Jillian Hively Prior Lake High School
300 Meter Hurdles Prelims 45.17 Rose Sieve Rosemount High School
300 Meter Hurdles Prelims 45.22 Jillian Hively Prior Lake High School
300 Meter Hurdles Finals 45.36 Hailey Hindt Grand Meadow High School
300 Meter Hurdles Finals 45.47 Natalie Fultz Rock Ridge High School
300 Meter Hurdles Finals 45.66 Sophia Waletzko Albany High School
300 Meter Hurdles Prelims 45.73 Ava Fitzgerald Roseville Area High School
300 Meter Hurdles Prelims 45.81 Sophia Waletzko Albany High School
300 Meter Hurdles Finals 45.85 Rose Sieve Rosemount High School
300 Meter Hurdles Prelims 45.90 Sabrina Fronning Fergus Falls High School
300 Meter Hurdles Prelims 45.97 Hailey Hindt Grand Meadow High School
300 Meter Hurdles Prelims 45.98 Claire Beckman Andover High School
300 Meter Hurdles Prelims 46.13 Natalie Fultz Rock Ridge High School
300 Meter Hurdles Prelims 46.32 Regan Feit Luverne High School
3200 Meter Run Finals 10:38.03 Lauren Peterson Rosemount High School
3200 Meter Run Finals 10:39.34 Lauren Ping Cotter Schools
3200 Meter Run Finals 10:40.19 Analee Weaver Stillwater High School
3200 Meter Run Finals 10:50.19 Grace Ping Cotter Schools
3200 Meter Run Finals 10:52.28 Emily Covert Minneapolis Washburn High School
3200 Meter Run Finals 10:58.15 Morgan Gehl Fulda High School
3200 Meter Run Finals 10:59.52 Grace Johnson Red Wing High School
3200 Meter Run Finals 11:03.86 Isabelle Schmitz Hutchinson High School
3200 Meter Run Finals 11:04.30 Ali Weimer Saint Michael-Albertville High School
3200 Meter Run Finals 11:08.88 Molly Moening Saint Paul Highland Park High School
3200 Meter Run Finals 11:08.90 Alyssa Gerth Andover High School
3200 Meter Run Finals 11:08.98 Emelia Arnone Wayzata High School
3200 Meter Run Finals 11:09.54 Halle Mestery East Ridge High School
3200 Meter Run Finals 11:10.53 Natasha Sortland Zumbrota-Mazeppa High School
3200 Meter Run Finals 11:15.74 Regan Duffy Forest Lake Area High School
3200 Meter Run Finals 11:17.26 Madeline Kelly Providence Academy
400 Meter Dash Finals 55.39 Claire Howell Moorhead High School
400 Meter Dash Finals 55.98 Maddie Dahlien Edina High School
400 Meter Dash Finals 56.31 Robbie Grace Blake School (The)
400 Meter Dash Prelims 56.34 Maddie Dahlien Edina High School
400 Meter Dash Prelims 56.56 Robbie Grace Blake School (The)
400 Meter Dash Finals 56.76 Nyeaee Robins Farmington High School
400 Meter Dash Prelims 56.96 Claire Howell Moorhead High School
400 Meter Dash Finals 56.99 Cece Lewis Fridley High School
400 Meter Dash Finals 57.00 Jerzie Finstad Thief River Falls High School
400 Meter Dash Prelims 57.06 Aimee Kemper East Ridge High School
400 Meter Dash Prelims 57.08 Lillian Halvorson Chaska High School
400 Meter Dash Finals 57.09 Lillian Halvorson Chaska High School
400 Meter Dash Prelims 57.28 Cece Lewis Fridley High School
400 Meter Dash Prelims 57.29 Nell Graham Triton High School
400 Meter Dash Finals 57.34 Nell Graham Triton High School
400 Meter Dash Prelims 57.45 Hannah Cornelius Braham High School
400 Meter Dash Finals 57.48 Kyra Dalluge Rogers High School
400 Meter Dash Prelims 57.54 Jerzie Finstad Thief River Falls High School
400 Meter Dash Finals 57.63 Aimee Kemper East Ridge High School
400 Meter Dash Prelims 57.65 Kyra Dalluge Rogers High School
400 Meter Dash Prelims 57.93 Rachel Neu Albany High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:41.76 Relay Team Minnetonka High School
4x400 Meter Relay Finals 3:51.89 Relay Team Rosemount High School
4x400 Meter Relay Finals 3:54.96 Relay Team Wayzata High School
4x800 Meter Relay Finals 9:20.54 Relay Team Minnetonka High School
4x800 Meter Relay Finals 9:22.87 Relay Team White Bear Lake High School
4x800 Meter Relay Finals 9:22.92 Relay Team Luverne High School
4x800 Meter Relay Finals 9:23.91 Relay Team Alexandria High School
4x800 Meter Relay Finals 9:25.37 Relay Team Saint Michael-Albertville High School
4x800 Meter Relay Finals 9:27.33 Relay Team Minnewaska Area High School
4x800 Meter Relay Finals 9:27.55 Relay Team Wayzata High School
4x800 Meter Relay Finals 9:28.36 Relay Team Andover High School
4x800 Meter Relay Finals 9:28.64 Relay Team Forest Lake Area High School
4x800 Meter Relay Finals 9:29.26 Relay Team Marshall High School
4x800 Meter Relay Finals 9:29.85 Relay Team Albany High School
4x800 Meter Relay Finals 9:30.62 Relay Team Roseville Area High School
4x800 Meter Relay Finals 9:33.97 Relay Team Pequot Lakes High School
4x800 Meter Relay Finals 9:35.02 Relay Team Blaine High School
4x800 Meter Relay Finals 9:36.71 Relay Team Rocori High School
4x800 Meter Relay Finals 9:38.10 Relay Team Lakeville South High School
4x800 Meter Relay Finals 9:41.73 Relay Team East Ridge High School
800 Meter Run Finals 2:12.18 Elizabeth Acheson Northfield High School
800 Meter Run Finals 2:12.56 Alexa Havon Andover High School
800 Meter Run Finals 2:13.33 Ava Hill Mesabi East High School
800 Meter Run Finals 2:13.42 Lexi Herman Waseca High School
800 Meter Run Finals 2:13.69 Emilie Meyer Totino-Grace High School
800 Meter Run Finals 2:13.80 Emma Atkinson Wayzata High School
800 Meter Run Prelims 2:14.23 Emilie Meyer Totino-Grace High School
800 Meter Run Prelims 2:14.50 Emma Atkinson Wayzata High School
800 Meter Run Prelims 2:14.54 Elizabeth Acheson Northfield High School
800 Meter Run Prelims 2:14.64 Lexi Herman Waseca High School
800 Meter Run Prelims 2:14.65 Alexa Havon Andover High School
800 Meter Run Finals 2:15.86 Alaina Hageman Foley High School
800 Meter Run Finals 2:15.88 Zoie Dundon Burnsville High School
800 Meter Run Prelims 2:16.14 Zoie Dundon Burnsville High School
800 Meter Run Prelims 2:16.30 Rina Aschemann Eagan High School
800 Meter Run Prelims 2:16.40 Maddie Carrington Morris Area School
800 Meter Run Prelims 2:16.41 Katrina Sortland Zumbrota-Mazeppa High School
800 Meter Run Prelims 2:16.83 Alaina Hageman Foley High School
800 Meter Run Prelims 2:16.91 Grace Drietz Canby High School
800 Meter Run Finals 2:16.97 Rina Aschemann Eagan High School
800 Meter Run Prelims 2:17.10 Carley Kraemer Rocori High School
800 Meter Run Prelims 2:17.14 Kate LeBlanc Minnetonka High School
800 Meter Run Prelims 2:17.15 Madison Schmidt Blaine High School
800 Meter Run Prelims 2:17.22 Grace Swanson Two Harbors High School
800 Meter Run Prelims 2:17.30 Ava Hill Mesabi East High School
800 Meter Run Finals 2:17.36 Grace Drietz Canby High School
800 Meter Run Prelims 2:17.61 McKenna Herrmann Belle Plaine High School
800 Meter Run Finals 2:17.62 Carley Kraemer Rocori High School
800 Meter Run Prelims 2:17.90 Carly Dahms Roseville Area High School
800 Meter Run Prelims 2:17.96 Brita Birkeland Hermantown High School
800 Meter Run Finals 2:18.00 Bethany Ten Haken Milaca High School
800 Meter Run Prelims 2:18.21 Faith Rustad Hawley High School
800 Meter Run Finals 2:18.39 McKenna Herrmann Belle Plaine High School
800 Meter Run Finals 2:18.40 Sofia Walker Mounds Park Academy
800 Meter Run Finals 2:18.84 Maddie Carrington Morris Area School
800 Meter Run Finals 2:18.85 Grace Swanson Two Harbors High School
800 Meter Run Finals 2:18.94 Katrina Sortland Zumbrota-Mazeppa High School
800 Meter Run Prelims 2:19.25 Alaina Steele Pine City High School
800 Meter Run Prelims 2:19.33 Alexis O Malley Buffalo High School
800 Meter Run Prelims 2:19.38 Sofia Walker Mounds Park Academy
800 Meter Run Finals 2:19.69 Alaina Steele Pine City High School
Discus Finals 120-2 Annika Poe Big Lake High School
Discus Finals 120-8 Delaney Smith Windom Area High School
Discus Finals 121-5 Makenna Theobald Stewartville High School
Discus Finals 122-6 Emma Roethler Northfield High School
Discus Finals 124-5 Alexis Bonneville Barnum High School
Discus Finals 126-2 Kaley Waldemar Irondale High School
Discus Finals 127-8 Elizabeth Pahl Osakis High School
Discus Finals 128-5 Kate Battaforyen Lakeville North High School
Discus Finals 129-5 Madeline Fretag Stillwater High School
Discus Finals 131-4 Desera Engholm Pequot Lakes High School
Discus Finals 142-3 McKenzie Duwenhoegger Alexandria High School
Discus Finals 145-1 Mya Lesnar Alexandria High School
Discus Finals 156-0 Michaela Hawkins Roseville Area High School
High Jump Finals 5-4 Julia Fixsen Mounds View High School
High Jump Finals 5-4 Caroline Anderson Two Rivers High School
High Jump Finals 5-4 Julia Rowles Robbinsdale Armstrong High School
High Jump Finals 5-4 Lauren Preiner Rosemount High School
High Jump Finals 5-4 Hannah Buchanan Burnsville High School
High Jump Finals 5-4 Madi Schirmer Maple River High School
High Jump Finals 5-9 Madison Johnson Benilde-Saint Margaret's School
High Jump Finals 5-10 Madison Schmidt Blaine High School
Long Jump Finals 17-6.75 w Nayeli Williams Brooklyn Center High School
Long Jump Finals 17-10.5 w Faith Robinson Minnetonka High School
Long Jump Finals 17-11 Arianna Passeri Rosemount High School
Long Jump Finals 17-11.5 Mia Sennes Edina High School
Long Jump Finals 17-11.75 Karley Motschenbacher Park Christian High School
Long Jump Finals 18-8.5 Annie Wendt Rochester Mayo High School
Long Jump Finals 19-1.5 Robbie Grace Blake School (The)
Pole Vault Finals 10-6 Corrine Hale Stillwater High School
Pole Vault Finals 10-6 Jessica Lilland Prior Lake High School
Pole Vault Finals 10-6 Linnea Askegaard Minnehaha Academy
Pole Vault Finals 10-6 Brooklyn Jones Crosby-Ironton High School
Pole Vault Finals 10-9 Paige Winterfeldt Concordia Academy (Roseville)
Pole Vault Finals 11-0 Abigail Olenius Mankato West High School
Pole Vault Finals 11-0 Abby Edgar Shakopee High School
Pole Vault Finals 11-0 Madison Sieben Anoka High School
Pole Vault Finals 11-0 Carolyn Tarpey Eden Prairie High School
Pole Vault Finals 11-0 Kaitlyn Schuur Southwest Minnesota Christian High School
Pole Vault Finals 11-0 Toryn Richards Waterville-Elysian-Morristown High School
Pole Vault Finals 11-0 Molly Schultz Rockford High School
Pole Vault Finals 11-6 Charis Lawson Spring Lake Park High School
Pole Vault Finals 11-6 Isabelle Albers Foley High School
Pole Vault Finals 11-6 Kenzi Kluge Eden Prairie High School
Pole Vault Finals 11-6 Paige Bauer North Branch High School
Pole Vault Finals 11-6 Abby York North Saint Paul High School
Pole Vault Finals 11-6 Alayna Schloeder Rockford High School
Pole Vault Finals 11-9 Lexy Berger Rosemount High School
Pole Vault Finals 11-9 Mikelle Naatjes Lakeville North High School
Pole Vault Finals 12-4 Char Morke Cambridge-Isanti High School
Pole Vault Finals 12-7 Ashley Hokanson Perham High School
Shot Put Finals 37-1 Naomi Bunker Concordia Academy (Roseville)
Shot Put Finals 37-3.25 Kamree Carlson Park Rapids Area High School
Shot Put Finals 37-6.5 Makena Larson Martin County West High School
Shot Put Finals 37-6.75 Brianna Haley Bigfork High School
Shot Put Finals 37-8.5 Lakesha Carter Lake Crystal-Wellcome Memorial
Shot Put Finals 37-11.5 Nadia Sanford Saint Francis High School
Shot Put Finals 38-1.25 Maya Cochrane Woodbury High School
Shot Put Finals 38-8 Madeline Fretag Stillwater High School
Shot Put Finals 39-3 Samantha Hedtke Waconia High School
Shot Put Finals 39-3.25 Jacqi Rae Eden Prairie High School
Shot Put Finals 39-6.75 Jamie Guptill Rush City High School
Shot Put Finals 41-0.75 Emma Roethler Northfield High School
Shot Put Finals 41-1.25 Tierra Doss Rosemount High School
Shot Put Finals 41-2.75 Aleah Keske Mounds View High School
Shot Put Finals 41-5.5 Annika Poe Big Lake High School
Shot Put Finals 41-11.5 Elizabeth Pahl Osakis High School
Shot Put Finals 42-4.5 McKenzie Duwenhoegger Alexandria High School
Shot Put Finals 42-6 Delaney Smith Windom Area High School
Shot Put Finals 42-8 Monica Johnson Blackduck High School
Shot Put Finals 43-1.5 Mya Lesnar Alexandria High School
Shot Put Finals 43-11.25 Desera Engholm Pequot Lakes High School
Triple Jump Finals 36-4.5 Aidan McLoone New Prague High School
Triple Jump Finals 36-5.25 w Emma Smith Brainerd High School
Triple Jump Finals 36-5.25 Julia Rowles Robbinsdale Armstrong High School
Triple Jump Finals 36-10.25 Tori Laberge Spring Lake Park High School
Triple Jump Finals 36-11.25 w Kaye Paschka Alexandria High School
Triple Jump Finals 37-0.5 Mara Braun Wayzata High School
Triple Jump Finals 37-0.75 Camryn Brinkman Melrose Area High School
Triple Jump Finals 37-5.5 Madi Kes Jordan High School
Triple Jump Finals 37-6.75 Sara Byers Rockford High School
Triple Jump Finals 37-10.25 Ailsa Gilbert Watertown-Mayer High School
Triple Jump Finals 38-2.25 Samantha Barrett Prior Lake High School
Triple Jump Finals 38-2.25 Annie Wendt Rochester Mayo High School
Triple Jump Finals 38-7 Maggie Larson Maple Lake High School
HS Boys Mark Athlete Team
100 Meter Dash Prelims 10.70 w Drew Olson Alexandria High School
100 Meter Dash Finals 10.71 Drew Olson Alexandria High School
100 Meter Dash Prelims 10.72 w Julian Wright DeLaSalle High School
100 Meter Dash Prelims 10.74 w Evan Hull Maple Grove High School
110 Meter Hurdles Finals 14.23 Josh Sampson Mounds View High School
110 Meter Hurdles Prelims 14.27 Josh Sampson Mounds View High School
110 Meter Hurdles Prelims 14.33 George Jackson Hopkins High School
110 Meter Hurdles Finals 14.53 Jonathan Mann Rosemount High School
110 Meter Hurdles Finals 14.54 George Jackson Hopkins High School
110 Meter Hurdles Prelims 14.55 Conor Mcmanamon White Bear Lake High School
110 Meter Hurdles Finals 14.56 Conor Mcmanamon White Bear Lake High School
110 Meter Hurdles Prelims 14.68 Jonathan Mann Rosemount High School
1600 Meter Run Finals 4:12.67 Eli Hoeft Hopkins High School
1600 Meter Run Finals 4:13.25 Austin Streit Mounds View High School
1600 Meter Run Finals 4:14.74 Luke Labatte Rosemount High School
1600 Meter Run Finals 4:15.23 Isaac Basten Buffalo High School
1600 Meter Run Finals 4:15.81 Acer Iverson Roseville Area High School
1600 Meter Run Finals 4:18.22 Geno Uhrbom Greenway High School
1600 Meter Run Finals 4:19.49 Oliver Paleen Saint Paul Highland Park High School
1600 Meter Run Finals 4:19.90 Addison Stansbury Stillwater High School
1600 Meter Run Finals 4:20.47 Tyler Osen Lakeville North High School
1600 Meter Run Finals 4:20.74 Gabe Smit Prior Lake High School
1600 Meter Run Finals 4:21.85 Lucas Gustafson Elk River High School
1600 Meter Run Finals 4:22.21 Zubeir Dagane Bloomington Kennedy High School
1600 Meter Run Finals 4:22.50 Dawson Strom Moorhead High School
1600 Meter Run Finals 4:22.96 Nick Oak Buffalo High School
1600 Meter Run Finals 4:24.33 Maxwell Gifford Minnehaha Academy
200 Meter Dash Finals 21.21 Joseph Fahnbulleh Hopkins High School
200 Meter Dash Prelims 21.35 Joseph Fahnbulleh Hopkins High School
200 Meter Dash Prelims 21.80 Samuel Amusan Rochester Century High School
300 Meter Hurdles Finals 38.11 Josh Sampson Mounds View High School
300 Meter Hurdles Prelims 38.41 George Jackson Hopkins High School
300 Meter Hurdles Finals 38.51 Keenon Young Owatonna High School
300 Meter Hurdles Finals 38.54 Jade Reicks Saint Peter High School
300 Meter Hurdles Finals 38.55 Zach Henke Brainerd High School
300 Meter Hurdles Finals 38.57 Joshua Thomsen Mounds View High School
300 Meter Hurdles Prelims 38.69 Jade Reicks Saint Peter High School
300 Meter Hurdles Prelims 38.80 Zach Henke Brainerd High School
300 Meter Hurdles Prelims 38.84 Keenon Young Owatonna High School
300 Meter Hurdles Prelims 38.84 Joshua Thomsen Mounds View High School
300 Meter Hurdles Finals 38.85 Conor Mcmanamon White Bear Lake High School
300 Meter Hurdles Prelims 38.88 Josh Sampson Mounds View High School
300 Meter Hurdles Finals 38.91 Drake Daniels Wayzata High School
300 Meter Hurdles Finals 39.21 Josiah Hubbard Clearbrook-Gonvick High School
300 Meter Hurdles Finals 39.45 George Jackson Hopkins High School
3200 Meter Run Finals 9:09.96 Isaac Basten Buffalo High School
3200 Meter Run Finals 9:12.50 Acer Iverson Roseville Area High School
3200 Meter Run Finals 9:17.53 Jake Derouin Eden Prairie High School
3200 Meter Run Finals 9:20.66 Luke Labatte Rosemount High School
3200 Meter Run Finals 9:24.07 Geno Uhrbom Greenway High School
3200 Meter Run Finals 9:24.84 Colden Longley Bloomington Jefferson High School
3200 Meter Run Finals 9:29.40 Nick Oak Buffalo High School
3200 Meter Run Finals 9:30.60 Andrew Brandt Wayzata High School
3200 Meter Run Finals 9:32.24 Oliver Paleen Saint Paul Highland Park High School
3200 Meter Run Finals 9:33.84 Carter Briggs Winona High School
3200 Meter Run Finals 9:34.29 Finn Sokolowski Mounds View High School
3200 Meter Run Finals 9:34.33 Joseph Reimann East Ridge High School
3200 Meter Run Finals 9:35.80 Brandon O'Hara Perham High School
3200 Meter Run Finals 9:36.09 Zach Johnson Moorhead High School
3200 Meter Run Finals 9:36.71 Emmet Anderson Staples-Motley High School
400 Meter Dash Finals 48.39 Julian Wright DeLaSalle High School
400 Meter Dash Prelims 48.83 Julian Wright DeLaSalle High School
400 Meter Dash Finals 48.99 Quinn Walker Roseville Area High School
400 Meter Dash Prelims 49.25 Brian Boakye-ansah Rosemount High School
400 Meter Dash Finals 49.30 Brian Boakye-ansah Rosemount High School
400 Meter Dash Finals 49.36 Thomas Rosengren Stillwater High School
400 Meter Dash Prelims 49.40 Kevin Andres Becker High School
400 Meter Dash Finals 49.50 Kevin Andres Becker High School
4x100 Meter Relay Prelims 41.79 Relay Team Rochester Century High School
4x100 Meter Relay Finals 41.92 Relay Team Alexandria High School
4x100 Meter Relay Prelims 42.19 Relay Team Alexandria High School
4x200 Meter Relay Finals 1:25.58 Relay Team Hopkins High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:25.66 Relay Team Hopkins High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:28.31 Relay Team Mankato West High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:28.39 Relay Team Rosemount High School
4x200 Meter Relay Finals 1:28.48 Relay Team Mankato West High School
4x200 Meter Relay Finals 1:28.63 Relay Team Rosemount High School
4x200 Meter Relay Finals 1:28.81 Relay Team Minneapolis Southwest High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:28.82 Relay Team Alexandria High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:29.10 Relay Team Forest Lake Area High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:29.21 Relay Team Cambridge-Isanti High School
4x200 Meter Relay Finals 1:29.21 Relay Team Forest Lake Area High School
4x200 Meter Relay Finals 1:29.25 Relay Team Jordan High School
4x200 Meter Relay Finals 1:29.28 Relay Team Blaine High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:29.36 Relay Team Prior Lake High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:29.48 Relay Team Minneapolis Southwest High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:29.57 Relay Team Jordan High School
4x200 Meter Relay Prelims 1:29.58 Relay Team Blaine High School
4x200 Meter Relay Finals 1:29.73 Relay Team Pipestone Area High School
4x400 Meter Relay Finals 3:19.37 Relay Team Hopkins High School
4x400 Meter Relay Finals 3:20.64 Relay Team Mounds View High School
4x400 Meter Relay Finals 3:20.92 Relay Team Wayzata High School
4x400 Meter Relay Prelims 3:22.14 Relay Team Hopkins High School
4x400 Meter Relay Prelims 3:22.17 Relay Team Rochester Century High School
4x400 Meter Relay Prelims 3:22.41 Relay Team Wayzata High School
4x400 Meter Relay Finals 3:22.73 Relay Team Eastview High School
4x800 Meter Relay Finals 7:50.59 Relay Team Wayzata High School
4x800 Meter Relay Finals 7:53.21 Relay Team Edina High School
4x800 Meter Relay Finals 7:53.46 Relay Team Rosemount High School
4x800 Meter Relay Finals 7:53.82 Relay Team Saint Michael-Albertville High School
4x800 Meter Relay Finals 7:54.16 Relay Team Marshall High School
4x800 Meter Relay Finals 7:54.56 Relay Team Farmington High School
4x800 Meter Relay Finals 7:57.67 Relay Team White Bear Lake High School
4x800 Meter Relay Finals 7:58.95 Relay Team Anoka High School
4x800 Meter Relay Finals 8:01.42 Relay Team Eastview High School
4x800 Meter Relay Finals 8:01.97 Relay Team Willmar High School
4x800 Meter Relay Finals 8:03.05 Relay Team Nova Classical Academy
4x800 Meter Relay Finals 8:04.01 Relay Team Jordan High School
4x800 Meter Relay Finals 8:04.93 Relay Team Saint Cloud Apollo High School
4x800 Meter Relay Finals 8:06.55 Relay Team Perham High School
4x800 Meter Relay Finals 8:06.90 Relay Team Mora High School
4x800 Meter Relay Finals 8:07.09 Relay Team Pine Island High School
4x800 Meter Relay Finals 8:09.71 Relay Team Stillwater High School
800 Meter Run Finals 1:49.93 Alvin (AJ) Green III Eastview High School
800 Meter Run Finals 1:54.72 Logan Lommel Saint Cloud Apollo High School
800 Meter Run Finals 1:55.00 Mackinon Mokoro Osseo High School
800 Meter Run Prelims 1:55.02 Logan Lommel Saint Cloud Apollo High School
800 Meter Run Prelims 1:55.45 Patrick Leonard Wayzata High School
800 Meter Run Finals 1:55.48 John Starkey Chaska High School
800 Meter Run Finals 1:55.48 Luke Olson Ely High School
800 Meter Run Prelims 1:55.67 Alvin (AJ) Green III Eastview High School
800 Meter Run Prelims 1:55.84 Luke Olson Ely High School
800 Meter Run Prelims 1:56.13 Mackinon Mokoro Osseo High School
800 Meter Run Prelims 1:56.16 John Starkey Chaska High School
800 Meter Run Finals 1:56.18 Jaden Maanum Morris Area School
800 Meter Run Prelims 1:56.20 Maxwell Gifford Minnehaha Academy
800 Meter Run Finals 1:56.23 Dare Akinmusire Nova Classical Academy
800 Meter Run Prelims 1:56.39 Jaden Maanum Morris Area School
800 Meter Run Finals 1:56.68 Grant Wittman Woodbury High School
800 Meter Run Prelims 1:56.70 Grant Wittman Woodbury High School
800 Meter Run Prelims 1:56.70 Lukas Hessini Mounds View High School
800 Meter Run Prelims 1:56.82 Brandon Stachewicz Lakeville North High School
800 Meter Run Prelims 1:56.83 Cameron Stocke Rock Ridge High School
800 Meter Run Prelims 1:57.01 Symon Keiser Jordan High School
800 Meter Run Prelims 1:57.13 Bryce Stachewicz Lakeville North High School
800 Meter Run Prelims 1:57.40 Andrew Moeller Fairmont High School
800 Meter Run Finals 1:57.55 Lukas Hessini Mounds View High School
800 Meter Run Prelims 1:57.65 Cameron Arkesteyn Wayzata High School
Discus Finals 150-6 Mason Miller Ada-Borup High School
Discus Finals 151-1 Beau Backes Chisago Lakes Area High School
Discus Finals 151-11 Oliver Anderson Austin High School
Discus Finals 155-4 Blaze Krueger Cambridge-Isanti High School
Discus Finals 155-4 Jacob Lindemann Roseau High School
Discus Finals 158-10 Ethan Fischer Maple River High School
Discus Finals 162-5 David Roddy Breck School
Discus Finals 163-5 Lucas Becker Blaine High School
Discus Finals 164-3 Marcus Hansen Waseca High School
Discus Finals 176-5 Yakob Ekoue Hopkins High School
Discus Finals 191-4 Maxwell Otterdahl Rosemount High School
High Jump Finals 6-6 Eli Hylen Saint Francis High School
High Jump Finals 6-6 Sutter Colborn Moorhead High School
High Jump Finals 6-6 Nick Hedlund Wayzata High School
High Jump Finals 6-7 Peyton Johnsrud Minnewaska Area High School
High Jump Finals 6-8 Noah Cvetnic Chaska High School
High Jump Finals 6-10 Yahya Madar Mounds Park Academy
Long Jump Finals 22-7 Matthias Algarin Pierz High School
Long Jump Finals 22-8.75 Christian Davis Providence Academy
Pole Vault Finals 14-0 Jarod White Pine Island High School
Pole Vault Finals 14-0 Hawkin Petron Rockford High School
Pole Vault Finals 14-0 Ethan Hintermeister Cambridge-Isanti High School
Pole Vault Finals 14-3 Thomas Lindsey Blue Earth Area High School
Pole Vault Finals 14-3 Trevor Schaefer Stewartville High School
Pole Vault Finals 14-3 Ethan Hebert Brainerd High School
Pole Vault Finals 14-3 Carson Dittel Roseville Area High School
Pole Vault Finals 14-6 Austin Schloeder Rockford High School
Pole Vault Finals 14-6 Alex Berg Mankato East High School
Pole Vault Finals 14-6 Joseph Stauffer Cambridge-Isanti High School
Pole Vault Finals 14-9 Benjamin P Sather Eden Prairie High School
Pole Vault Finals 15-0 Jacob Munsch Plainview-Elgin-Millville High School
Pole Vault Finals 15-0 Alec Wittman East Ridge High School
Shot Put Finals 52-1.25 Luke Overton Rockford High School
Shot Put Finals 52-4.5 Cooper Folkestad Wadena-Deer Creek High School
Shot Put Finals 52-7.75 Beau Backes Chisago Lakes Area High School
Shot Put Finals 53-7.5 Marcus Hansen Waseca High School
Shot Put Finals 54-0.25 Gabe Webster LeSueur-Henderson High School
Shot Put Finals 54-6.5 Blaze Krueger Cambridge-Isanti High School
Shot Put Finals 55-9.25 David Roddy Breck School
Shot Put Finals 56-3.5 Shane Byrne Stewartville High School
Shot Put Finals 56-4 Jarod Henderson Prior Lake High School
Shot Put Finals 57-2.75 Kyle Atkinson Burnsville High School
Shot Put Finals 64-4 Maxwell Otterdahl Rosemount High School
Triple Jump Finals 45-2 Dj Gurley Blaine High School
Triple Jump Finals 45-3.75 Matthias Algarin Pierz High School
Triple Jump Finals 45-4 w Randy Williams Eden Prairie High School
Triple Jump Finals 45-10.25 Nick Hedlund Wayzata High School
Triple Jump Finals 45-11.25 Joseph Fahnbulleh Hopkins High School
Triple Jump Finals 46-3.5 Wryott Gerson Duluth Denfeld High School
Triple Jump Finals 46-8 Edmund Ocansey Champlin Park High School
Triple Jump Finals 48-1 Ian Fosdick Mahtomedi High School